דבר ראשת החוג | המכללה האקדמית תל חי

דבר ראשת החוג

דבר ראשת החוג

התוכנית לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית במכללת תל חי נועדה להכשיר פסיכולוגים התפתחותיים, אשר חסרונם ניכר באזור הצפון ומורגש במיוחד בגליל. פסיכולוגים התפתחותיים נותנים מענה לילדים, מחנכים והורים, בעיקר בגיל הרך, תוך התייחסות התפתחותית לכל מעגל החיים, וכן משתמשים בשיטות מתקדמות כדי לחקור ולפתח את הבנת התחום ההתפתחותי.

המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) אישרה לאחרונה את פתיחתה של תכנית חדשה לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית במכללת תל חי, והענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

הפסיכולוגים שילמדו בתוכנית ירכשו מיומנויות מחקר והערכה, יוכשרו באבחון, טיפול וייעוץ, ויוכלו לעבוד בכל המוסדות המעניקים טיפול בשנות הילדות, כגון: מכונים להתפתחות הילד, יחידות פסיכיאטריות לגיל הרך, יחידות התפתחותיות בשירותים פסיכולוגיים חינוכיים, יחידות התפתחותיות בקהילה, ועוד.

התוכנית, אשר כוללת מסלול עם תזה ומסלול נלמד עם עבודת גמר, מיועדת לבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות, שנבחנו בבחינת המתאם ורוצים לעסוק בתחום ההתפתחותי באופן יישומי ובמחקר. התוכנית עונה על דרישות הועדה המקצועית לפסיכולוגיה התפתחותית, והמסיימים את לימודיהם בהצלחה יוכלו לפנות להתמחות.

לימודי התואר השני מחייבים בשנה הראשונה ללימודים נוכחות של יומיים בשבוע בקמפוס תל-חי בסמסטר א, ונוכחות של יום נוסף בסמסטר ב לשם התנסות בפרקטיקום במסגרות חינוכיות של הגיל הרך.  בשנה השנייה מחייבים הלימודים נוכחות של יום בשבוע בקמפוס תל חי וכן יומיים של פרקטיקום במוסדות מוכרים להתמחות. תכנית הלימודים המלאה מחייבת צבירה של 50 נקודות זכות חובה.

פרופ' אורה אביעזר

ראשת התכנית לפסיכולוגיה התפתחותית