כנס פילוסופי - מחשבה חופשית יתקיים בחודש הבא במכללה האקדמית תל-חי | המכללה האקדמית תל חי

כנס פילוסופי - מחשבה חופשית יתקיים בחודש הבא במכללה האקדמית תל-חי

כנס פילוסופי - מחשבה חופשית יתקיים בחודש הבא במכללה האקדמית תל-חי

כנס פילוסופי חלוצי יתקיים בחודש הבא במכללה האקדמית תל-חי:

מחשבה חופשית - כנס ביכורי פילוסופיה

 

כנס מחשבה חופשית - ביכורי פילוסופיה, יתקיים בחודש הבא ( 24-25.5.2018 ) במכללה האקדמית תל-חי בחסות האגודה הישראלית לפילוסופיה ובהשתתפות סטודנטים ואנשי אקדמיה מתחום הפילוסופיה ממוסדות אקדמיים שונים בארץ. מטרת הכנס היא לעודד מצוינות אקדמית וקשרים בין-מוסדיים, לקדם את לימודי הפילוסופיה בתל חי, ולהעשיר את החוויה הלימודית של הסטודנטים.


הכנס שהתקיים לראשונה בשנה שעברה בתל-חי הוא הראשון מסוגו בישראל, ובמה העיקרית עבור סטודנטים לפילוסופיה שמבקשים להציג רעיונות פילוסופיים מקוריים. בעקבות ההצלחה, הופיעו כנסים דומים במקומות נוספים, בפורמט שמתקיים שנים רבות ברחבי העולם וזוכה להצלחה גדולה. הכנס הוא גם מקום מפגש לקהילות סטודנטים ולשוחרי פילוסופיה מכל הארץ. השנה ירצה בכנס גם פרופ' משה הלברטל, מומחה בינלאומי באתיקה, ולמתעניינים בזכויות אדם ובכבוד-האדם, הרצאתו תהיה הזדמנות של ממש.

 

לדברי ד"ר אלי פיטקובסקי וד"ר יעל קדר, שמארגנים את הכנס: "מתוך שאיפה ליצור מסורת, חשוב לנו במיוחד שהכנס יהווה גם אירוע חברתי יוצא דופן, לכן מלבד ההרצאות, יתקיימו סדנאות מיוחדות שבהן יזכו המשתתפים לבוא לידי ביטוי (בימה פתוחה בסגנון הייד פארק, סדנת דיבייט פילוסופי, סדנה על גוף ותודעה). בנוסף, במסגרת הכנס יתקיימו גם קומזיץ מוזיקלי, קמפינג, וסיור לאורך הנחל שילווה במחשבות על כתיבה ספרותית ופילוסופיה". משתתפי הכנס מוזמנים להצטייד בהתאם ולהישאר ללון על שפת הנחל, באתר הקמפינג במעין ברוך.

 

הכנס פתוח לשוחרי פילוסופיה ולקהל הרחב. ההרשמה לכנס כרוכה בתשלום של 50 ₪ והיא מכסה את הלינה בשטח, את הארוחות, ואת ההשתתפות בכל פעילויות הכנס. לפרטים נוספים חפשו 'כנס ביכורי פילוסופיה' בפייסבוק או צרו קשר דרך הכתובת kenes.philosophia.2017@gmail.com.