דבר הנשיא - מכללת תל חי | המכללה האקדמית תל חי

דבר הנשיא

דבר הנשיא

פרופ' אליעזר שלו, נשיא המכללה האקדמית תל חיברוכים הבאים בשערי המכללה האקדמית תל-חי.

המכללה הממוקמת באצבע הגליל מוקפת בנוף מרהיב, אוכלוסיות מגוונות וצורות התיישבות שונות.
מיקום מיוחד וייחודי זה וחזון המכללה מקנים לה את האופי המיוחד שלה המתבטא במצויינות בהוראה, מחקר איכותי ומעורבות חברתית באיזור.
ואכן, המכללה מוכרת ברחבי המדינה כמרכז אקדמי מצטיין ומוביל, העוסק בהוראה, מחקר ופיתוח ומהווה מנוף לפיתוח משמעותי של הגליל.

המכללה מקדמת ומדגישה את קידום המדע, החברה ואיכות הסביבה בישראל.

כל זאת תוך אימוץ ופתוח שיטות הוראה מתקדמות ושלוב מרצים איכותיים. לפיכך, אנו מכשירים את תלמידינו לפעילות יצירתית ויצרנית בתחומי דעת שונים המהותיים למימוש עצמי של הבוגרים ולתרומה לחברה בישראל.

במכללה לומדים כ- 3,850 סטודנטים מן המניין ב 2- פקולטות.

הפקולטה למדעי החברה והרוח (מח"ר) והפקולטה למדעים וטכנולוגיה.
ב-2 הפקולטות מופעלות 14 תכניות לתואר ראשון (B.A, B.Sc) ו- 8 תכניות לתואר שני (M.A, M.Sc).
בקרוב מתוכננות לפעול תכניות נוספות לשני התארים, לאחר שיתקבלו האישורים הדרושים.
בנוסף לפעילות הסטודנטיאלית, מתקיימות בקמפוס פעילויות רבות נוספות: מכללה טכנולוגית ובה כ- 850 תלמידים, מכון לאומנויות, לימודי חוץ ומרכז אקדמי לנוער במסגרתו מתנהלות תכניות לימודים לתלמידי חטיבות ביניים ובתי ספר תיכוניים.

כ- 4,700 תלמידים בקמפוס יוצרים, יחד עם סגל ההוראה ועובדי המכללה המנהליים, אווירה של קמפוס תוסס ומחבק, המנעים את השהייה בו לציבור הסטודנטים.
כ- 1,100 תלמידים מסיימים מידי שנה את לימודיהם לתואר הראשון ומהם אחוז ניכר ממשיך בלימודיו לתואר שני (מוסמך), במכללה ובאוניברסיטאות בישראל. כ- 200 תלמידים מסיימים מידי שנה את לימודי התואר השני, חלקם ממשיך לאחר מכן בלימודים לתואר דוקטור.

במהלך הלימודים רבים מתלמידינו משתלבים בעבודה בתעשיות ההייטק בתחומי המחשוב והביוטכנולוגיה, ובפעילות קהילתית, חינוכית וחברתית מגוונת.

אנו מחוייבים לשמירה על מצוינות אקדמית המבטיחה דלתות פתוחות במוסדות אקדמיים לתארים מתקדמים אחרים והשתלבות במארג החברתי והכלכלי ברחבי המדינה.
אני שמח להזמינכם להכיר מקרוב את מגוון תוכניות הלימודים שמציעה המכללה האקדמית תל-חי, ולהצטרף לשורותינו.

פרופ' אליעזר שלו,

נשיא המכללה האקדמית תל חי