בוגרות מספרות | המכללה האקדמית תל חי

בוגרות מספרות

בוגרות מספרות

יערה גורביץ - מחזור ה:

קוראים לי יערה גורביץ, למדתי בתוכנית של המדרשה בשנים תשע"ג-תשע"ד.
את הלימודים במדרשה התחלתי ישר אחרי שנתיים שרות לאומי. אני מציינת את זה בגלל שהדבר התאפשר לי משתי סיבות: א. המדרשה מאפשרת להיכנס לתוכנית שלה על סמך ממוצע בגרות בלבד וראיון וללא צורך בפסיכומטרי, דבר שהקל עליי מאוד וחסך לי כסף, עגמת נפש והרבה טירחה.
ב. הייתה לי התלבטות האם להתחיל ישר בתום השרות את הלימודים או לחילופין לעשות שנת חופש - מדרשה, טיולים, חברות... ומה שגיליתי שדווקא בתוכנית של מדרשת תל חי אני יכולה להנות ממסגרת של מדרשה (שיעורים, סדנאות, דמויות משמעותיות, שבתות ור"ח..) + להכיר חברות חדשות + לטייל בצפון ובמעיינות + להיות עם חברות מהעבר בסופי שבוע ובמיוחד בחופשות הסמסטר (כמה חודשים).
הלימודים במכללה גם הם היו מדהימים - מרצים ברמה גבוהה אבל מאוד אכפתיים ומפרגנים, מזכירות חוג שעושה מעל ומעבר, יתרון של קבוצה (מדרשה) הן מבחינה חברתית והן מבחינה מנהלתית.
בנוסף, ללמוד במקום כמו מכללת תל חי פשוט עשה לי טוב. מכל כיתה נשקף נוף מדהים ומרגיע, הסגנון של הסטודנטים מאוד מגוון ושונה ממה שהכרתי עד אז, המכללה מעודדת פעילויות חברתיות, השתתפות בתוכניות של מלגות, ובסך הכל אוירה קלילה ונעימה. 
פשוט כיף להעביר שנתיים בצורה כזו ולצאת עם תואר מצוין. 
אני יכולה להרשות לעצמי לציין שהתואר של תל חי הינו ברמה גבוהה ונחשבת מכיוון שכעת אני לומדת לתואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן, אשר קיבלו אותי בשמחה, התפעלו מהמחקרים ופטרו אותי מקורסי השלמה רבים שבנות ממכללות אחרות נאלצו להשלים.
אני ממליצה בחום לכל אחת, ואשמח לענות על שאלות אם יש- לגבי הלימודים, המדרשה, ואפשרויות המשך..
אוהבת, יערה.

חיה בן חיים - מחזור ג:

אני הגעתי מהמרכז ללמוד בתל חי. המשיכה שלי לצפון הירוק השפיעה מאוד על הרצון שלי לבדוק מה יש למכללה ולמדרשה להציע לי. כאשר הגעתי לבדוק את התכנית ביום הפתוח ראיתי את הנופים הירוקים המרחיבים את הלב, את המכללה היפה שנמצאת במיקום מדהים וכבר התאהבתי.
בדקתי וחקרתי האם התכנית הזאת מתאימה לי כדי לדעת האם אני עומדת לעשות את הצעד הנכון. נוכחתי לדעת שהתואר הזה פותח בפני המון דלתות בתחום החינוכי והטיפולי, ושבעתיד הקרוב אוכל לממש את הרצון ללמוד דרמה תרפיה, דבר שהתואר הזה אפשר - תואר ראשון בשנתיים בו יש את כל הקורסים הנדרשים לקבלה בלי סטאז'. חשוב לציין  שהתואר עצמו מעניין מאוד ותורם מבחינה מקצועית. סיימתי את התואר הראשון והמשכתי ישר לתואר שני בדרמה תרפיה בתל חי שאותו סיימתי השנה ב"ה. דבר נוסף וחשוב לא פחות הינה מסגרת המדרשה שהיוותה עבורי מסגרת תומכת ושומרת. הכניסה לעולם האקדמיה הייתה נעימה יותר ופחות מורכבת בזכות השיעורים המחזקים שקיבלנו במדרשה, הפתיחות וההקשבה של הרבנים ושל לאה לשמוע ולעזור הן בפן הטכני של הדברים ועד לפן הרוחני והנפשי של כל התהליך המשמעותי הזה. כאשר נתקלתי בקשיים מול תכנים של שיעורים מסויימים התייעצתי עם הרב דרורי ואף למדתי ממנו דרך השיעורים איך לברור את מה שאני לומדת בצורה כזו שלא אתבלבל או אפגע ולקחת את האמת החבויה בכל נושא וקורס באקדמיה, דבר שעזר לי מאוד גם בלימודי ההמשך בדרמה תרפיה. 
תחושת המשפחתיות והחום הורגשו תמיד בזכות האישיות המיוחדת של לאה איתה יכולתי לדבר ולהתייעץ על כל נושא שהעסיק אותי, ובזכות הבנות האיכותיות שאיתן למדתי במדרשה שאיתן יצרתי חברות לחיים ולא רק לספסל הלימודים. 
כיום אני עובדת בתחום הטיפול עם נוער בסיכון.  ב"ה אני שמחה על הדרך והבחירות שעשיתי אשר הביאו אותי לעבוד במקצוע הטיפולי...

בברכה והצלחה, חיה בן חיים.

חנה סולימני- מחזור ג:

לבנות המדרשה היקרות ואחיותיי אהובותיי :)

אספר לכן קצת על מסלול לימודי. 
בחרתי ללמוד את התואר במסלול המדרשה של מכללת תל חי וזאת מכיוון שהיה לי חשוב לשמור על המסגרת הדתית בתוך האקדמיה. המדרשה היוותה עבורי קבוצה תומכת ומגובשת של בנות המגיעות מהמגזר הדתי ומכוונות לאותן המטרות.
המעטפת הייחודית שנוצרה במדרשה יחד עם האווירה החמה והמחבקת, ההכוונה והאכפתיות של הצוות החינוכי, שבראשם עומדת ברגישות רבה ובנחישות הרבנית לאה זנד, ליוו וסייעו לי רבות בשנות לימודיי העמוסות. לכן לימים, המלצתי לאחיות שלי ללמוד במסלול זה..                                        
לאחר סיום התואר עברתי להתגורר בירושלים והשלמתי את לימודי ההוראה "במכללת אפרתה".
לימודים אלו ערכו כשנתיים, בהם הגעתי יום בשבוע ללימודים ולעבודה המעשית, במקביל עבדתי בבנק הדואר. 
כיום אני מחנכת כיתה ט' - מקדמת ריגשית בבית ספר "ברנקו וייס" בבית שמש (בית הספר לנוער בסיכון). העבודה החינוכית וליווי התלמידים במסעות חייהם ובהתמודדות עם טלטלות העבר וההווה מהוות עבורי אתגר וסיפוק שאין שני להם.

אני מאחלת לכן שהקב"ה יאיר פניו אליכן ויכוון אתכן לדרך הנכונה והטובה ביותר עבור כל אחת ואחת.

אשמח לייעץ ולנסות לכוון עד כמה שאוכל,

באהבה- חנה סולימני.