טקס הנחת אבן פינה לבניינים חדשים למעונות הסטודנטים | המכללה האקדמית תל חי

טקס הנחת אבן פינה לבניינים חדשים למעונות הסטודנטים

טקס הנחת אבן פינה לבניינים חדשים למעונות הסטודנטים

השבוע התקיים טקס חגיגי להנחת אבן פינה לבניית שני בניינים נוספים למעונות הסטודנטים במכללה האקדמית תל-חי בקריית שמונה בהשתתפות הקק"ל

בטקס חגיגי שנערך השבוע, הונחה אבן הפינה לבניית שני בניינים חדשים למעונות הסטודנטים של המכללה האקדמית תל-חי בקריית שמונה בהשתתפות הקק"ל. בטקס לקחו חלק, יו"ר קרן קימת לישראל, מר אברהם דובדבני, מר ירון אוחיון מנהל המפ"ק, ד"ר עומרי בונה, מנהל מרחב צפון בקק"ל, ראש עיריית קרית שמונה עו"ד אביחי שטרן וראש מועצת מטולה דוד אזולאי וכן הנהלת המכללה: המנכ"ל אלי כהן פרופ' סנאית תמיר מ"מ נשיא המכללה, הרקטור פרופ' ניר בקר, דיקן הסטודנטים פרופ' מוסטפא עבאסי, והמשנה למנכ"ל מדי אטיאס.

הקרן הקיימת לישראל שותפה מזה שנים רבות לפיתוחה וצמיחתה של המכללה האקדמית תל-חי, שותפות זו באה לידי ביטוי בתוכניות בינוי ולצדן במגוון גדול של פרויקטים, מלגות ותכניות נוספות. הקמת שני מבנים נוספים של מעונות סטודנטים בקרית שמונה תאפשר לסטודנטים נוספים להתגורר בעיר ולהעמיק את הקשרים הנרקמים בינם לבין תושבי קרית שמונה והקהילות המקומיות.

לדברי מנכ"ל המכללה אלי כהן: "מבני המעונות החדשים, שבנייתם צפויה להתחיל ממש בימים אלה, יכללו עוד 132 מיטות  אשר יתווספו ל- 119 המיטות הקיימות במתחם מעונות מצדה בקריית שמונה. מתחם זה פועל משנת 2009. הקמת המעונות בקרית שמונה היא חלק מחזון המכללה ליצור אקדמיה מעורבת בקהילה בתוך ערי הבית שלנו: בקרית שמונה בגליל ובקצרין ברמת הגולן. הסטודנטים הגרים בעיר מנהלים כאן את חייהם, מעורבים בחיי הקהילה ומקדמים פעילויות חברתיות וחינוכיות במסגרות שונות בעיר. לתל-חי ולקק"ל שותפות ארוכת שנים ובמסגרת זו פועל, לדוגמא, באגמון החולה מוקד מחקרים ראשון מסוגו בישראל, העוסק במגוון תחומים: חקר בעלי חיים, אקולוגיה, איכות מים ועוד. לאחרונה הקמנו ביחד באגמון החולה את המרפאה לחיות בר ואת מרכז האקלום.  אין ספק כי שיתוף הפעולה עם הקק"ל תורם לא רק לצמיחתה של המכללה, אלא לצמיחתו של האזור כולו".  

יו"ר הקק"ל אברהם דובדבני אמר באירוע: "אני עוד זוכר את תל-חי בחיתוליה, כמכללה צעירה וקטנה מאוד. אם היו אומרים לי אז, שהיום נדבר על אלפי סטודנטים המגיעים ללמוד בה מכל קצות הארץ ועל הצורך בהקמת עוד ועוד מעונות – זה לא היה נשמע לי הגיוני. יש כל כך הרבה מכללות ומוסדות להשכלה גבוהה בישראל, מי היה מאמין שאלפי סטודנטים יבחרו להגיע דווקא לקצה הצפוני ביותר של מדינת ישראל. אבל זה אכן קורה, כי יש כאן חזון אמתי ותל-חי מוכיחה כיצד באמצעות אקדמיה איכותית אזור יכול להתפתח ולצמוח. תל-חי יצרה מציאות שמעודדת ועוד סטודנטים, מרצים ומשפחות צעירות לבוא ולהתגורר בגליל. תפקידה של קק"ל הוא לא לעסוק בהווה אלא לעסוק בעתיד, לסייע ולתמוך במקומות בהם המדינה לא עושה זאת. השותפות עם תל-חי היא בניית העתיד של האזור הזה, פיתוחו ויישובו של הגליל."

אחרון הדוברים היה ראש העיר קרית שמונה אביחי שטרן שאמר: "היום ישנה מגמה בעולם של יותר ויותר משפחות ואנשים בעלי יכולות, העוברים להתגורר בפריפריה, במקום עם איכות חיים אמתית. זו הסיבה שאלפי סטודנטים מכל הארץ בוחרים להגיע להתגורר וללמוד כאן. אני מקווה שבקרוב תהפוך המכללה האקדמית תל-חי לאוניברסיטת הגליל, מה שימשוך לכאן עוד סטודנטים ואנשי סגל. קריית שמונה הופכת לעיר סטודנטיאלית תוססת וצעירה והגליל כולו הופך לבירת הפודטק של מדינת ישראל בזכות תחומי הלימודי הייחודיים לתל-חי: פודטק אגרו טק, לימודי סביב, ביוטכנולוגיה ועוד."