דבר ראש התכנית - מוסמך בניהול וארגון מערכות חינוך | המכללה האקדמית תל חי

דבר ראש התכנית - מוסמך בניהול וארגון מערכות חינוך

דבר ראש התכנית - מוסמך בניהול וארגון מערכות חינוך

התואר השני בניהול וארגון מערכות חינוך הוא אחד הייחודיים במדינת ישראל והוא  חושף את הסטודנטים להתנסויות ניהוליות בשדה החינוך לצד לימודים תיאורטיים  עם סגל ייחודי שצבר ניסיון ותובנות ניהוליות בשדה החינוך, לצד רמה אקדמית גבוהה ומחקר. התואר מקנה לכן/ם את הכלים, ההכשרה וההשראה להפוך למנהיגים חינוכיים איכותיים, ליוזמים ולפורצי הדרך של הצפון. 

אנחנו נמצאים כאן כדי לתת לכן/ם את הכלים הפרקטיים, הקוגניטיביים והרגשיים להוביל את מערכת החינוך בצפון הארץ למקומות האיכותיים ביותר שאליהם ניתן להגיע.
הדרך שבחרנו משלבת את האקדמיה בשטח, עם הרבה אכפתיות ועם שיתופי פעולה ייחודים עם הנהלות של מוסדות חינוך ורשויות מקומיות. התכנית מאפשרת לכן/ם ללמוד, להטמיע שינויים בשדה החינוך, להתרגש יחד מהידע הקיים, להשתפר, לפתח ולחקור ללא הרף היבטים חדשים מסקרנים.

בתכנית ישנם שני מוקדים לבחירת הסטודנטים:

א. מוקד לניהול מערכות חינוך למורים ולבעלי תפקידים ניהוליים בבתי הספר, ברשויות המקומיות ובחינוך הבלתי פורמלי. 

ב. ניהול מערכת הגיל הרך המכוון לגננות ולמנהלות גנים המעוניינות להנהיג את קהילתן.

התוכנית מתאימה למי שרואים את עצמם ביוזמות חינוכיות, בהשתלבות בפרויקטים בחינוך הפורמלי וכן בחינוך הבלתי פורמלי במגוון רחב של תפקידי ניהול, פיקוח  והובלה של תהליכים חינוכיים.אנחנו מעוניינים למצוא יחד אתכן/ם את הדרך המקצועית שתוביל אתכן/ם להצלחה.  אנחנו נתבל אותה, ללא פשרות, במיטב התובנות המבוססות על  הידע האקדמי הקיים במערכות החינוך בעולם ובארץ. כל זאת נועד לכך שאתן/ם תובילו בביטחון, ובהצלחה אנשים אחרים בדרכי החינוך המורכבות.

ד"ר עמנואל תמיר,
ראש התכנית - תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך