קורס דיבייט בתל-חי | המכללה האקדמית תל חי

קורס דיבייט בתל-חי

קורס דיבייט בתל-חי

חגיגת דיבייט שנתית:

בממשלת ישראל ישנם איושים חדשים ב"ממשלה" וב"אופוזיציה" ובמכללה האקדמית תל-חי הסטודנטים כבר מתורגלים בתחום במסגרת משחק הדיבייט.

לאחרונה הסתיים קורס "רטוריקה ודיבייט" בקמפוס אוהלו לחינוך והוראה של המכללה האקדמית תל-חי, במסגרת הקורס למדו הסטודנטים  את רזי תורת הרטוריקה, תורת השכנוע, קיבלו כלים כיצד לעמוד בפני קהל, לבוש והופעה, שפת גוף, דרכים מילוליות להעברת מסרים והעברת פרזנטציות, התנסו וקיבלו משוב בתחום. כמו כן, הסטודנטים למדו את משחק הדיבייט, ספורט אינטלקטואלי המורכב מהצגת סוגיה קונפלקטואלית, בחירה אקראית של הצדדים התומכים או המתנגדים לנושא (ללא קשר לדעתם האישית), אשר מציגים טיעונים שיתמכו בעמדתם ומנסים לשכנע את הקהל והשופטים בצדקת דרכם.

הקורס " רטוריקה ודיבייט" מועבר ע"י ד"ר נהורה עמר גברילמן, הד"ר הראשונה בישראל לדיבייט, אשר אימנה בעצמה קבוצות נוער כמו גם פתחה בכנסת מועדון דיבייט לחברי הכנסת. "עם חברי הכנסת הייתה לנו הצלחה מועטה, היה להם קשה להתנסות בהצגת טיעונים המנוגדים לדעתם האישית, רק לצורך חידוד החשיבה הביקורתית והמשחק הלוגי הכרוך בכך. הסטודנטים, לעומתם, פתוחים יותר מחשבתית, מוכנים לאתגר וצולחים אותו בהצלחה מרובה, מחכימים ונהנים גם יחד!"

אירוע הדיבייט השנתי הינו אירוע השיא של הקורס, וגם חלק ממטלות הקורס. הסטודנטים קיבלו סוגיות הרלוונטיות לעולם החינוכי שלקראתו הם מתכוננים במהלך לימודיהם, כגון: הצבת מצלמות בגני ילדים, ביטול הקבצות לימודיות בבתי הספר, ביטול חגיגת ימי הולדת בגני ילדים, הפיכת שיעורי החינוך גופני לבחירה, איסור על מורים לעשן בשטח בית הספר. כל קבוצת סטודנטים קיבלה נושא ועמדה והתווכחה בצורה מאורגנת ומוסדרת, העלאה של טיעונים מובנים והגיוניים, תוך הקשבה לטענות היריב והתייחסות עניינית אליהם.

בתמונה מימין לשמאל: אסיל הייב, תמיר כהנא, ולדה יעקובנקו, עדן דואב, יואל אנגניו ושרה אזולאי.