אחרי שנה של סגרים כדאי לכם מאוד ללמוד בתל-חי כיצד לטפל באנשים

אחרי שנה של סגרים כדאי לכם מאוד ללמוד בתל-חי כיצד לטפל באנשים
FatFish | 21.04.21

העיסוק בבחירת תחום הלימודים האקדמי עשוי לארוך חודשים ואף שנים ארוכות, כאשר מכלול השיקולים נע בין בחירה במקצוע מעניין ללמידה ולעיסוק, פוטנציאל ההשתכרות הטמון במקצועות אשר עומדים על הפרק, ושיקול חשוב נוסף: הרלוונטיות של המקצוע לטווח הארוך בעולם הקדמה והטכנולוגיה.

מגפת הקורונה ורצף של סגרים אשר נמשך שנה שלמה, סייע בעבור רבים להבין ולמפות את המקצועות להם יהיה ביקוש בכל חברה, בכל שלב, וללא קשר להתפתחויות טכנולוגיות כאלה ואחרות.

בין המקצועות שבלטו בנחיצותם, ולמעשה הזכירו לציבור את חשיבותם בימות משבר ובימות שגרה גם יחד, ניתן היה למצוא את המקצועות הטיפוליים. מקצועות הטיפול הרפואי ומקצועות הטיפול בנפש הפכו למבוקשים במיוחד, כאשר הטכנולוגיות המתקדמות אותן הזכרנו, הפכו לחלק בלתי נפרד ולגורם מסייע להנגשת המטפלים והטיפולים לציבור הרחב.

תואר ראשון בפסיכולוגיה- תעסוקה ואפשרויות

תואר ראשון בפסיכולוגיה הוא תואר A.B- במדעי החברה והרוח, אשר מתמקד בתחומי הלמידה, החשיבה וההתנהגות החברתית, ומהווה בסיס להמשך לימודים אקדמאיים לתואר שני ולדוקטורט, כחלק ממסלול ההסמכה לעבודה כפסיכולוגים וכמטפלים קליניים.

יחד עם זאת, תואר ראשון בפסיכולוגיה אינו מיועד רק כדי לספק מדרגה ראשונים להמשך הלימודים האקדמיים, ומציע גם מגוון אפשרויות תעסוקה בזכות עצמו.

בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה משתלבים בארגונים ובמוסדות טיפוליים כמדריכים ומנחים, מלווים ויועצים. תחום נוסף אליו פותחת דלת ההסמכה הוא עולם הייעוץ הארגוני, בתפקידי גיוס, ניהול כוח אדם ניהול פרסונלי.

מכללת תל-חי שבגליל העליון היא בין המכללות המובילות בישראל בתחום לימוד מדעי הרוח והחברה, תוך מתן דגש על לימודי פסיכולוגיה, בחוג בעל מיצוב יוקרתי המספק רמת לימוד גבוהה, שילוב בין מגוון רחב של תחומי לימוד והתמחויות, ומתן כלים תאורטיים ומעשיים להתמודדות עם מגוון סיטואציות במרחבי תעסוקה שונים.

לימודי פסיכולוגיה- מקצוע עיקרי או בשילוב עם חוג נוסף 

אחת השאלות וההתלבטויות העומדת בפני הסטודנטים הפוטנציאלים היא, האם לבחור בלימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון כמקצוע עיקרי ויחיד, ובכך למעשה לבחור מראש במסלול תעסוקתי מבין מגוון המסלולים המותאמים לבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה. אפשרות שניה היא לשלב את לימודי הפסיכולוגיה לתואר עם חוג נוסף, במסלול דו חוגי, מה שיאפשר מגוון רחב יותר של אפשרויות תעסוקתיות בעתיד.

התשובה אינה חד משמעית וטמונה בשאיפות האישיות של כל אחד ואחת. מי שחולם על עיסוק בפסיכולוגיה, קלינית, ארגונית או במיקודים אחרים, מוטב שישקיע את כל יהבו במסלול הלימוד לפסיכולוגיה לתואר ראשון, וכפי הנראה גם ימשיך בלימודים האקדמיים לתואר שני ואף לדוקטורט, תוך התמחות פרקטית רלוונטית.

