לימודים ללא בגרות או פסיכומטרי במכללה האקדמית תל-חי | המכללה האקדמית תל חי

לימודים ללא בגרות או פסיכומטרי במכללה האקדמית תל-חי

לימודים ללא בגרות או פסיכומטרי במכללה האקדמית תל-חי

חולמים להשיג תואר אקדמי ולהיכנס לתחום מקצועי שאתם אוהבים ורוצים להתקדם בו אבל אין לכם בגרות מלאה או שלא נבחנתם במבחן פסיכומטרי?

שואפים גבוה וצריכים תואר אקדמי כדי להתפתח מקצועית אבל לא רוצים להשקיע המון זמן ומשאבים על השלמת בגרויות וקורס פסיכומטרי?

אנחנו במכללה האקדמית תל-חי מאמינים שהשכלה גבוהה היא כלי מרכזי ומשמעותי לקידום אישי, מקצועי וחברתי ושהאקדמיה צריכה להיות נגישה ופתוחה לכולם ובכל גיל – אפילו בלי בגרות מלאה או בלי ציון פסיכומטרי! לכן במכללה האקדמית תל-חי יש מגוון אפשרויות של לימודים לא פסיכומטרי ואפילו ללא בגרות, בלי להתפשר על איכות המסלולים וההשכלה שאתם מקבלים.

המשיכו לקרוא ותגלו שבמכללה האקדמית תל-חי אתם לגמרי יכולים לקבל תואר במסלול לימודים ללא פסיכומטרי.

צוות  המכללה האקדמית תל-חי מתגאה בפלורליסטיות, ברוב גוניות אנושית וחברתית ובקידום שיטות השכלה גבוהה מודרניות המתאימות למציאות הנוכחית וגם העתידית. לכן אנו במכללה בהחלט מודעים לבעייתיות האינהרנטית הקיימת עבור רבים בתנאי קבלה המבוססים כמעט בלעדית על ציון מבחן פסיכומטרי או אפילו על זכאות לתעודת בגרות מלאה.

אנחנו מבינים ומכירים במורכבות החיים ובכך שאנשים שונים עוברים תקופות שונות לאורך מסלול חייהם – אך העיקרון של הנגשת האקדמיה וההשכלה הגבוהה עומד מעל כל אלו ובא לידי ביטוי מעשי גם במתן אפשרויות של לימודים ללא בגרות או ללא פסיכומטרי.

לאור כל זאת ותפיסת האקדמיה של המכללה האקדמית תל-חי , לצד תנאי קבלה המתחשבים בציון פסיכומטרי ובממוצע ציוני תעודת הבגרות, אנחנו מבינים כי שיטות קבלה אלו אינן מתאימות לכל אחד וכמובן שציון פסיכומטרי אינו העדות היחידה לאיכותו הלימודית של סטודנט. לפניכם אפשרויות קבלה למסלולי לימודים ללא בגרות או ללא פסיכומטרי.

לימודים ללא פסיכומטרי במגוון אדיר של מסלולים ותחומים

בעוד שבעבר לימודים ללא פסיכומטרי או לימודים ללא בגרות היו אפשריים רק במקרים מסוימים מאוד ו/או רק בחוגים אקדמיים מאוד מסוימים ומגבילים מבחינה מקצועית ומבחינת התאמה אישית לתחומי עניין, היום המכללה האקדמית תל-חי מאפשרת בפועל כמעט את כל המסלולים לתואר ראשון אקדמי גם למי שלא נבחן במבחן פסיכומטרי ואפילו למי שאין לו זכאות לתעודת בגרות מלאה.

כך, אתם יכולים להגשים את עצמכם, להתפתח אישית ומקצועית ולקבל תואר אקדמי – על כל המשתמע מכך – במגוון רחב ועשיר של תחומים, החל במדעי החברה וחינוך, דרך כלכלה וניהול ועד תארים בתחומי מדעי החיים והמדעים המדויקים. במכללה האקדמית תל-חי מבחר מסלולי בוגר לתואר ראשון, אשר בתנאים מסוימים בהחלט מאפשרים לכם קבלה ולימודים גם במסלולי לימודים ללא פסיכומטרי או לימודים ללא בגרות.

כך למשל אתם יכולים ללמוד לתואר B.A. בתחומי מדעי החברה הבאים:

 • חינוך
 • כלכלה וניהול
 • עבודה סוציאלית
 • פסיכולוגיה
 • משאבי אנוש
 • מזרח אסיה
 • תואר רב תחומי

בקטגוריית המדעים, המכללה האקדמית תל-חי מציעה מסלולים מרתקים לתואר B.Sc בתחומים:

 • ביוטכנולוגיה
 • מדעי המזון
 • מדעי התזונה
 • מדעי החי
 • מדעי המחשב
 • מדעי הסביבה

גם במסלולי מדעי החברה וגם בתארים מתחומי המדעים, במכללה האקדמית תל-חי מוצעים מסלולי התמחות מיוחדים הנמצאים בחוד החנית של המחקר והיישום המדעי והאקדמי.

כמובן שתואר ראשון במודל של לימודים ללא בגרות או פסיכומטרי הוא הצעד הראשון שלכם באקדמיה מבחינת פוטנציאל, אחרי הקבלה אתם לומדים במסלול לימודים רגיל כמו כל יתר הסטודנטים במכללה האקדמית תל-חי ובסיום התואר בהחלט יכולים להמשיך לתארים המתקדמים האיכותיים  שהמכללה האקדמית תל-חי מציעה.

