חטיבת קיימות | המכללה האקדמית תל חי

חטיבת קיימות

חטיבת קיימות

לימודי קיימות מכוונים לקדם את צרכי החברה בהווה תוך התייחסות לבעיות נוקבות של פערים ועוני, ניצול יתר של משאבי טבע, וחוסר ביטחון אישי ותרבותי. בוגרינו ישתלבו במאמץ הגלובלי לפתרון בעיות אלו תוך שמירה על המערכת האקולוגית ועל זכויות הדורות הבאים לשגשג בתוכה.
התכנית תכשיר את בוגריה לקריירה כמומחים במיזמים ממשלתיים, עסקיים וחברתיים ותעניק להם כלים, טכניקות וניסיון לקידום רווחה ושגשוג בראייה מורכבת הכוללת את האדם, המדינה והסביבה.
בוגרי החטיבה לקיימות יהיו בחזית הגיבוש וההטמעה של מדיניות חברתית-סביבתית ופתרונות חדשניים בכל תחומי העשייה במשק.
התוכנית מיועדת למי שמעז לחלום על מציאות אחרת ושואף לקבל כלים להגשמת החלום, דרך השתלבות והשפעה במגוון משרות בשוק הציבורי והפרטי.

לימודי קיימות

הלימודים במקבץ קיימות מקנים ידע רב תחומי בלימודי סביבה וכלכלה וחברה. בוגרי ובוגרות המקבץ יוכלו להשתלב במגוון תפקידים במגזר העסקי, החברתי והציבורי ולהפוך לסוכני שינוי סביבתי וחברתי.

מטרתנו הינה להקנות לסטודנטים ולסטודנטיות ידע תיאורתי ופרקטי לקידום צדק סביבתי ולצמצום פערים חברתיים וכלכליים המשפיעים על המשבר הסביבתי והמושפעים ממנו. לשם כך, ילמדו במקבץ מגוון קורסים שיאפשרו להם לתרום לפיתוח וצמיחה כלכליים וניהול אחראי של משאבי הטבע, תוך הקפדה על צדק חברתי.
 

לימודיי קיימות במכללה האקדמית תל חי יכולים להיות בדיוק הדבר המתאים לכן.ם אם:

  • נשמע לכם.ן חשוב ללמוד תואר שיפתח דלתות לעולם תעסוקתי רחב ורלוונטי

  • נושאים חברתיים וסביבתיים משפיעים ומעניינים 

בוער בכם.ן הרצון לשנות? הרצון לחקור ולהתנסות? 

בואו ללמוד קיימות במכללה האקדמית תל חי ותתחילו להוביל את השינוי אותו תרצו לראות בעולם!

 

תוכנית הלימודים שלנו

לימודי קיימות במכללה האקדמית תל חי משלבים לימודים מתחום הסביבה, החברה, והכלכלה. הלימודים מתמקדים באיזון הצורך לקדם את צרכי החברה והכלכלה תוך התייחסות לבעיות סביבתיות, לפערים ועוני, לניצול יתר של משאבי טבע, ולחוסר ביטחון אישי ותרבותי. הקורסים כוללים סיורים, ומספקים בסיס לניתוח והבנה של מורכבות האתגרים, וכן את הכלים הנחוצים להתמודדות איתם.

הדרך לתעסוקה בתחום הקיימות
תוכנית הלימודים בקיימות כוללת מפגשים עם חברות עסקיות וחממות ליזמות, סמינריון מחקרי בנושא שמעניין אתכם, ואפשרות לפרקטיקום במגזר הציבורי או העיסקי שיתן לכם כרטיס כניסה לשוק העבודה כבר בתואר הראשון.

מגוון המסלולים
ניתן לשלב את התוכנית עם תואר רב תחומי חד חוגי או עם תואר דו חוגי עם כל תחום שמעניין אתכם: חינוך, כלכלה וניהול, מגדר, מדיניות וממשל, פילוסופיה, לימודי התנהגות, ועוד.

סגל המרצים והמרצות
"אני מרגישה שזכיתי לטפח סטודנטים סקרנים, אינטלגנטים, חדורי מוטיבציה וערכים, בעלי חשיבה ביקורתית, וצמאים לעשייה חברתית וסביבתית"

ד"ר גל חגית קרסו רומנו
ראש מקבץ קיימות. מרצה לסביבה, חברה ובריאות

ד"ר גל חגית קרסו רומנו – צדק סביבתי, צמצום פערים חברתיים וכלכליים

פרופ' איילת שביט – שותפות ותחרות לאורך האבולוציה

אורי אילן – תכנון עירוני ומרחב כפרי

מיטל פלג מזרחי – אופנה, מגדר וקיימות

ד"ר עשהאל גרינפלד – ESG, אקולוגיה וכלכלה סביבה

ד"ר נועם ונדרהל – משבר אקלים ותהליכים בינלאומיים

ד"ר שרון סורוקר – יזמות ירוקה

ד"ר דיאנא סעדי – בריאות וסביבה

ד"ר נעמה לב – חינוך סביבתי

יעל אשד סילבר – שוק חופשי ומיזמי סביבה
 

סטודנטים מספרים על הקורסים

קורס מבוא לסביבה וחברה-

למדתי בקורס "מבוא לסביבה וחברה" את המורכבויות של משבר האקלים ונחשפתי לתוכן חדשני שלא הכרתי. המרצים המעבירים את הקורס מאפשרים לדון בסוגייה לעומק. הקורס עודד אותי לקחת חלק בעשייה הסביבתית של המכללה ואפילו לקבל על זה קרדיט בציון הקורס! באופן אישי אני מרגיש שזה אחד הקורסים הנוגעים גם בפתרונות לסוגייה ונותנים לנו את הכלים והכוח לעשות שינוי"
עומרי קורנפלד, שנה ג