לימודי תעודת הוראה - הסבת אקדמאים

התכנית להכשרת אקדמאים מיועדת לבעלי תואר ראשון או שני, המעוניינים לעשות הסבה אקדמית וללמוד חינוך והוראה וכן למורים ומורות אקדמאים המעוניינים להוסיף להתמחותם תחום דעת נוסף. לימודי הוראה לבוגרי אקדמיה מעניקים להם את האפשרות ללמד בבתי הספר את המקצוע בו בחרו להתמחות, ומתאימים גם למורים העובדים במערכת החינוך אבל אין ברשותם תעודת הוראה.
המסלולים בהם ניתן ללמוד אצלנו הסבת אקדמאים להוראה:
הוראת הלשון העברית, הוראת המתמטיקה, הוראת היהדות, חינוך במסגרות החינוך המיוחד והמשלב, חינוך בגיל הרך, הוראת המדעים, הוראת האנגלית, הוראת לימודי ארץ ישראל, הוראת החינוך הגופני.
על מנת להתקבל לתכנית זו, על המועמדים והמועמדות להיות בעלי תואר המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, שממוצע הציונים שלהם 70 ומעלה בתחומי המדעים המדויקים, וממוצע 75 ומעלה בתחומים אקדמיים אחרים שאינם מדעים מדויקים. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור ראיון קבלה אישי לבדיקת מידת ההתאמה שלהם לתכנית.
היקפה של תכנית ההסבה יקבע בהתאם לרקע הלימודי הקודם של הסטודנט/ית, לתחום הלימודים שלו/ה לתואר ראשון ובהתאם לתעודת ההוראה המבוקשת. מערכת השעות תותאם לכל סטודנט/ית באופן אישי בהתאם לצרכיו/ה וניתן לפרוס את הלימודים. במרבית המקרים תכנית הלימודים נמשכת בין שנה אחת לשנתיים. הסטודנטים והסטודנטיות לוקחים חלק במגוון של קורסי חובה ובחירה בתחום החינוך ובתחום ההתמחות שלהם. נוסף על כך, יבצעו התנסות מעשית, המהווה חלק מחייב בתכנית זו. ההתנסות מאפשרת היכרות קרובה עם העשייה החינוכית בשדה ותרגול פרקטי של הכישורים שנלמדים בכיתה. את ההתנסות עורכים בליווי של מדריכים פדגוגיים מטעם האקדמית תל-חי וכן של מורים ומורות מבית הספר בו מתרחשת ההתנסות.

להשארת פרטים
Accordion Title למה ללמוד לימודי תעודת הוראה- הסבת אקדמאים בתל חי?- תכנית הלימודים כוללת ארבעה תחומים: לימודי יסוד, לימודי חינוך, הוראה ולימודי התמחות.

למה ללמוד לימודי תעודת הוראה- הסבת אקדמאים בתל חי?- תכנית הלימודים כוללת ארבעה תחומים: לימודי יסוד, לימודי חינוך, הוראה ולימודי התמחות.

לימודי יסוד  - רכישת ידע בלימודי לשון עברית והשתתפות בקורס עזרה ראשונה וזהירות בדרכים.
לימודי חינוך - בהם מוצעים קורסים גנריים בחינוך בתחום הפסיכולוגיה, הפילוסופיה והסוציולוגיה של החינוך.
לימודי הוראה ופדגוגיה - ההתנסות בהוראה במסגרת הלימודים באקדמית תל-חי נעשית כהתנסות קלינית, המאפשרת יישום תיאוריות נלמדות, תוך התנסות בשדה החינוך, קבלת מודל ממורה מנוסה והדרכה ספציפית ממדריך פדגוגי מטעם הקמפוס.
ההתנסות בהוראה מבקשת לחשוף בפני הסטודנטים/יות את עבודת המורה, תוך פעילות יזומה והשתלבות בחיי בית הספר ,לטפח את תחושת הייעוד והשליחות למקצוע, לשכלל את יכולות ההוראה בסביבה תומכת ומעצימה ולשפר את הביטחון העצמי במקצוע ההוראה.
לימודי ההתמחות - מעמיקים את הידע בתחום הוראת המקצוע. היקף הלימודים ייקבע בהתאם לרקע הלימודי הקודם של הסטודנט/ית לתחום הלימודים לתואר ראשון, ובהתאם לתעודת ההוראה המבוקשת.

