דבר ראש החוג

דבר ראש החוג

 

החוג, שהוקם בשנת 1994, מתמחה בהכשרת תלמידים לתואר ראשון,B.Sc.  במדעי המחשב. תכנית הלימודים נבנתה על מנת להקנות ידע רחב ומעמיק לתלמידינו בכל תחומי מדעי המחשב, בצד מיומנויות טכנולוגיות ברמה גבוהה. הלימודים התיאורטיים מתקיימים בהיקף ובעומק המאפשרים לבוגרינו להשתלב בהצלחה בכל תכנית של לימודים לתואר מתקדם.

ואכן, בוגרינו מתקבלים ללימודי M.Sc. ו-Ph.D. במיטב האוניברסיטאות בארץ ואף בחו"ל.

הודות לבסיס המדעי האיתן שקיבלו בחוג הם מסיימים גם תארים אלו בהצלחה ויש מבינם אף שהתקבלו כחברי סגל מן המניין, באוניברסיטאות מובילות.  

החוג גם קולט מידי שנה תלמידים לעתודה האקדמית. אלו משתלבים בגמר התואר בכל יחידות הטכנולוגיה של צה"ל ועושים שם חייל.  

בנוסף,  מושם אצלנו דגש גם על רכישת מיומנויות טכנולוגיות ברמה גבוהה, דבר המאפשר לבוגרינו השתלבות חלקה בחברות טכנולוגיה מתקדמת ותוכנה, מן השורה הראשונה. לשם כך אנו מריצים שורה של סדנאות ומעבדות המוקדשות לחיזוק מיומנויות התכנות ולתפקוד הבוגר/ת בסביבה טכנולוגית מתקדמת. לתלמידים מתאפשר להתנסות גם בביצוע פרויקטים טכנולוגיים מגוונים ובהיקף רחב, בשילוב עם תעשיות תוכנה.

סגל החוג רואה בהוראה איכותית ובטיפוח התלמידים את משימתו המרכזית ומפנה את מיטב המשאבים למטרה זו. כך מתקבלת חוויה לימודית ייחודית  שאליה אתם מוזמנים להצטרף. 

מעבר לתכנית הלימודים פיתח החוג תכנית בת 1,000 שעות להקניית ניסיון תעשייתי לבוגרים. תכנית זו זוכה להצלחה רבה בקרב תלמידינו והיא מאפשרת להם להתחיל את הקרירה המקצועית מעמדת פתיחה גבוהה יותר. בסיוע תכנית זו ותוך נכונות של רבים מבוגרינו לבנות את הקרירה שלהם קצת אחרת, התפתחו בסמוך למכללה אתרים של חברות תוכנה ותקשורת מובילות, המעסיקות כיום מעל ל-300 מהנדסי תוכנה.

מעל למחציתם הם בוגרי החוג שלנו.

אנו גאים בהם ומודים להם על כך.

פרופ' דני קוטלר

ראש החוג למדעי המחשב