התמחות בנדל"ן - מסלול הכשרה לשמאות מקרקעין | המכללה האקדמית תל חי

התמחות בנדל"ן - מסלול הכשרה לשמאות מקרקעין

התמחות בנדל"ן - מסלול הכשרה לשמאות מקרקעין

החוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל חי  כולל התמחות ייחודית שבמסגרתה בוגרי החוג לכלכלה וניהול יוכלו לקבל פטור מ- 7 בחינות הנדרשות לצורך עמידה בתנאי הסף לקבלת רישיון לשמאי מקרקעין. בנוסף יאפשר החוג לסטודנטים בהתמחות בנדל"ן לבחור ב- 4 קורסים נוספים שיקנו להם פטור נוסף מ- 4 בחינות נוספות לצורך עמידה בתנאי הסף לקבלת רישיון לעסוק בשמאות מקרקעין. בכך יתאפשר לסטודנטים החפצים בכך להשלים באופן חיצוני רק 3 בחינות לצורך עמידה בתנאי הסף לקבלת רישיון מטעם מועצת השמאים.

לאורך כל השנים, מאז קום מדינת ישראל, תחום הנדל"ן בכלל ונושא הדיור בפרט תפס את תשומת הלב של הציבור בישראל. ענף הנדל"ן, לאור היותו משאב מוגבל ויקר ערך, הינו אחד מענפים המרכזים בישראל והוא מהווה נדבך חשוב בתהליך התפתחותו של המשק בישראל.

בעשור האחרון אנו עדים לעליה מתמדת במחירי הדירות בישראל. כתגובה להתייקרות זו וכניסיון לבלום את עליית מחירי הדיור מוצעות תכניות שונות על ידי הרשויות שמטרתן להגדיל את היצע הדירות ולהקטין את הביקוש. השימוש בכלים הננקטים על ידי הרשויות מחייב ידע מוקדם על תחום הנדל"ן, השכלה מקצועית מתאימה ושימוש נכון בכלי ניתוח מתקדמים במטרה לזהות ולאפיין את המגמות בשוק הנדל"ן ולהגיב בהתאם.

תכנית הלימודים תתמקד במגוון רחב של תחומים וביניהם: שיווק, ניהול, מימון, תכנון, התחדשות עירונית, הערכות שווי, היבטים משפטיים, השקעות ועוד. יתרונו של היקף התחומים הנרחב הוא בהכשרת הסטודנטים לקראת תפקוד כאנשי מקצוע בעלי בסיס ידע רחב בתחום הנדל"ן. שבמסגרתו ילמדו לנתח את המגמות בענף הנדל"ן להבין את התכניות המוצעות ולהתמקצע בתחום.