חושבים ללמוד מדעי ההתנהגות? בואו ללמוד במכללת תל-חי | המכללה האקדמית תל חי

חושבים ללמוד מדעי ההתנהגות? בואו ללמוד במכללת תל-חי

חושבים ללמוד מדעי ההתנהגות? בואו ללמוד במכללת תל-חי

ראשון, 10 ינואר, 2021

אם אתם מוצאים את עצמכם מתחברים מאוד לנפש האדם, להתנהגות של האדם ומה משפיעה עליה, לתהליכים שונים בחברה, למגדרים ועוד, לימודי מדעי ההתנהגות הם דבר שבהחלט יכול להתאים לכם. הלימודים מאפשרים לכל לומד להיפגש עם מגוון תחומים שונים הנוגעים לנפש האדם כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד. דרך התחומים הללו, הלומד יכול להבין טוב יותר את ההתנהגות האנושית על כל רבדיה. אם אתם מגלים עניין בלימודי מדעי ההתנהגות ואתם תוהים היכן תוכלו ללמוד בצורה הטובה ביותר את התחום המדובר, אין ספק שכדאי שתפנו למכללת תל-חי, המציעה לכם ללמוד אודות מדעי ההתנהגות ולקבל מגוון כלים שונים שיאפשרו לכם לבצע מחקרים אודות התנהגות אנושית.

למה דווקא מדעי ההתנהגות?

אין ספק כי מדעי ההתנהגות הוא תחום שמרתק לא מעט אנשים. אולם, בעוד שישנם אנשים שיעדיפו ללמוד על התחום זה בתור תחביב כלשהו, ישנם כאלה שירצו ללמוד אותו בצורה מעמיקה ורחבה יותר, על מנת לעסוק בו בעתיד ברמה האקדמית כחוקרים או במגוון תחומים רחב הקיים בשוק העבודה. לימוד על מדעי ההתנהגות משלב באופן האידאלי בין שלושה תחומים במדעי החברה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה ופסיכולוגיה. לימודים של התחום מאפשרים לכל לומד להכיר את החברה בצורה עמוקה ואיכותית ובתום הלימודים, לצאת לשוק העבודה ולהשתלב במגוון רחב של משרות ותפקידי מפתח בחברות עסקיות, בשירות הציבורי, בשירותי האקדמיה ועוד. לימודים מעין אלה אינם מתאימים לכל אדם, אך אם אתם מוצאים את עצמכם תוהים אודות הטבע האנושי, התנהגויות אנושיות, תהליכים אנושיים בחברה, ההשפעה של מגדר על התנהגות אנושית ועוד, אין ספק שכדאי לכם לברר אודות לימודי מדעי ההתנהגות.

לימודי מדעי ההתנהגות- מדוע דווקא במכללת תל-חי?

אם אתם מחפשים את המקום הנכון ללמוד בו תואר במדעי ההתנהגות, כדאי מאוד שתבחרו במכללה האקדמאית תל-חי. המכללה מציעה חטיבה למדעי ההתנהגות תוך חוג שלם של לימודים רב תחומיים. החטיבה המדוברת כוללת מגוון מרצים שעוסקים בהעברת כל החומר הלימודי בצורה הטובה ביותר. במהלך הלימודים מעלים מגוון רחב של סוגיות שונות ומקבלים מידע אותנטי אודות כל מה שקשור לתחום מדעי ההתנהגות, ממרצים שביצעו עבודות מחקר שונות על התחום ומעבירים את מסקנות המחקרים שלהם הלאה בצורה נלהבת ומקצועית. מעבר לכך, במכללה עצמה יש אווירה סטודנטיאלית טובה מאוד, אשר מאפשרת לכל סטודנט להנות מלמידה איכותית, מבילוי לצרכי למידה או לצרכי הנאה עם הסטודנטים האחרים ועוד. אין ספק כי קל יותר ללמוד במקום שבו האווירה טובה ויש בו גם את הרובד החברתי ועל כן, מכללת תל-חי מהווה את המקום המושלם ללמוד בו מדעי ההתנהגות.