Accordion Title תנאי קבלה

תנאי קבלה

לצפיה בתנאי הקבלה

רוצים לשמוע על אפשרויות קבלה נוספות? המכללה מציעה מגוון מכינות ואפשרויות לקבלה לאקדמיה.

נשמח למסור לך פרטים נוספים בטלפון: 04-8181855 שלוחה 1 או *9827

איך זה עובד - ישנם מספר מסלולים אפשריים

איך זה עובד - ישנם מספר מסלולים אפשריים

Accordion Title הסבת אקדמאים לחינוך והוראה בגיל הרך

הסבת אקדמאים לחינוך והוראה בגיל הרך

התוכנית לגיל הרך מתבססת על תפיסה הוליסטית, הרואה את הילד כשלם ואת סביבת חייו כמכלול.  
סגל התכנית שם לו למטרה לשמור על "רוח הגן" ולהוביל את הסטודנטיות והסטודנטים בתפיסת עולם זו, המבוססת על הגישה הקונסטרוקטיביסטית- פרוגרסיבית הומניסטית, אשר מכבדת את עולמו של הילד והידע שהוא מביא עמו. גישה זו תבוא לידי ביטוי בלמידה חוויתית התנסותית, המעוררת סקרנות ותשוקה ללמידה של הילד והמחנך כאחד, מתוך הדדיות, שיח והקשבה.
בוגרי התוכנית יהיו מחנכים המהווים דוגמה אישית, ערכיים, קשובים ומכבדים את האדם באשר הוא, בעלי יכולת לחקור וללמוד בדרכים המותאמות לרוח התקופה: גמישות חשיבתית, עבודה שיתופית, פתרון בעיות ויצירתיות. בוגרינו, בעלי כישורים אלו, ידעו להוביל ולטפח את קבוצת הילדים בגיל הרך, להיות בעלי כישורים ועולם ערכים דומה. המחנכים, הילדים וההורים, המהווים את קהילת הגן, יהיו שותפים לקהילה לומדת, המתפתחת מתוך דיאלוג והקשבה.

Accordion Title הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר היסודי

הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר היסודי

הסטודנטים והסטודנטיות במסלול זה סוקרים תיאוריות ותהליכים חינוכיים ופדגוגיים הנוגעים להוראת ילדים בגילי בית הספר היסודי, בוחנים גישות בהוראה ובלמידה וכן לומדים על שלבי ההתפתחות החברתית והרגשית של ילדים בגילים שונים. כמו כן, הם דנים בדרכים לפיתוח יוזמות ואתגרים ערכיים וחינוכיים בכיתות הלימוד ובבית הספר באופן כללי.
החוגים והתוכניות בהם ניתן להתמחות:  יהדות, מדעים, מתמטיקה, לשון עברית, חינוך גופני, אנגלית, חינוך מיוחד ליסודי.

Accordion Title הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד רב גילאי 6-21

הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד רב גילאי 6-21

תחום החינוך המיוחד מתאים ומיועד לאנשים שיש להם את הרצון ואת התכונות הנדרשות לחינוך ולטיפוח ילדים עם צרכים מיוחדים. המטרה של אנשי חינוך אלה היא לא רק לתרום להשכלתם של אותם הילדים, אלא לסייע להם להשתלב בחברה, אם בבית הספר ואם בחיים שמחוצה לו.

