התמחות - סטאז' | המכללה האקדמית תל חי

התמחות - סטאז'

התמחות - סטאז'
  • התמחות - סטאז'

למידע נוסף מלא פרטיך

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

התמחות - סטאז'

דבר ראשת ההתמחות

שלב ההתמחות בהוראה הינו שלב משמעותי בתהליך הכניסה למקצוע. בשלב זה אתם, "פרחי ההוראה" עוברים משלב ההכשרה התיאורטית והמעשית לשלב העבודה בפועל כמורים לכל דבר. לשלב ההתמחות בהוראה השפעה מכרעת על המשך חייכם המקצועיים, הן מבחינת הנכונות להתמיד בהוראה והן מבחינת תפיסת התפקיד וגיבוש הזהות המקצועית. יחד עם זאת, כידוע, שלב זה מאופיין באתגרים רבים מול המערכת החינוכית, התלמידים, חומרי הלימוד וההורים.

סדנת ההתמחות (סטאז') מהווה מקור לתמיכה במורה החדש ומסייעת בתהליכי קליטה והסתגלות מיטביים במערכת החינוך. הסדנה תאפשר לכם להכיר מצבי הוראה שונים, תקנה כלים מעשיים לפתרון בעיות מהותיות העולות מהשטח ואף תספק הזדמנות לשיתוף הקשיים עם עמיתים החווים מצבים דומים. סדנת הסטאז' תתמקד בהעצמה אישית ומקצועית בכדי להצמיח אנשי חינוך המאמינים בעצמם וביכולתם להתמודד עם האתגרים השונים בצורה מיטבית.

בברכת הצלחה בעבודתכם החינוכית,

ד"ר אושרת בוחניק

רכזת ההתמחות בהוראה (סטאז'), קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה

 

על ההתמחות:

ההתמחות בהוראה (סטאז') היא שנת העבודה הראשונה במערכת החינוך, לאחר סיום ההכשרה להוראה לכל בוגרי המסלולים. ההתמחות היא שנת חובה לצורך קבלת רישיון בהוראה. ניתן להשתלב בהתמחות לאחר קבלת אישור סיום 80% מהחובות לקבלת תואר, סיום ההדרכה הפדגוגית וההתנסות המעשית וקורס עזרה ראשונה.

ככלל, ההתמחות בהוראה יכולה להתקיים רק במוסדות חינוכיים ובמסגרות המאושרות להתמחות  (רשימה של מוסדות מאושרים מצויה באתר של אגף ההתמחות והכניסה להוראה), בשכבת הגיל ובהתמחויות שהמתמחה הוכשר להם. היקף המשרה להתמחות הוא שליש משרה לפחות, משך ההתמחות הוא שנת לימודים אחת אך לא פחות משישה חודשי עבודה מלאים באותה השנה. המועד האחרון לכניסה להתמחות הוא 20 בדצמבר בכל שנה.

בשנת ההתמחות חייב המתמחה להשתתף בסדנת סטאז' בת 60 שעות במכללה. מטרת הסדנה לסייע למתמחים להשתלב באופן מיטבי במערכת החינוך ולצמוח בה באמצעות ליווי של קבוצת עמיתים.

התנאים לקבלת רישיון הוראה בסיום שנת ההתמחות:  זכאות לתואר אקדמי, זכאות לתעודת הוראה, אישור השתתפות בהצלחה בסדנת הסטאז' והערכה מסכמת חיובית מטעם מנהל המוסד החינוכי והחונך.

תהליכים בכניסה להוראה ומציאת עבודה:

קשר ישיר עם האגף ומענה לפניות:

אתר האגף

משרות למתמחים ולעובדי הוראה - פורטל משרד החינוך

צעד ראשון – חיפוש עבודה:

לשירותכם אתר לסיוע במציאת מקום עבודה!!! האתר נבנה במשרד החינוך על ידי מינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע לבקשת מינהל עובדי הוראה.

 האתר מיועד לפרסום משרות פנויות על ידי מנהלים ולפרסום מועמדים להוראה על ידי מחפשי התמחות או מתמחים ומורים חדשים שאין להם עדיין עבודה קבועה.

 כתובת האתר: https://bit.ly/2Z2mRn2  

צעד שני – פתיחת תיק עובד הוראה במשרד החינוך:

החל מתאריך 26.7.2016, כ' תמוז תשע"ו​,  פתיחת תיק עובד הורא​ה תיעשה באופן מקוון. פתיחת תיק למועמדים להוראה בגני ילדים ולמועמדים להוראה במגזר הערבי במחוזות צפון, חיפה ומרכז תמשיך להתבצע בשלב זה באופן ידני באגף כוח אדם בהוראה במחוז.

פתיחת תיק עובד הוראה במשרד החינוך כוללת ארבעה שלבים:

  1. איתור משרה במוסד חינוכי
  2. קבלת סיסמה למשרד החינוך
  3. מילוי שאלון מקוון לפתיחת תיק עובד הוראה
  4. סיום תהליך לפתיחת תיק עובד הוראה
  • לביצוע הפעולות יש להתכנס ל"תיק עובד הוראה מקוון" באתר פורטל עובדי הוראה (או ללחוץ על הקישור המצורף)


צעד שלישי – הכניסה לבית הספר:

לנקודות ציון בתהליכי קליטת מתמחים לחצ/י על הקישור הבא מה צפוי במהלך שנת ההתמחות

קישורים לקריאה נוספת:

לאתר של משרד החינוך

למה ללמוד התמחות - סטאז' בתל-חי?

יווי אישי- יחידת הסטאז' של קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה, מספקת ליווי אישי ומקצועי בכל שלב של ההתמחות. מנחי הסדנאות הם אנשי מקצוע בעלי ניסיון עשיר, אשר חושפים את המתמחים למצבי הוראה שונים ומגוונים ומקנים כלים מעשיים להתמודדות עם בעיות מהותיות העולות מהשטח. 

תמיכה רגשית – מנחי סדנאות הסטאז' מעניקים למתמחים תמיכה רגשית רב- מערכתית.  מתקיים קשר ישיר עם רכזת הסטאז' במפגשים או בשיחות אישיות ולעיתים, במקרה הצורך, מתבצעות פניות למדריכי אגף ההתמחות, חונכים ומנהלי בתי הספר לבקשת המתמחה.

מפגשי הכנה–  בכל שנה מתקיימים מספר מפגשי הכנה לקראת שנת ההתמחות בשילוב נציגי אגף ההתמחות של משרד החינוך, הפיקוח וכוח אדם בהוראה. המפגש הראשון מתקיים במהלך שנת הלימודים כהכנה לקראת שנת ההתמחות, והמפגש השני מתקיים במהלך חודש אוגוסט לקראת פתיחת שנת הלימודים. 

סדנאות הדרכה וליווי- במהלך השנה מתקיימות סדנאות הדרכה וליווי שונות ומגוונות. טרם ההתמחות מתקיימות סדנאות בנושא חיפוש מקום עבודה, כתיבת קורות חיים והכנה לקראת ראיון עבודה. במהלך שנת ההתמחות מתקיימות סדנאות הדרכה הקשורות במידע אודות הסטאז', הערכת אמצע שנה והערכה מסכמת. כמו כן, מתקיימים ימי עיון והרצאות העשרה בנושאים שונים.

משמעות – במסגרת סדנאות הסטאז' של קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה, המתמחים עוברים תהליך משמעותי של כתיבת יומן מסע – בניית מערך של מחקר פעולה באמצעות שבעה שלבים רפלקטיביים.  תהליך ייחודי זה תורם לעבודתם החינוכית של המתמחים ומעצים אותם כאנשי חינוך בשטח. 

מוניטין ומצוינות מקצועית –  יחידת הסטאז' של קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה שואפת לפתח מצוינות מקצועית ולהכשיר אנשי חינוך איכותיים. מטרתנו להצמיח אנשי חינוך המאמינים בעצמם וביכולתם להתמודד עם האתגרים השונים בצורה מיטבית. 

קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה מוביל במספר המצטיינים בסטאז' בכל הארץ.

בוגרי סדנאות הסטאז' של קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה עוברים תהליך של קליטה מיטבי במערכת החינוך ואחוז גבוה מבוגרי המכללה וסדנאות הסטאז' משתלבים בהצלחה בשדה החינוכי.  

איך זה עובד ?

איך זה עובד - רישום לסדנאות

ההרשמה לסדנאות סטאז' בקמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה היא על פי ההתמחות ובהתאם לדרישות משרד החינוך:
בוגרי מסלול גיל הרך, חייבים בסדנה ייעודית פרונטלית לגיל הרך. בוגרי התכנית באנגלית חייבים בסדנה ייעודית פרונטלית בשפה האנגלית. בכל הסדנאות הפרונטליות יתקיימו 10 מפגשים של 4 שעות אקדמיות בכל מפגש ובנוסף, 10 מפגשים מקוונים של שעתיים בכל מפגש. תאריכי המפגשים יפורסמו מראש באתר מלווה הקורס (Moodle) של כל סדנה. כל הסדנאות תתקיימנה בין השעות 19:45-16:30.

סדנת סטאז' מקוונת:

במקרים חריגים, קיימת אפשרות להשתתף בסדנאות סטאז' מקוונות. האישור לכך יינתן רק למתמחים המלמדים ביסודי, בעל יסודי ובחנ"ג אשר מצאו מקום עבודה לסטאז' וביצעו התקשרות עם מורה חונך, על פי קריטריונים של מרחק ומצב משפחתי מיוחד.
חשוב! במהלך הסדנה המקוונת יתקיימו שלושה מפגשים פרונטליים שהנוכחות בהם חובה!

כל מי שלומד בקמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה ביום בו מתקיימת סדנת הסטאז', לא יוכל להגיש בקשה לסדנה מקוונת.

תשובות לבקשות לסדנה מקוונת יינתנו בשני מועדים בלבד ועל בסיס מקום פנוי.

תנאי הקבלה כפופים להוראות משרד החינוך ובאחריות הסטודנט לעמוד בתנאים אלו.

ההתמחות בהוראה מתבצעת בשנת העבודה הראשונה במערכת החינוך והיא חובה לכל בוגרי המסלולים ללימודי תעודת הוראה אפשר להשתלב בהתמחות החל בשנת הלימודים האחרונה לתואר ולתעודת ההוראה. על כל מתמחה להצטייד באישור סיום לימודים ממוסד ההכשרה לצורך שיבוץ במערכת החינוך.

סטודנטים החל משנה ד' שסיימו לפחות 80% מהלימודים לתואר .(B.Ed), או סטודנטים בהסבת אקדמאים שסיימו לפחות 80% מלימודי תעודת ההוראה ובשני המקרים קיבלו ציון עובר בתורת ההוראה, בהתנסות המעשית בשנים א'-ג' והשלימו את קורס "עזרה ראשונה", "זהירות בדרכים" ו"ביטחון ובטיחות".

 סטודנט אשר לא יעמוד בתנאים אלו לא יוכל לקבל את רישיון ההוראה בסוף הסנדא

  • ההשתתפות בסדנה היא חלק בלתי נפרד מחובות ההתמחות בהוראה.

פטורים מהתמחות הם עובדי הוראה קבועים במערכת החינוך או בעלי ותק של 5 שנים בהוראה. לקבלת פטור לזכאים יש לפנות אל מר ברוך אלון [email protected]

רישום לסדנאות סטאז' ומועדי סדנאות תשפ"א

עם קבלתכם לעבודה יש להירשם לסדנאות הסטאז' באתר המכללה בטופס מקוון. יש למלא בטופס זה את הפרטים האישיים שלכם, פרטי מקום ההתמחות ואף את הפרטים המלאים של המורה / הגננת החונכ/ת.

שימו לב, בטרם הרשמתכם לסדנה, באחריותכם לוודא שהנכם עומדים בתנאי הקבלה לסטאז'. תנאי הקבלה כפופים להוראות משרד החינוך ובאחריות המתמחה לעמוד בתנאים אלו. מעבר לאמור לעיל, מתמחה אשר לא יעמוד בתנאים הבאים לא יוכל לקבל את רישיון ההוראה בסוף הסדנה: סטודנטים החל משנה ד' אשר סיימו לפחות 80% מהלימודים לתואר .B.Ed, או סטודנטים בהסבת אקדמאים שסיימו לפחות 80% מלימודי תעודת ההוראה ובשני המקרים קיבלו ציון עובר בקורס "תורת ההוראה", בהתנסות המעשית בשנים א'-ג' והשלימו את קורס "עזרה ראשונה", "זהירות בדרכים" ו"ביטחון ובטיחות".

מפגש ראשון של סדנאות הסטאז' של קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה יתקיים ביום ה' 20.8.20. לאור המצב המפגש יתקיים במתכונת מקוונת. מפגש זה הינו מפגש חובה למתמחים אשר מתחילים את ההתמחות בשנה"ל תשפ"א ונרשמו לסדנה ואף לאלה שטרם מצאו שיבוץ עבודה לתחילת שנת הלימודים הבאה. לפי ההנחיות, ניתן למצוא שיבוץ עבודה המוכר לסטאז' עד ה- 20.12 ובמקביל להירשם לסדנת הסטאז' בקמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה ולהתחיל את ההשתתפות בסדנה.

ההרשמה לסדנאות במכללה היא על פי ההתמחות ובהתאם לדרישות משרד החינוך:

בוגרי ההתמחות לגיל הרך, חייבים בסדנה ייעודית פרונטלית לגיל הרך. בוגרי ההתמחויות באנגלית חייבים בסדנה ייעודית פרונטלית בשפה האנגלית. בכל הסדנאות הפרונטליות יתקיימו 10 מפגשים של 4 שעות אקדמיות בכל מפגש ובנוסף, 10 מפגשים מקוונים של שעתיים בכל מפגש. תאריכי המפגשים יפורסמו מראש באתר מלווה הקורס (Moodle) של כל סדנה. כל הסדנאות תתקיימנה בין השעות 19:45-16:30.

 

שם הסדנה

יום לימודים

קדם יסודי

ג'

יסודי

ד'

על יסודי

ד'

חינוך גופני

ה'

אנגלית

ד'

לצפיה בתנאי הקבלה