פעילות | המכללה האקדמית תל חי

פעילות

פעילות

פעילות היחידה נועדה ליצור תנאים להוגנות מגדרית במכללה וסביבת עבודה ולימוד שיצמצמו את הפערים בין גברים לנשים בסגל הבכיר ובדרגות הגבוהות, וכן לעקוב אחר התקדמותם של תהליכים אלו.
קול קורא לסדנה להתמקצעות אקדמית בראייה ביקורתית >> לחצי כאן 
 
מנטורינג
מחקרים שונים בעולם הוכיחו כי בכל תחומי הדעת עומדים בפני נשים באקדמיה מכשולים וחסמים רבים המובילים להאטה בהתקדמותן המקצועית. במחקר שערכנו ב- 2018 חברות סגל השיבו שתוכנית מנטורשיפ עשויה לסייע להן להתגבר על מכשולים שונים בדרכן האקדמית.
לאור זאת פתחנו תוכנית מנטורשיפ ייחודית עבור חברות הסגל הבכיר והזוטר. התוכנית מיועדת לנשים הנמצאות בכל שלב בדרכן המקצועית ורואות בלווי ובתמיכה של חוקרת בכירה מהן בארגון מנגנון שיקל ואולי אף יאיץ את ההתפתחות המקצועית. תוכנית המנטורשיפ שלנו תהיה רגישה לצרכים של כל פונה ופונה ותיבנה יחד אתה את התמיכה הרצויה. התהליך יכלול בירור של הצרכים והקשיים, עזרה בהתמצאות בתרבות הארגונית האקדמית ובהתנהלות במוסד, בניית תכנית עבודה ישימה, ניהול וארגון זמן, עזרה בכתיבת מאמרים, עזרה בכתיבת מענקי מחקרם ועוד.
לחברת סגל המעוניינת להשתתף בתוכנית תוצמד מלווה מבין צוות המנטוריות של היחידה בהתאם לתחום הדעת. תכנית העבודה עם המנטורית תבנה יחד, תוך הקשבה לצרכים העקרוניים והספציפיים שתציגו בפניהן.
 

קידום כתיבה ומחקר

תוכנית היחידה לשוויון מגדרי לקידום כתיבה ומחקר, נועדה ליצר מרחב זמני לפיתוח מחקרים ולכתיבה בלי הפרעות.
הרטריט הראשון לקידום כתיבה, שיימשך יומיים רצופים, במרחב ניטרלי ונעים, תוך עזרה מעמיתים ברגעים קשים של תהיות או סתם חוסר ריכוז. במהלך היומיים האלה נזכה לזמני התבודדות שנדרשים לחלקנו כדי לכתוב ואפשרות לשיחות על תהליך הכתיבה וחשיבה משותפת שיעזרו להתקדמות הלאה. בכל יום יהיו גם פעילויות שיאפשרו התרעננות ומילוי מצברים כגון תרגילי  ספורט  happy hour ועוד.
הרטריט יהיה ממומן על ידי היחידה לשוויון מגדרי. 
 

הטרדות מיניות בקמפוס

קמפיינים בינלאומיים מהשנים האחרונות העלו לתודעה מקרים של הטרדות ופגיעות מיניות במרחבים תרבותיים שונים, בין השאר באקדמיה. הקמפיין האחרון #למה לא התלוננתי? גילה כי המודלים הקיימים לטיפול בהטרדות מיניות אינם יעילים או לפחות דורשים חשיבה מחודשת.
לצורך זה צוות פעילות שהוכשרו לליווי נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, פועלות להעלאת מודעות ומיגור הטרדות מיניות בקמפוס המכללה, וכן מספקות מענה לא/נשים שזקוקים לסיוע, מידע ותמיכה.
קבוצת למידה שהוקמה בשיתוף פעולה עם התא לשוויון מגדרי והממונות למניעת הטרדה מינית במכללה עוסקת באיסוף מידע ולמידה כמו גם פיתוח מודל התמודדות המתאים לאופיה הייחודי של המכללה.
למידע נוסף והצטרפות לקבוצה ניתן לפנות לכרמל קידר 0502706655 getelhai@gmail.com, שולי ספיר shulamitsa@tlehai.ac.il, או תמר הגר 0507354951 tamar.hager@gmail.com
 
סדנאות להעלאת מודעות
יעלה בקרוב
 
מחקר
פעילות היחידה נועדה בין השאר לבחון פערים מגדריים במבנה הארגוני, אשר משתקף בהתנהלות האקדמית, בייצוג נשים בדרגות גבוהות, בתפקידים ובוועדות שונות במכללה, וכן חלוקת התגמולים הפורמליים והלא פורמליים עבור תפקידים אלה. תוצאות הבדיקה מופיעות כאן. מהתוצאות עולה כי קיימים פערי שוויון מגדריים, ממצאים שמתבטאים גם בסקר.
הסקר זיהה קשיים וצרכים ספציפיים של נשות הסגל במכללה והיווה את הבסיס לבניית תוכנית העבודה של היחידה לשוויון מגדרי. זהו השלב הראשון בתהליך בניית מדד מגדרי, שיבטא את המשמעויות וההיבטים הממוגדרים בעבודה היומיומית של חברות הסגל במכללה. מדד זה יאפשר מעקב אחר השינויים ארוכי הטווח בקידום נשות סגל.