Accordion Title הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי

הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי

במהלכה של התכנית, המשתתפים רוכשים מיומנויות בתחום החינוך ובונים כישורים להוראת תחום הדעת שלהם בבתי ספר על יסודיים. הם לומדים על תהליכים וגישות בעולם ההוראה ובוחנים כיצד ניתן להתאים את חומרי הלימוד לצרכים של בני נוער, כדי להפוך שיעורים חווייתיים ומשמעותיים. החוגים והתוכניות בהם ניתן להתמחות: מתמטיקה, ביולוגיה, לימודי ארץ ישראל, יהדות, לשון עברית, אנגלית, חינוך מיוחד לעל יסודי, חינוך גופני.

Accordion Title תעודת הוראה בפסיכולוגיה, לבעלי תואר ראשון "בחינוך ובפסיכולוגיה"

תעודת הוראה בפסיכולוגיה, לבעלי תואר ראשון "בחינוך ובפסיכולוגיה"

  • מסלול ייחודי המיועד לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך של המכללה האקדמית תל חי
    (שלמדו דו-חוגי -  חינוך ופסיכולוגיה)
  • תעודת הוראה בפסיכולוגיה (על יסודי) בשנה אחת  וביום לימודים אחד. יום הלימודים הינו יום התנסות בבית ספר, בנוסף, לקורסים מקוונים אחה"צ (טרם נקבע באיזה יום תתקיים ההתנסות).
  • התוכנית מסתמכת על לימודי החינוך ולימודי הדיסציפלינה (פסיכולוגיה) אותו למד הבוגר כך שלכל אורך השנה לא יצטרך להגיע לקמפוס ללימודים פרונטליים (פרט ל 2-3 מפגשים).
Accordion Title תעודת הוראה בחינוך מיוחד לבעלי תואר ראשון בחינוך

תעודת הוראה בחינוך מיוחד לבעלי תואר ראשון בחינוך

תעודת הוראה בחינוך מיוחד בשנה אחת לבוגרי תואר ראשון בחינוך.

  • מסלול ייחודי המיועד לבוגרי תואר ראשון בחינוך של המכללה האקדמית תל חי וכל מוסד מוכר אחר.
  • 2 ימי לימוד בלבד : ימי ראשון  - לימודים בקמפוס קצרין , ימי שלישי – התנסות בבתי ספר  ( יתקיימו לאורך השנה 3 מפגשים פרונטליים גם בימי שלישי , במקום התנסות ).
מה תלמדו

מה תלמדו

Accordion Title אמצעים טכנולוגיים בחינוך – יישום והטמעה

אמצעים טכנולוגיים בחינוך – יישום והטמעה

טכנולוגיות חדשות הן חלק מהנוף האינטלקטואלי שבו סוגים חדשים של ידע מרחיבים גבולות של דיסציפלינות
תחומות. העיצוב והשימוש בטכנולוגיות חדשות מאפשר גישות אפשריות חדשות ללמידה, הקשרים חדשים להישען
עליהם, כלים חדשים לתמיכה בלמידה, והבנות חדשות של הדינמיקה של תהליך הלמידה עצמו. קורס זה בוחן את
תפקידה של טכנולוגיה ביחס למושגים המרכזיים של למידה פעילה, מטה-קוגניציה, והעברת הידע מנקודת מבט רב-
תחומית על למידה. הסטודנטים יפתחו ויישמו אסטרטגיות העושות שימוש בטכנולוגיה בהוראה מבוססת סטנדרטים,
ילמדו בגישת פתרון בעיות ומיומנויות חשיבה מסדר גבוה ויקדמו למידה שיתופית על מנת להגביר את הישגי
תלמידיהם.

מרכז לייעוץ לימודים

המכללה מציעה מגוון מכינות ואפשרויות לקבלה לאקדמיה.

טלפון נוסף: *9827

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
TRUE
253145
eiYf4BpPrYxAmE286eFWj45waWkEgDPKb9rFHgRq0aY
1
דברו איתי!
form-vCSVXkjXGHiSq2QRJJSHKw0q_LZnvItS_Eh_YBvI8TI
webform_submission_contact_us_paragraph_1896_add_form