תואר ראשון במזרח אסיה | המכללה האקדמית תל חי

תואר ראשון במזרח אסיה

תואר ראשון במזרח אסיה

חמישי, 15 אוקטובר, 2020

העלייה המטאורית של הכלכלה הסינית לצד ההתבססות של יפן והונג קונג הופכת את מזרח אסיה למוקד כלכלי ופוליטי משמעותי מאוד, ויש הטוענים שמזרח אסיה תעקוף במהרה את ארה"ב ותהפוך להיות המעצמה החזקה והמשמעותית בעולם.

ולכן זה בדיוק הזמן לעשות תואר ראשון במזרח אסיה! בואו לקרוא על לימודים בצפון באווירה מיוחדת, מגוון של קורסים, מרצים איכותיים ויחס אישי.

 

מה לומדים בתואר ראשון במזרח אסיה?

הסילבוס ומסלולי הלימוד קצת משתנים בין המוסדות האקדמיים השונים, אך הבסיס זהה בכולן. המהות של התואר היא להעניק ידע והבנה על התרבויות המשמעותיות במזרח (סין, יפן, הודו וכד'), על ההיסטוריה, על הכלכלה והפוליטיקה – בעבר ובהווה, וכן לרכוש שפה.

מסלול הלימודים כולל קורסים רבים שנותנים בסיס מעמיק ורחב ככל הניתן על מדינות מזרח אסיה, על כל המורכבות הכרוכה בכל מדינה ומדינה.

 

מסלול לימודים משולב

במסגרת לימודים בצפון, במכללת תל חי הלימודים לתואר ראשון במזרח אסיה הם לימודים במסלול דו חוגי, כלומר הלימודים משלבים בין שני מסלולים שונים – חצי מהקורסים יוקדשו ללימודי מזרח אסיה, והחצי השני לתחום אותו תבחרו.

ניתן לשלב בין מדעי המחשב, חינוך, כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, שירותי אנוש וכן לימודים רב תחומיים.

הלימודים במסגרת של מסלול דו חוגי מקנים יתרון ענק, מאחר והם מאפשרים לכם לרכוש כלים וידע נוסף אשר יסייעו לכם להתמקד בתחומים שמעניינים אתכם, ולרכוש כלים פרקטיים מעולמות נוספים. למשל לימודי כלכלה וניהול יאפשרו לכם להשתלב בעולמות הפיננסים וההשקעות, ואילו לימודי החינוך יאפשרו לכם להשתלב במשרות הוראה גם בישראל וגם במזרח, וכך הלאה.

 

עבר, הווה ועתיד

גדולים וחכמים אמרו שכדי להבין את ההווה ולחזות את העתיד, חייבים קודם כל להסתכל על העבר. ולכן לימודי התואר הראשון כוללים קורסים העוסקים בתולדות סין ותולדות יפן, וכן התעמקות בתרבויות השונות.

לצד הלימודים על העבר וההיסטוריה העשירה, ישנם קורסים אשר מתמקדים במזרח אסיה המודרנית – עם דגשים על התרבות, הפוליטיקה והכלכלה העכשוויות.

לכל אחת מהמדינות הללו יש היסטוריה ענפה ותרבות עשירה, ובזכות ההבנה של העבר ושל ההווה, תוכלו להבין טוב יותר את המנהגים והמסורות, וכן להבין את המגמות השונות אליהן פונה מזרח אסיה.

 

לימודי שפה

עוד מרכיב חשוב ומשמעותי בהבנה של מזרח אסיה ובאפשרות להשתלב בשוק העבודה, הוא כמובן לימוד השפה. במסגרת הלימודים לתואר ראשון תוכלו לבחור האם ללמוד סינית או יפנית.

רכישת השפה כמובן תאפשר לכם גם להכיר ולהבין טוב יותר את התרבות הסינית או היפנית, וכן להיות מעורבים יותר בחיי היום יום במדינה, לצרוך את התרבות, המוזיקה והחדשות.

כמובן שרכישת השפה תאפשר לכם להשתלב במקומות עבודה שבהן יש צורך בתקשורת ישירה מול סין או יפן, בין אם מתוך ישראל ובין אם במסגרת של שליחות או מעבר למדינה עצמה.

