המקצוע בו בטוח תמצאו עבודה

המקצוע בו בטוח תמצאו עבודה
FatFish | 16.06.21

יש תקופות בחיים שגורמות לנו לחשוב. יש תקופות כאלה שקוראות לנו לעצור לרגע ולחשב מסלול מחדש. בעיני רבים, שנת הקורונה הייתה תקופה כזו בדיוק. מבחינה בריאותית, אישית, משפחתית וכלכלית, נאלצו לא מעט משפחות לעשות סדר בחייהם ולחשוב מחדש על הרבה דברים שהיו נראים ברורים מאליהם – גם הקריירה שלהם. אם אתם נמצאים בצומת דרכים שכזו וחושבים במה כדאי לכם לעסוק, הכנו לכם כמה סיבות טובות לבחור במקצוע בו בטוח תמצאו עבודה, בכל עונות השנה ובכל זמן (והוא גם סופר מספק!) – מקצוע ההוראה.

ביטחון תעסוקתי אדיר

הוראה מציעה ביטחון תעסוקתי עצום. על פי מחקרים, זוהי המשרה הכי בטוחה בתקופת מיתון והסיבה לכך ברורה: גם בתקופות בעלי אופי כלכלי מעורער, הקהילה האנושית תמיד תזדקק למורים. בנוסף, צמיחת משרות ההוראה נמצאת בעלייה מתמדת ביחס לממוצע הארצי, אך הנתון הזה אינו פוגע במקומות העבודה המאוישים בתחום ההוראה.

מקור סיפוק עצום

לימודי הוראה, בפני עצמם, הם מקור לסיפוק עבור המורים לעתידיים – אך גם הקריירה שמחכה להם אחרי הלימודים. על פי מחקרים, הרוב המכריע של המורים מרגישים סיפוק רב ממקצוע ההוראה, זאת למרות האתגרים היומיומיים העומדים בפניהם. על פי סקרים אחרונים, 9 מתוך 10 מורים השיבו שהם מרוצים מהקריירה שלהם, וגם מרגישים הערכה מעמיתיהם, ההורים והתלמידים.

הכי מתגמל שיש

הוראה היא אחד המקצועות המתגמלים ביותר שיש. יש הרבה סיבות לכך שמורים אוהבים את המקצוע שלהם, אך ההיבט המרכזי הוא ללא ספק היכולת לחולל שינוי אמיתי בחיי התלמידים. כשהמורה נוכח בתלמיד מתקשה שפורץ דרך עם עצמו, לומד, מתקדם ברמה האישית או הלימודית, הם מרגישים כך את ההשפעה הישירה של עמלם – וזה הכי מתגמל שאפשר!

חופשות ארוכות למילוי מצברים

חופשת הקיץ הארוכה מאפשרת למורים ליהנות מזמן של טעינה מחדש, כמו גם החופשות במהלך השנה, בחגים השונים. חלק מהמורים מנצלים את הזמן לטובת הכנה לשנה הבאה או השתתפות בקורסים מעשירים, אך עדיין רובים רואים בחופשת הקיץ הארוכה כהטבה נהדרת שמגיעה עם התפקיד. זוהי לא רק הפסקה מההוראה בכיתה, אלא זהו גם זמן המאפשר למורים שיש להם משפחה לטפל בילדים, לבלות עם המשפחה זמן רב יותר, לצאת לטיולים ארוכים, ליצור זיכרונות בלתי נשכחים ופשוט להיטען מחדש לקראת שנת הלימודים הבאה.

הטבות פרישה מצוינות

מורים רבים נהנים מהטבות פרישה שמסייעות להם לחיות בשקט נפשי ובכבוד גם לאחר שהתפקיד מסתיים והם בפנסיה. אמנם תנאי ההעסקה של המורים נמצאים במשא ומתן מתמיד, אך הטבות הפרישה עדיין מוכיחות את עצמן – וזוהי סיבה נוספת לבחור במקצוע ההוראה, שהוא לא רק מספק, ממלא אושר ומותיר את העוסקים בו צעירים לנצח, הוא גם עוזר לחיות בכבוד כשהתפקיד הרשמי מסתיים ולקטוף את פירות עמלכם.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
TRUE
253094
FVcMzErCBC2Znzw8sYrGg6047NjjW0QPAJxJua4pjGQ
1
דברו איתי!
form-AIg-z7dgH3q9xuwvbki8QI4xmIsIBi1E6iuuBJ0HPes
webform_submission_contact_us_paragraph_1896_add_form