אירוע חגיגי לפתיחת תכנית גליל UP

אירוע חגיגי לפתיחת תכנית גליל UP

התכנית לפיתוח מנהיגות חברתית קהילתית באצבע הגליל יוצאת לדרך.

 

השבוע התקיים אירוע פתיחה חגיגי של תכנית המנהיגות החברתית "גליל up", אשר לווה בהתרגשות רבה. לתוכנית היוקרתית נרשם ביקוש רב ולבסוף נבחרו 25 תושבים המתגוררים ביישובי הגליל המזרחי: קריית שמונה, חצור, מושבים, מושבות וקיבוצים.

 

את האירוע פתחה ד"ר אורית דינסמן, העומדת בראש התוכנית שאמרה: "אני מתרגשת לפתוח את תכנית גליל up ומודה על הזכות לעמוד בראשה. זו תכנית ביוזמת שותפות קנדה אצבע הגליל שנבנתה "מלמטה" על ידי אנשי המקצוע ברשויות השותפות אליה הצטרפו מט"י צפון הגליל והמכללה האקדמית תל- חי. 70 מועמדים נגשו לתכנית והבחירה מתוך רבים וטובים מאוד הייתה קשה. אני מברכת על הנבחרת המגוונת שנבנתה. כמחזור א' של התכנית הציפיות של כל השותפים גבוהות מאוד והאתגר הגדול  להגשימן ולהצליח לקדם פרויקטים מחוללי שינוי באצבע הגליל. אני מאחלת לכולנו הרבה הצלחה!"

מנכ"ל המכללה אלי כהן אמר: "את התוכנית מוביל מטעם המכללה משרד דיקן הסטודנטים בראשו עומד ד"ר אמיר גולדשטיין ואת התוכנית מרכז יפעת קורן זמרן. אני מכיר חלק גדול ממשתתפי התוכנית ויודע שיש כאן כוח אדם איכותי ומצוין, בעל תפיסה חברתית גבוהה, שיוכל לקדם פרויקטים חשובים בגליל, תוך הפריה הדדית. אני רואה חשיבות רבה להיותכם משתייכים לישובים שונים: קיבוצים, מושבים, קריית שמונה ואני בטוח שברגע שתיווצר היכרות עמוקה תוכלו לצעוד ביחד קדימה."  

דויד אזולאי ראש מועצת מטולה בירך אף הוא את משתתפי התוכנית ואמר: "דווקא בעת הזו, יותר מתמיד חשוב ליצר דור חדש של מנהיגים שהוגנות ויושרה לנגד עיניהם" וראש מוא"ז גליל עליון, גיורא זלץ הוסיף כי המכללה האקדמית תל-חי מהווה גשר המחבר בין הרשויות, הישובים והגופים השונים באזור ולכן זה לא מקרי שהתכנית מתקיימת בהובלתה. ועוד אמר זלץ: "אני מאמין שתתגבש כאן נבחרת ומנהיגות חברתית, שתפיץ את הבשורה שהגליל הוא "ארץ האפשר". חשוב שאנשים בכל הארץ ידעו שכאן בגליל אפשר לשנות, אפשר לבנות, אפשר להשפיע אפשר ליזום ולייצר חדשנות. מנהיגות היא דרך חיים, היא עולם ערכי שלם – ולכן יש משמעות רבה לתכנית מנהיגות חברתית בגליל. אנו ראשי הרשויות נשמח להירתם לכל יוזמה בכל תחום".

מטרת התוכנית גלילup הינה לפתח מנהיגות קהילתית הלוקחת חלק בעיצוב וביישום חזון קהילתי, להובלת תהליכים לפיתוח הקהילה המקומית והאזורית באצבע הגליל.