 

תשובות לשאלות החשובות שלכם:

מהן האפשרויות לתואר ראשון במסלול לימודים ללא בגרות?

אמנם זכאות לבגרות מלאה וממוצע ציוני הבגרות מהוות דרישות מקדימות בסיסיות באקדמיה, אך כאמור במכללה האקדמית תל-חי זמינות לכם אפשרויות אקדמיות איכותיות ורחבות אופקים גם אם מסיבה כזו או אחרת אין לכם בגרות מלאה ואתם לא רוצים להשקיע כמה שנים בהשלמת בגרויות.

לימודים ללא בגרות זמינים בכמה אפשרויות ועם צורך לעמוד בדרישות סף נוספות לפני תחילת הלימודים בפועל לתואר הראשון שאתם רוצים.

האפשרות הנפוצה ביותר למי שאין לו בגרות מלאה או שממוצע הציונים שלו נמוך מדי, היא השלמת מסלול במכינה קדם אקדמית, רצוי במכינה של המכללה האקדמית תל-חי עצמה אך אפשר גם במכינה של מוסד מוכר ע"י המכללה. במכינה אתם לומדים את נושאי הבסיס הדרושים לרכישת השכלה אקדמית.

אפשרות אחרת, אך פחות נפוצה במקרים של לימודים ללא בגרות, היא אם השלמתם 24-30 נקודות זכות אקדמיות במסלולי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה – מוסד אקדמי מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה ואשר אין לו תנאי קבלה מקדימים.

מה האפשרויות לתואר ראשון במסלול לימודים ללא פסיכומטרי?

אם מסיבות כאלו ואחרות אין לכם ציון פסיכומטרי, אתם עדיין יכולים להתקבל למסלולי התארים של המכללה האקדמית תל-חי, דרך אפיקי קבלה חלופיים. האפשרויות המרכזיות של לימודים ללא פסיכומטרי במכללה האקדמית תל-חי הן:

 • השלמת מסלול במכינה הקדם אקדמית תל-חי או במכינה מוכרת אחרת.
 • קבלה לפי חישוב ציון מחליף פסיכומטרי על בסיס ציוני הבגרות במקצועות הליבה.
 • מועמדים ללימודים שעברו את גיל 30, פטורים מחובת המבחן הפסיכומטרי אך צריכים להתקבל על בסיס תעודת בגרות מלאה או על בסיס השלמת מסלול ייעודי של מכינה אקדמית לגילאי 30+, במכללה האקדמית תל-חי או במכינת 30+ מוכרת אחרת.
 • מועמדים שצברו לפחות 24 נקודות זכות ממוסד אקדמי מוכר אחר, יכולים להתקבל למסלול לימודים ללא פסיכומטרי בהתאם לעמידה בדרישות הממוצע החוגי הספציפי.
 • בעלי תעודת הנדסאים מתחום הקשור למסלול הלימודים המתבקש ועם ממוצע הציונים הנדרש, יכולים להתקבל למסלול תואר ראשון גם ללא ציון פסיכומטרי.

למה ללמוד לתואר ראשון ללא פסיכומטרי או בגרות במכללה האקדמית תל-חי?

ראשית במכללה האקדמית תל-חי אנחנו מאפשרים לכם מגוון רחב של אפשרויות קבלה ללימודים ללא בגרות או ללא פסיכומטרי.

מעבר לזה, המכללה האקדמית תל-חי היא מכללה מיוחדת הנמצאת בליבו של נוף קסום, עם סביבה ירוקה ופסטורלית. 

אוכלוסיית הסטודנטים במכללה איכותית ומגוונת, הנהנית מחיי חברה מגוונים ועשירים שרק לימודים במיקום מיוחד כמו מיקומה של האקדמית תל-חי והגליל העליון יכולים לספק.

בנוסף, המכללה האקדמית תל-חי מציעה רמת לימודים גבוהה ואיכותית תוכניות רבות הכוללות עבודת שדה ופרקטיקה בשטח, המאפשרים התנסות מעשית חשובה וכן, קורסים רבים במעבדות.

למכללה קשר הדוק עם מעבדות המחקר המדעיות של מכון המחקר מיגל, הסמוך אליה ומגוון מעבדות נוספות בתוך המכללה ומחוצה לה. המכללה מציעה תכניות לימוד יישומייות מרתקות במרחב הגליל העליון (חקלאות, טבע, סביבה, תעשייה, עסקים, חברה, הייטק), ומבטיחה חווית לימודים מהנה במיוחד, של לימוד בקבוצות קטנות עם יחס אישי ומקצועי לכל סטודנט וסטודנטית.

לימודים ללא פסיכומטרי או אפילו לימודים ללא בגרות הם משהו שלגמרי נמצא בהישג ידכם. המכללה האקדמית תל-חי מזמינה אתכם להגשים את עצמכם ואת החלומות שלכם ולבוא ללמוד לתואר מרתק, איכותי ופרקטי – כי ההשכלה הגבוהה פתוחה ונגישה לכולם בסביבה הקסומה של המכללה האקדמית תל-חי.