 

מהם תנאי הקבלה לתואר הראשון?

בדומה למסלול הלימוד שמשתנה מעט בין המוסדות האקדמיים השונים, כך גם תנאי הקבלה לתואר ראשון במזרח אסיה. 

אך אם נסתכל באופן כללי, הדרישות מתייחסות לתעודת בגרות מלאה בציון 90 ומעלה (בחלק מהמוסדות דורשים ציון סף של 95 או 99), וכן ציון פסיכומטרי של 450 או 500 ומעלה.

כמובן שבמידה והציונים שלכם מעט נמוכים יותר, כדאי לבחון האם ישנה אפשרות לגשת אל וועדת חריגים – אפשרות שקיימת ברוב המוסדות הקדמיים. מטרתה של וועדת החריגים היא לאפשר לתלמידים בעלי פוטנציאל להתקבל ללימודים גם אם לא עמדו לחלוטין בקריטריונים. בדרך כלל הדבר מותנה בקבלה על תנאי, ודורש השלמת קורסים או הגעה לממוצע ציונים מסוים. גם בנושא הזה כדאי לבחון את התנאים הספציפיים במוסד שבו אתם מעוניינים ללמוד.

במידה ואתם רוצים ללמוד במסלול דו חוגי, חשוב לשים לב לתנאי הקבלה של החוג הנוסף. לעיתים תנאי הקבלה דומים אך לעיתים הם יכולים להוות מכשול כדי להיכנס למסלול המדויק שאתם רוצים.

 

האם לימודי תואר ראשון במזרח אסיה הם רלוונטיים?

יש איזושהי תפיסה מיושנת לפיה לימודי מזרח אסיה הם תחום מעניין אומנם, אך הוא כבר לא רלוונטי. התפיסה הזו שגויה כמובן. כפי שהזכרנו בהתחלה סין ויפן הופכות להיות מעצמות בתחומי הכלכלה והפוליטיקה, כאשר כל האזור כולו חווה פיתוח מואץ.

היום כבר ברור מעל לכל ספק כי סין היא שחקן מרכזי בפוליטיקה העולמית, וכמובן בכל הקשור לכלכלה וטכנולוגיה.

ממש עד לאחרונה התרבויות העיקריות אליהן היינו חשופים הן תרבויות המערב, ובמיוחד מדינות דוברות אנגלית. בתור אזרחי ישראל אנחנו בקיאים הרבה יותר בהיסטוריה ובתרבות האמריקנית, ומרגישים בנוח לטוס לאירופה ולסחור איתה. ולעומת זאת המזרח הרחוק – כשמו כן הוא, רחוק מאיתנו גם פיזית וגם תרבותית.

הלימודים בתחום יקנו לכם יתרון עצום בתחומים השונים: הבנת השפה והאפשרות ליצור קשרים עסקיים, דיפלומטיים וחברתיים. וכמובן הבנת הכלכלה והיכולת להשתלב בה, או הבנת הפוליטיקה העולמית והמורכבות שלה במזרח אסיה.

ואפילו בדברים פשוטים ובסיסיים כמו השוני במנהגים ובהתנהלות היומיומית – היתרון שתרכשו במהלך התואר הוא עצום.

 

מדוע כדאי ללמוד במכללת תל חי?

אם אתם מתעניינים במסגרת של לימודים בצפון, מכללת תל חי היא אפשרות מיוחדת בפני עצמה – בזכות כמה וכמה סיבות.

בראש ובראשונה מכללת תל חי היא מוסד אקדמי וגם התואר הראשון הינו תואר אקדמי שעומד בכל הדרישות והסטנדרטים.

אופי הלימודים במכללה הוא אחר, ולמעשה החוג מקנה מעין "לימודי בוטיק" – ההיקף של מסלול הלימודים רחב ומעמיק, ולעומת זאת כמות הסטודנטים בכל שנה מצומצם. הלמידה בקבוצות הקטנות מאפשרת לכם לקבל יחס אישי מהמרצים השונים, ליצור קשרים חברתיים טובים עם הסטודנטים האחרים במסלול – קשרים אשר ילוו אתכם הלאה גם במהלך החיים המקצועיים שלכם.

לימודים במכללת תל חי הם חוויה איכותית, מעשירה ומומלצת ביותר!