מאמרים

מאמרים

מתעניינים רבים הגיעו ליום הפתוח, שערכה השבוע המכללה האקדמית תל-חי במוזיאון ארץ ישראל בתל-אביב. במתחם מיוחד שהוקצה במוזיאון, פגשנו המתעניינים את סגל המכללה, התרשמו  ממגוון החוגים ותכניות הלימוד באקדמיה, מהמלגות השונות, מאפשרויות התעסוקה המוצעות באזור, וכן מחיי החברה התוססים,  שפע האירועים ועוד.

 

במהלך היום הפתוח, קיימו המתעניינים מפגשים אישיים עם ראשי החוגים והמרצים מהפקולטה למדעים וטכנולוגיה ומהפקולטה למדעי החברה והרוח. בנוסף לכך שמעו הנוכחים שתי הרצאות מרתקות האחת מפי דיקן הסטודנטים ד"ר אמיר גולדשטיין, על הלימודים בתל-חי והשנייה מפי ד"ר אדם ויילר גור-אריה,...

יום פתוח של תל חי בתל אביב 11.2.18

היסטוריה לא פעם נתפסת כאוסף סיפורים הממחישים לנו מי אנחנו, מאיפה באנו ולאן כדאי שנלך, ולכן רובנו  מבקשים למצוא עדויות פיזיות, ארכיאולוגיות, לאישוש או הפרכת התיאור ההיסטורי עליו גדלנו, כך שלא נישאר רק עם סיפור נחמד אלא גם עם עובדות. המכללה האקדמית תל-חי ומכון המחקר מיגל מזמינים אתכם לקורס הבא של אקדמיה בכיכר, אשר יעסוק בשינויים שעובר מדע הארכיאולוגיה, ונקרא: "מהפכות מחשבתיות והיסטוריות בארכיאולוגיה". לא במקרה הקורס יתקיים בישוב הוותיק ביותר בעמק החולה - יסוד המעלה – הממוקם בין מגוון אתרים ארכיאולוגיים מפורסמים מתקופת המקרא: תל חצור, בית הכנסת העתיק במרות, בית הכנסת העתיק הסמוך לישוב, ונבקר בחלקם במפגש האחרון של הקורס. ובאמת, מי לא למד בבית הספר על מלכות בית דוד...

מהפכות בארכיאולוגיה?! קורס חדש של אקדמיה בכיכר

מנכ"לית קרן רש"י, מיכל כהן וצוות משרדה ערכו השבוע, ביקור במכללה האקדמית תל-חי. במסגרת הביקור נפגשו כהן וצוותה עם הנהלת המכללה ושמעו מפי נשיא המכללה פרופ' יוסי מקורי על הייחוד של תל-חי, על הפקולטות ותוכניות הלימוד המגוונות, ועל המחקר המפותח בו משקיעה המכללה משאבים רבים. מנכ"ל המכללה, אלי כהן, סיפר על המעורבות העמוקה של המכללה בקהילה הסובבת אותנו, על הפרויקטים הרבים כדוגמת פר"ח, קהילות הסטודנטים בקריית שמונה, אקדמיה בכיכר, ומסגרות החינוך והרווחה בהן משולבים מאות סטודנטים של המכללה.

במסגרת הביקור נערך סיור ברחבי הקמפוס במהלכו ניתן היה להתרשם מכיתות הלימוד, ממבנה הספרייה המרשים, ממעבדות המחקר המתקדמות ומהציוד המשוכלל הקיים בהן. מיכל כהן וצוות משרדה שמעו מפי ד"ר...

ביקור מנכ"לית קרן רש"י במכללה האקדמית תל-חי

מחקר חדש - מוצר חדש:

 'קמח תפוחים' הנחשב כסופר- פוד ייוצר מפחת התפוחים המוערך בכ- 25 מיליון ₪ בשנה!

 

מידי שנה נקטפים במדינת ישראל למעלה מ- 150 אלף טון תפוחים, אך כ- 10% מהיבול נחשב כפחת, בשל מראה, גודל, שקעים ופגעים כתוצאה מנפילה מוקדמת מהעץ במטע. מדובר בנזק כלכלי עצום המסתכם ב- 25 מיליון שקלים בשנה, וזאת מאחר ותפוחים פגומי מראה אלו, משווקים למכירה בסיטונאות או לתעשיית המיצים ,במחיר נמוך במיוחד שאינו כלכלי לחקלאי.

 

מחקר חדש, שנערך בימים אלה על ידי ד"ר אופיר בנימין...

 'קמח תפוחים' הנחשב כסופר - פוד ייוצר מפחת תפוחים

הזדמנות מצוינת לשמוע במרכז על תכניות הלימוד הייחודיות של המכללה האקדמית תל-חי ולהבין מדוע בוחרים צעירים רבים, מכל רחבי הארץ, ללמוד דווקא בה.

 

המכללה האקדמית תל-חי, הנחשבת כיום לאחת המכללות הציבוריות הטובות בישראל,  עורכת ביום ראשון  ה- 11/2/18 יום פתוח במוזיאון ארץ ישראל בתל-אביב בין השעות 14:00 – 20:00. זוהי הזדמנות מצוינת להגיע למפגש בלתי אמצעי עם סגל המכללה, להתרשם  מהמגוון הגדול של החוגים ותכניות הלימוד באקדמיה, מהיחס האישי, ממגוון המלגות, מאפשרויות תעסוקה, מחיי החברה התוססים,  שפע האירועים, הכנסים ועוד. ביום הפתוח תוכלו להבין מדוע צעירים רבים מכל רחבי הארץ בוחרים להגיע עד לצפונה של המדינה וללמוד לימודים אקדמאים דווקא בתל-חי.

...
יום פתוח של תל חי בתל אביב 11.2.18