שחר דנגור מהחוג ללימודי מזרח אסיה בתל-חי זכתה במקום הראשון בתחרות "הגשר לסינית" הארצית! | המכללה האקדמית תל חי

שחר דנגור מהחוג ללימודי מזרח אסיה בתל-חי זכתה במקום הראשון בתחרות "הגשר לסינית" הארצית!

שחר דנגור מהחוג ללימודי מזרח אסיה בתל-חי זכתה במקום הראשון בתחרות "הגשר לסינית" הארצית!

השמחה על הניצחון של נטע ברזילי באירוויזיון מתגמדת לעומת האושר שהורגש ביום חמישי האחרון, 10.5, בתחרות "הגשר לסינית" שהתקיימה באוניברסיטת ת"א. מדובר בתחרות המתקיימת במדינות רבות בעולם ובישראל מתקיימת התחרות בכל שנה במוסד לימודים אחר בו קיים חוג ללימודי מזרח אסיה. בתחרות משתתפים סטודנטים שלומדים את השפה הסינית ועליהם לענות על שאלות טריוויה בנושא התרבות הסינית, לשאת נאום של 4 דקות בשפה הסינית ולהציג קטע אמנותי לבחירתם. שתי נציגות מתל-חי השתתפו השנה בתחרות: אילת גיל ושחר דנגור. שתיהן היו מעולות וזכו למחמאות רבות מהיושבים בקהל.

המתחרים השנה היו מצויינים ומוכשרים במיוחד, והזוכה במקום הראשון הייתה שחר דנגור סטודנטית שנה ג' מהחוג ללימודי מזרח אסיה בתל-חי. שחר הפגינה ידע רב במענה על שאלות הטריוויה, סחפה את הקהל בריקוד היפ הופ לצלילי שיר סיני והעבירה מסר מעורר השראה בנאום שלה, שעסק בנושאים מורכבים ומעניינים, כמו מגוון תרבותי, שאלות של השפעות התורשה לעומת התרבות ובקווי הדמיון בין תחום הפסיכולוגיה לבין הפילוסופיה הסינית, שני תחומים הקרובים לליבה. הקהל היה מרותק לדבריה של שחר שדיברה באופן שוטף וכריזמטי.

יש לציין שזו השנה השניה ברציפות בה זוכה סטודנטית מהחוג ללימודי מזרח אסיה בתל-חי בתחרות. בשנה שעברה היתה זו ליבי סינגר שזכתה במקום הראשון וטסה לייצג את ישראל בסין. גם שחר תטוס לייצג את ישראל בתחרות העולמית שתתקיים בסין בחודש יולי. אנחנו גאים ונרגשים, מעודדים ומחזקים את שחר לאורך כל הדרך. שחר, את פשוט נפלאה! Jia You 加油!