נץ מצוי ניצל ושוקם במרכז האיקלום של תל-חי | המכללה האקדמית תל חי

נץ מצוי ניצל ושוקם במרכז האיקלום של תל-חי

נץ מצוי ניצל ושוקם במרכז האיקלום של תל-חי

נץ מצוי ניצל ברגע האחרון משיניו של חתול.

עבר שיקום במרכז האקלום באגמון החולה והושב בימים אלה אל הטבע

אירוע דרמתי התחולל במכללה האקדמית תל-חי בתחילת אוגוסט, כאשר חתול הצליח לצוד נץ מצוי וכמעט טרף אותו. במקרה, נקלעו אל המקום דיקן הפקולטה למדעים פרופ' דני קוטלר ורעות דיאמנט מהמחלקה לקשרי חוץ. רעות הצליחה לחלץ את הנץ משיניו של החתול רגע לפני שנטרף ופרופ' קוטלר העביר את הנץ, למרפאה לחיות בר של קק"ל והאקדמית תל-חי באגמון החולה, שם נעשה לו צילום רנטגן והתגלה, כי בעקבות האירוע הטראומתי שעבר, נשברה כנפו הימינית.

הנץ נלקח לבית החולים לחיות בר ברמת גן ועבר ניתוח, במהלכו הוחדרו לכנפו פינים מברזל במטרה לייצב את הכנף. זה היה ניתוח מורכב שהסתיים בהצלחה ולאחר החלמה של חודש חזר הנץ למרכז האקלום, של קק"ל והאקדמית תל-חי, באגמון החולה. במהלך האקלום עבר הנץ שיקום ארוך שכלל אימוני תעופה וציד, כישורים שנפגעו בשל הפציעה. צוות מרכז האקלום עשה לו תרגילי פיזיותרפיה, והוא אף  קיבל תזונה מועשרת מיוחדת לצימוח הנוצות שנשברו לו.

הנץ הצעיר הלך והתחזק מיום ליום, חזר לצוד את מזונו לבדו ולמד מחדש לעוף. צוות מרכז האקלום חיכה שהנץ הזעיר ישוב למשקלו: 108 גרם, בכדי שיוכל לשחררו מחדש את הטבע. ואכן הנץ המצוי הצליח להשיב לעצמו את הגרמים שאיבד בעקבות המאורע ובימים אלה שוחרר בהצלחה את הטבע.