מעבר לכך, מסלול הלימודים במכללה מציע לכל לומד את האפשרות לנתח תהליכים שונים בחברה הן בהווה והן בעתיד, מתוך הבנה שאנו חיים בעולם דינמי המשתנה ללא הרף, גם בממד החברתי. הכלים והיכולת שכל סטודנט מקבל לבחון את המציאות החברתית והאנושית בכל זמן נתון, תאפשר לו למצוא משרות נחשקות בתחום לאחר שיסיים את לימודיו.

מה כוללים לימודי מדעי ההתנהגות במכללת תל-חי?

במכללת תל-חי תואר במדעי ההתנהגות כולל בו מספר מקבצים:

המקבץ הראשון הוא מקבץ לפסיכולוגיה. אין ספק שהפסיכולוגיה מהווה חלק חשוב מאוד במדעי ההתנהגות. אם מעוניינים לחקור התנהגות אנושית בצורה מעמיקה ואיכותית, אין ספק שחשוב ללמוד את תחום הפסיכולוגיה בצורה רחבה ועמוקה. לימודי הפסיכולוגיה נוגעים בתחום היישומי ובתחום המדעי, כאשר חשוב כמובן לשלב בין שני התחומים הללו בסופו של דבר, על מנת להסיק את המסקנות הנכונות והמתבקשות בכל תהליך. פסיכולוגיה היא תחום מעניין מאוד וכאשר היא מהווה חלק מלימודי מדעי ההתנהגות, היא מאפשרת לכל לומד להסיק מסקנות מהתחום הפסיכולוגי לתחום ההתנהגות האנושית בכל רבדיה.

מקבץ נוסף הוא מקבץ הסוציולוגיה. מדובר על תחום מרכזי מאוד הן במדעי ההתנהגות והן במדעי החברה. למידת התחום מאפשרת לכל לומד לפתח מחשבה ביקורתית על תהליכים שונים בחברה, לנתח תאוריות בצורה אותנטית בכל הנוגע לקבוצות שונות, לתהליכים בחברה, למוסדות ועוד. תחום האנתרופולוגיה גם הוא חשוב מאוד וגם הוא נלמד בצורה מעמיקה במהלך התואר. מדובר על תחום אשר נוגע בתרבות ובחברה הן בעבר והן בהווה- כמו כן, התחום נוגע בכל מה שקשור לקבוצות דת, נורמות חברתיות בעבר ובחברה מודרנית, דת, אי שוויון חברתי, כל מה שנוגע לתחום המיעוטים בישראל והיחס אליהם ועוד.

מקבץ נוסף הוא מקבץ ללימודי מגדר. מטרתם של הלימודים הללו היא לאפשר לכל לומד להיפגש עם מאגרי מידע איכותיים, חדשניים ושיוונים אשר התפתחו בעיקר בעשור האחרון. המפגש עם מאגרי המידע הללו, מאפשרת לכל לומד לקבל כלי חשיבה וכלי ניתוח על מנת לחקור באופן אקדמאי כל נושא שקשור למגדרים בישראל ובכלל. מקבץ זה במכללת תל חי יאפשר לכל לומד לפגוש תאוריות פסיכולוגיות הנוגעות לנשיות וגבריות ועוד.

איזה מסלולי לימוד ניתן ללמוד בתואר מדעי ההתנהגות במכללת תל-חי?

אם אתם תוהים באיזה מסלול תוכלו לבחור בלימודי מדעי ההתנהגות במכללת תל-חי, תוכלו לבחור במסלול דו חוגי אשר יאפשר לכם לבחור גם קורסי בחירה רבים אחרים הרלוונטיים מבחינתכם כגון: חינוך, מדעי המחשב ועוד או מסלול חד חוגי אשר מאפשר התמקדות מהותית יותר בתחום מדעי ההתנהגות על כל רבדיו ומעניק לכל לומד 30 נקודות זכות.

מכללת תל-חי מאפשרת לכל אדם המעוניין ללמוד את תחום מדעי ההתנהגות, בצורה רחבה, עמוקה, מקיפה ואיכותית ולצאת בסופו של דבר עם תואר אקדמאי שיפתח בפניו דלתות רבות ויכולת להתברג במקומות עבודה טובים ורבים.