דבר ראש החוג לביוטכנולוגיה | המכללה האקדמית תל חי

דבר ראש החוג

דבר ראש החוג

הביוטכנולוגיה היא ענף מדעי שעיסוקו הוא יישום הידע הנרחב של הביולוגיה לתועלתו של האדם. יישום זה כולל פיתוח תרופות חדשות, זיהוי מוקדם של פגמים גנטיים ומחלות, ניצול חומרי טבע, פיתוח זני צמחים עמידים ועוד. הוא דורש שילוב של ידע מעמיק במדעי החיים יחד עם ידע מתחומי הפיזיקה, הכימיה, והכימיה האורגנית. הביוטכנולוג נדרש להכיר את שיטות ההנדסה הגנטית המודרנית, לדעת להפעיל מכשירי מדידה מתוחכמים, לנתח את תוצאות המדידות בעזרת סטטיסטיקה ולסכם את התוצאות בלשון הכתיבה המדעית. 

החוג לביוטכנולוגיה במכללה האקדמית תל-חי, מהמובילים בתחומו בארץ, רואה את ייעודו בהענקת הידע הרחב הזה לתלמידיו. מורי החוג הם כולם חוקרים פעילים ומנוסים, העוסקים במגוון רחב של מחקרים בחזית מדע הביוטכנולוגיה. אין מתאים מהם למשימה זו.

הזמנים מבחינת המחקר הביוטכנולוגי הם זמנים מרתקים ומאתגרים. מצד אחד מצטבר הידע המדעי בקצב מסחרר בעוד מצד שני אנו עומדים עדיין בפני בעיות קשות וחסרות פתרון, המלוות את האנושות עוד משחר ההיסטוריה, כמו מחלות הסרטן, המחלות האוטואימוניות והמחלות הניווניות. יתכן מאוד שהידע המדעי, ההולך ונערם, ייצר בשנים הבאות "מסה קריטית" אשר תאפשר לנו לפתור בעיות אלו לפחות בחלקן. אם כך יקרה, זו תהיה מהפכה של ממש ואני מזמין אתכם לנסות לקחת בה חלק.

בברכה,

פרופ' דרור נוי

ראש החוג לביוטכנולוגיה

המכללה האקדמית תל-חי