פיתוח תחליף משקה חלב המבוסס על צמח המורינגה | המכללה האקדמית תל חי

פיתוח תחליף משקה חלב המבוסס על צמח המורינגה

פיתוח תחליף משקה חלב המבוסס על צמח המורינגה

במסגרת מחקר חדש שנערך במעבדת הפוד-טק במכללה האקדמית תל-חי, מפתחים החוקרים תחליף משקה חלב חדשני המבוסס על צמח המורינגה.

שוק תחליפי החלב הצמחיים צומח במהירות רבה, בעולם פיתוח מוצרי המזון החדשים והינו בעל השלכות חיוביות רחבות, הן מבחינה סביבתית והן מבחינה כלכלית. הפיתוח המואץ נובע ממשבר האקלים ומקצב הגידול המהיר של האוכלוסייה על כדור הארץ, שיגרום למחסור חמור במזון ובעיקר בזמינות חלבון. בנוסף לכך, סיבות רפואיות כמו אלרגיה לחלב פרה ואי סבילות ללקטוז, גורמים לכך שמיליוני צרכנים ברחבי העולם מחפשים תחליפים לחלב פרה.

מחקר חדש שנערך בימים אלה במעבדת הפוד-טק של החוג למדעי המזון במכללה האקדמית תל-חי, בהובלת ד"ר אופיר בנימין והמסטרנטית יערה קטן,  בוחן שימוש בצמח המורינגה כתחליף בריא לתחליפים הקיימים היום לחלב פרה. המחקר נעשה בשיתוף פעולה עם ד"ר יפתח וקנין ממכון וולקני, אשר מתמקד במחקר בגידול המורינגה באופן מסחר.

צמח המורינגה המכונפת הוא עץ רב-שנתי הצומח במהירות ומקור עשיר לחומרים מזינים כמו חלבונים, סיבים, נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים. לצמח דרישות מים ואדמה נמוכות, מה שמקל על גידולו. הצמח עמיד בפני בצורת ולכן יכול לצמוח במגוון רחב של תנאי אדמה וגשם,  גורם ההופך אותו לזמין לאורך כל השנה.  במחקר חדש זה נבדקו חלבוני צמח המורינגה המכונפת כתוסף מזון שניתן להשתמש בו על מנת להוסיף פונקציונליות ותכונות מבנה למזונות אחרים. מטרת המחקר הייתה להעריך את היכולת הפונקציונלית של חלבוני העלים והזרעים של המורינגה כדי לייצב מערכת מודל של תחליב (אמולסיה), בדומה לתחליף חלב צמחי.

ממצאי המחקר מצביעים על כך שהמורינגה בעלת ערכים תזונתיים גבוהים במיוחד:  בעלים נמצאה תכולת חלבון של 27%, ממנה הפיקו החוקרים אבקת חלבון עלים מרוכזת המכילה 70% חלבון! בנוסף, העלים מכילים גם כמות גדולה של תרכובות נוגדות חמצון טבעיות, כמו פלבנואידים ופנולים. ריכוז רוב נוגדי החמצון עלו באופן משמעותי באבקת חלבון העלים המרוכזת.

"ממצאי המחקר שלנו מראים כי לשילוב של חלקי צמח המורינגה פוטנציאל גבוה ליצירת משקה חלופי לחלב עם תכולת חלבון עלים גבוהה ותמצית עשירה של נוגדי חמצון מהעלים, אשר יחד מהווים יתרון על פני משקאות תחליביים מבוססי חלבוני צמחיים אחרים הקיימים בשוק" מסביר ד"ר אופיר בנימין "השאיפה שלנו היא לקחת את תוצאות המחקר ועל בסיסו להקים חברה עסקית שתקדם מצד אחד את גידול המורינגה בארץ באופן מסחרי ומצד שני תיקח את תוצריו לעיבוד וייצור מוצרי מזון מבוססי מורינגה בריאים ואיכותיים".