הצלחה לכנס היזמות הגלילי שהתקיים במכללה האקדמית תל-חי

הצלחה לכנס היזמות הגלילי שהתקיים במכללה האקדמית תל-חי

הצלחה גדולה לכנס היזמות הגלילי שקיימה לאחרונה המכללה האקדמית תל-חי, בשיתוף עם מכון המחקר מיג"ל, מעוף, מעברים, מרכז צעירים ק"ש וקרן דויד פרידמן.

 

את הכנס פתחה, יו"ר חבר הנאמנים במכללה, הגב' חנה פריזן, המשמשת כיו"ר הדירקטוריון של פעילים חברה לניהול תיקי השקעות בע"מ ואמרה: "מוסדות אקדמאים ממשלות וקהילות עסקים בכל העולם מכירים בתרומת הפעילות היזמית לקידום כלכליות מקומיות אזוריות ולאומיות. יתרה מזאת תפקיד היזם והיוזמה הראשוניים משפיעים מהותית על שיעור ההצלחה של פעילות אלה על מנת להרחיב את מעגל היזמים והיוזמות בישראל, דרושה הערכות משופרת הן בשירות של הגורמים הממלכתיים והן בתחומי הרגולציה והפיננסיים. כמו כן נדרש שיפור בתחום החינוך ליזמות וההכשרה המקצועית, מחקר ופיתוח ועידוד אוכלוסיות ייחודיות. בטוחני כי לכנס זה תהיה תרומה נוספת למדינת ישראל בכלל ולגליל בפרט".

 

בכנס נערכה תחרות בין מיזמים מקוריים של סטודנטים ובוגרי המכללה, ביניהם מיזם בתחום הפודטק, מיזם טכנולוגי ללמידה חווייתית, מיזם חברתי המעודד מחזור, מיזם גישור חברתי בין בני הגיל השלישי לסטודנטים ועוד. צוות השופטים בתחרות כלל את: מר דוד פרידמן, מנכ"ל קרן דוד פרידמן, מר אבישי לוי מנכ"ל מכון המחקר מיגל, פרופ' דורון לביא - מומחה לכלכלת ישראל ומרצה בחוג לכלכלה וניהול בתל-חי  ואתי גוטמן מנכ"לית מרחב צפון במעוף.

 

המיזם שזכה במקום הראשון, הוא מיזם של סטודנטים ובוגרי החוג למדעי המזון, המתמקד בייצור סופר-פוד משאריות קליפות ושמרים של ענבים בתהליך ייצור יין.