מאידך גיסא, מי שאינו בטוח במסלול התעסוקתי אליו יפנה, ומעוניין בלימודי הפסיכולוגיה ככלי עתידי בכל עולם תעסוקתי אליו יפנה, ימצא תועלת גדולה יותר במסלול דו חוגי לתואר ראשון בו ניתן לשלב את לימודי הפסיכולוגיה עם לימודים בחוגי החינוך, הכלכלה והניהול, שירותי אנוש, לימודי מזרח אסיה ולימודים רב תחומיים.

תואר בפסיכולוגיה ככלי ויתרון בעולם הארגוני

פסיכולוגיה היא למעשה אומנות חברתית, המעניקה כלים לאבחון, השפעה והבנה של סיטואציות והתנהגויות חברתיות שונות. כלים אלו יהפכו לכלים ישימים ופרקטיים בכל תחום בו נדרשת אינטראקציה עם אנשים נוספים, בראשם תחום החינוך ותחום הניהול. תאגידים, חברות וארגונים נותנים עדיפות כיום לבעלי רקע בפסיכולוגיה, בזכות ההבנה כי הכלים שאלה מביאים עמם הם בעלי ערך רב והשפעה על עובדים.

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה במכללת תל-חי

תנאי קבלה

מכללת תל-חי היא בין המוסדות המובילים בארץ בתחום לימודי הפסיכולוגיה, למעלה משמונים וחמישה אחוז מבוגריה המגישים מועמדותם לקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה- נענים בחיוב ועוברים בהצלחה את בחינת המתאם הארצית.

במטרה להוסיף ולשמר את הסטנדרטים גבוהים של החוג קבעה מכללת תל-חי תנאי קבלה למבקשים להירשם לחוג ללימודי תואר ראשון, בניהם:

  • זכאות לתעודת בגרות
  • ציון פסיכומטרי 620 נק' (או ציון משוקלל המהווה ממוצע בין ציוני תעודת הבגרות לציון הבחינה הפסיכומטרית).
  • רמת אנגלית בסיסית לכל הפחות, על פי ציון ברכיב האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או לחילופין מבחן אמי"ר/ מבחן אמי"רם.
  • ראיון אישי בפני וועדת הקבלה.
  • המכללה תעניד וועדת חריגים לבחינת מקרים ייחודיים (שלא יעלו על 10% מכלל הסטודנטים בחוג).

מסלול הלימודים

מסלול הלימודים ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה הוא מסלול בן שלוש שנות לימוד.

לימודים במסלול החד חוגי- פסיכולוגיה בלבד: חובה להשלמת 120 יחידות לימוד אקדמאיות (נקודות זכות).

במסלול הלימודים הדו חוגי: חובה להשלמת 62 יחידות לימוד אקדמיות בחוג לפסיכולוגיה, והשלמת 62 נקודות זכות נוספות בחוג המשלים.

לימודים זה לא הכל

הפונים אשר מתעניינים בלימודי פסיכולוגיה במכללת תל-חי אמנם מגיעים בזכות המוניטין המעולה של החוג ושל המכללה, אולם כבר עם ביקורם הראשון מגלים מתחם לימודים מרהיב ביופיו, במרחבים הירוקים של הגליל המזרחי, מוקף בנוף הרים ושכיות חמדה בטבע, אשר יוצרות אווירה רגועה ומהנה שאין שניה לה.

לטובת סטודנטים המעוניינים בכך במכללה ניתן גם להשתלב במעונות הסטודנטים, הכוללים יחידות דיור, חדרים ודירות מגורים מאובזרות, בתנאי נוחות מלאים.

במכללת תל-חי חיי קהילה תוססים, מגוון פעילויות ואווירה צעירה ומהנה, בחברת סטודנטים מכל רחבי הארץ, המשתלבים בלמעלה מ-15 חוגים שונים הנלמדים במכללה.

בין שירותי המכללה ניתן לזכות גם בייעוץ והכוונה לקבלת מלגות שונות (לרבות מלגה ייעודית לתלמידי החוג בפסיכולוגיה הניתנת באופן ישיר על ידי מכללת תל-חי), מרכזים לפיתוח קריירה ולפיתוח מנהיגות חברתית, צוות מרצים תומך ויחס אישי לכל סטודנט.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
TRUE
253243
cLHfUDGuE_3rA4ALAnmLK6EP0kisgcRX1MGSVjjFhRY
1
דברו איתי!
form-FbxWZPsPMgD35HVbgs1FfNr3FJhDQN2kCI0IPXocPOk
webform_submission_contact_us_paragraph_1896_add_form