איך ניהלו את משבר הקורונה באקדמיה הצפונית ביותר במדינת ישראל?

משבר הקורונה בתל-חי
FatFish | 20.05.20
תמונה
איך ניהלו את משבר הקורונה באקדמיה הצפונית ביותר במדינת ישראל?
כרמל קידר - יו"ר אגודת הסטודנטיות והסטודנטים

אגודות הסטודנטים והסטודנטיות והנהלת המכללה האקדמית תל-חי בקשר הדוק, מקבלות החלטות  משותפות, מתחילתו של המשבר, כדי להתגבר על האתגרים הרבים שהולידה המגפה                               

מגפת הקורונה, שינתה לגמרי את שיגרת חיינו והולידה קשיים לא פשוטים ומציאות חדשה ומאתגרת שאילצה אותנו לפגוש בהתמודדויות שלא הכרנו עד כה, במישורים רבים בחיינו. מציאות זו לא פסחה גם על העולם האקדמי, שנאלץ בתוך יומיים בלבד, לעבור ממתכונת של למידה פרונטלית בכיתה ללמידה מרחוק. למידה שנמשכת גם בימים אלה, כשרובו של המשק חזר לתפקוד כמעט מלא.

חלק מאוניברסיטאות ומהמכללות בארץ דחו את פתיחת הסמסטר בשבוע ימים על מנת להתארגן, אולם במכללה האקדמית תל-חי התקבלה החלטה, לא לדחות את הסמסטר ולעשות את מירב המאמצים לקיימו על-פי המתוכנן.

לשם כך, צוות מיוחד, שכלל את חברי היחידה למצוינות בהוראה, ערך הדרכות סביב השעון, לסגל האקדמי במכללה, על מנת לתת את כל הכלים והידע הדרושים להוראה מקוונת וכן להעניק אמצעים נוספים ללמידה מרחוק.

מנגד, לסטודנטים נבנה מערך תמיכה שלם ומקיף, אשר כלל תמיכה אקדמית - לסטודנטים שהתקשו בלמידה  מרחוק. תמיכה כלכלית – לסטודנטים שבשל המגפה נקלעו לקשיים כלכליים, ותמיכה רגשית – לסטודנטים שבעקבות נגיף הקורונה והשלכותיו נכנסו למצוקה נפשית.

כל ההחלטות, בכל המישורים מתקבלות ע"י פורום מיוחד שהוקם לניהול משבר הקורונה וכולל את הנהלת המכללה ואגודת הסטודנטים והסטודנטיות בתל-חי אותה מייצגת כרמל קידר, יו"ר האגודה. "מהרגע הראשון הייתי שותפה מלאה ולקחתי חלק פעיל בישיבות פורום הקורונה שהתקיימו ועדיין מתקיימות, מידי יום" מספרת כרמל קידר "ייצגתי בפני חברי הפורום את קולם של הסטודנטים, העליתי את הקשיים שעמם הם מתמודדים והצענו ביחד, דרכי פתרון אפשריות. בהתאם לצרכי הסטודנטים התקבלו ההחלטות בפורום. הנהלת המכללה נקטה במספר צעדים חשובים על מנת להקל על הסטודנטים, ביניהם, דחיית תשלומי הלימוד מחודשים מרץ - אפריל לחודשי הקיץ, הנחה של 50% בתשלומי מעונות הסטודנטים, תמיכה כלכלית לסטודנטים שנקלעו לקשיים כלכליים, קו פתוח לסיוע רגשי ועוד. במהלך המשבר ניהלנו, הנהלת המכללה ואגודת הסטודנטים, שני מפגשי זום  לסטודנטים הלומדים במכללה, במהלכן יכול היה כל סטודנט, שרצה בכך, לשאלות שאלות, לבקש הבהרות ולהעלות נושאים בצורה ישירה ובלתי אמצעית מול הנהלת המכללה. מפגשים אלה נעשו באווירה טובה, בשיח פתוח והיו מוצלחים ויעילים".  

בנוסף לכך, דאגו הנהלת המכללה ואגודה הסטודנטים לכך שהספרייה תישאר פתוחה ותמשיך לשרת את ציבור הסטודנטים בדרכים שונות, גם בימים של ההסגר והבידוד. סיוע משמעותי נוסף שהוגש מטעם האגודה לסטודנטים כלל תרגולים בחינם, בכל קורס בו הסטודנטים הציפו קושי. בימים אלה, מקימה הנהלת המכללה קרן סיוע כלכלית לסטודנטים, לקרן גויסו תרומות ע"י חבר הנאמנים ושותפיה הפילנטרופיים של המכללה. ההחלטה, מי מהסטודנטים יקבל את סיוע הקרן, תתקבל אף היא במשותף ע"י משרד דיקן הסטודנטים ואגודת הסטודנטים והסטודנטיות בתל-חי.

"אני מקווה שמגפת הקורונה הולכת ודועכת" אומרת לסיכום כרמל קידר "אך ברור לנו שעם השלכותיה עוד נצטרך להתמודד בזמן הקרוב.  אני יודעת שבכוחות משותפים ובהידברות פתוחה – נצלח  תקופה זו ונצא ממנה מחוזקים. 

אני מזמינה סטודנטים שזקוקים לסיוע לפנות אלינו ואני ממליצה למתעניינים בלימודים באקדמיה, לבדוק את האפשרות של לימודים בתל-חי. אין ספק, כי גם בתקופת הקורונה, האזור הכפרי והירוק הקל על ההתמודדות עם המגפה ומעבר לכך, חשוב לדעת שבמכללה ובאגודה הסטודנטים והסטודנטיות יש אוזן קשבת ודלת פתוחה לסטודנטים."

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
TRUE
241015
-AmmgK4Am3hqzUJm8N_op4FOp3jFBqH_fNrTk-mEdhE
1
דברו איתי!
form-7a9ORa_bAwpMQW3j0ANazd__9Fu_rANvwGfHLdt83Nc
webform_submission_contact_us_paragraph_1896_add_form