דבר ראשת התכנית לעבודה סוציאלית | המכללה האקדמית תל חי

דבר ראשת התכנית

דבר ראשת התכנית

למתעניינים בתואר שני בעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל חי, אנו מזמינים אותך להתרשם מחוויית הלימוד הייחודית והמתגמלת בתל חי.

לתכנית הסכמה קבועה מטעם המל"ג, אנו ממשיכים לשקוד על הבטחת מתן הכשרה אקדמאית איכותית לסטודנטים בוגרים ובעלי ניסיון בשטח, המוכנים להשקיע בשדרוג התפתחותם המקצועית.

מה מייחד את הלימודים בתל חי?

תכנית התואר השני היא התכנית הראשונה מסוגה שפותחה במכללה בארץ. הצבנו כמטרה להציע תכנית ייחודית שתבטיח את הרלבנטיות שלה כמענה לדרישות השטח, בהווה ובעתיד. בנית התכנית ועדכונה הם תוצר של שיח תמידי בין חברי הסגל למנהיגים ועובדים סוציאליים בשטח.

החזון שלנו הוא להכשיר בוגרים בעלי רצון, יכולת ומסוגלות לעסוק בפרקטיקה מתקדמת כסוכני שינוי ומנהיגים מובילים. המטרות שהצבנו לעצמנו הם:

  • התמודדות עם אתגרים מקצועיים בהווה ובעתיד על ידי בחינה ביקורתית של הידע הקיים ודפוסי הפעולה המקובלים בתחום העבודה הסוציאלית
  • רכישת שיטות עבודה ומיומנויות מתקדמות
  • הכשרה למומחיות בתחום הקבוצות, התערבויות במצבי חירום וטראומה, וטיפול משפחתי.

המצוינות האקדמית של התכנית מעוגנת בכוח, במומחיות והניסון של 23 חברי הסגל המלמדים בה. חברי הסגל מדגישים את משמעותו של הדיאלוג הבין אישי בינם לבין הסטודנטים, כמקור ללמידה והפריה הדדית, ודואגים לקיום שיח מקצועי במסגרת השיעורים ומעבר להם.

קבוצת הלומדים כוללת אנשים שהוכיחו את עצמם כאנשי מקצוע והם בעלי יכולת אקדמית טובה.

קבוצה הלומדים גדולה מספיק כדי לאפשר בחירה, ועם זאת מאפשרת למידה בקבוצות קטנות, מתוך תשומת לב והדרכה אישית של חברי הסגל. הקבוצה מורכבת מאנשי מקצוע בעלי ותק מקצועי, תחומי עיסוק, ורקע משפחתי ותרבותי מגוונים. האווירה בתל חי מסייעת בהיווצרותה של לכידות חברתית התורמת לקיומה של סביבה לימודית משתפת, מאתגרת ותומכת.

הלימודים מרוכזים ביום בשבוע (יום שלישי), אם אפשרות לקורסי בחירה מרוכזים בפגרה בין הסמסטרים.  ומתקיימים בקמפוס החדש והמודרני, למרגלות החרמון, המצויד במיטב הציוד האלקטרוני ללמידה והוראה.

כדרך המכללה האקדמית תל חי, אנו מוכנים לסייע, לתמוך ולעמוד לרשות הסטודנט בכל שלב ושלב.

ד"ר הדס דורון

ראשת התכנית לתואר שני

החוג לעבודה סוציאלית