מה חדש? | המכללה האקדמית תל חי

מה חדש?

מה חדש?

ראשון, 2 אוגוסט, 2020

תחום משאבי האנוש התפתח לאין שיעור בישראל ובעולם בשנים האחרונות. אם בעבר סביבת העבודה הארגונית והאנושית כללה מערך "גנרי" שאינו משקיע אנרגיה מרובה ברווחתו של העובד, הרי שהיום הדברים שונים לחלוטין. בהתאם, נוצרות פלטפורמות מסודרות ללמידת תחום משאבי האנוש, על רבדיו השונים, כשהמטרה היא להכשיר בוגרים שישתלבו בשוק העבודה וידעו לפתח ולנהל את המשאב האנושי בארגון, כיאה למאה ה-21. שוקלים ללמוד תואר ראשון במשאבי אנוש? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה. 

ראשון, 19 יולי, 2020

אין זה פשוט להרכיב את צוות העובדים האידיאלי. מנהלי משאבי האנוש צריכים להיות מסוגלים לאתר את המועמדים המתאימים, להתאים בינם לבין אופי העבודה ולשדך בין העובד הנכון לתפקיד הנכון. מלאכה עדינה זו מהווה אתגר משמעותי ומתגמל, ולכן תחום משאבי האנוש מושך אליו סטודנטים רבים מדי שנה. אך רגע לפני שנרשמים ללימודי משאבי אנוש, חשוב להכיר את אופי הלימודים וללמוד מהם התפקידים השונים הפתוחים בפני בוגרי המגמה. כל הפרטים – במדריך הבא.

חמישי, 9 יולי, 2020

 

משבר הקורונה הותיר את כולנו עם רגשות שונים של בלבול, חוסר וודאות, פחדים וחששות. ככל הנראה שהמחלה תמשיך ללוות אותנו בחודשים הקרובים, ולכן אנחנו צריכים לעשות את המקסימום כדי להתרגל לשגרת החיים החדשה והשונה הזו.

אך לצד זה צריך גם לחשוב קדימה על העתיד, להמשיך ולתכנן תוכניות וגם להתרגל לחיים שלאחר הקורונה. אז אחרי כל מה שעברנו עד עכשיו, איך מתרגלים ללימודים בתקופה שלאחר הקורונה?

שני, 6 יולי, 2020

 

תואר ראשון במשאבי אנוש הוא הצעד הראשון לקראת עולם שלם ומרתק של עבודה עם אנשים בשביל אנשים. מה לומדים במהלך התואר? איפה אפשר ללמוד? מה המשמעות של משאבי אנוש וכיצד זה בא לידי ביטוי במהלך הקריירה? היכן תוכלו לעבוד לאחר התואר?

מאוניברסיטה בדרום ועד מכללה בצפון, יש הרבה מסלולי לימוד והרבה אפשרויות אך מה הכי נכון בשבילכם?

כל אלה ועוד – בכתבה הבאה.

שני, 22 יוני, 2020

 

מתעניינים בלימודי עבודה סוציאלית, אבל לא בטוחים לאן ממשיכים משם? אל דאגה!

תואר ראשון בעבודה סוציאלית יפתח בפניכם דלתות למגוון רחב של מקומות ותפקידים, ויאפשר לכם לעסוק בתחומים מרתקים, לעבוד עם אנשים מכל שכבות האוכלוסייה ולעזור להם.

שני, 22 יוני, 2020

 

 

לימודי חינוך הם אפשרות נהדרת כדי לרכוש מקצוע חיוני ומרתק, להגשים את עצמכם ולהיות בלב העשייה החינוכית. תחת הקטגוריה הרחבה של חינוך תמצאו מגוון של תתי תחומים ומגוון של אפשרויות כדי להשתלב בעבודה עם סיום הלימודים. חינוך לגיל הרך? ואולי לימודי מדעים לתלמידי תיכון? עבודה עם בעלי מוגבלויות?

יש כל כך הרבה אפשרויות, וכל כך הרבה הזדמנויות כדי לחולל שינוי אמיתי בכל יום ויום.

שני, 22 יוני, 2020

חושבים ללמוד תואר ראשון בחינוך? מתלבטים האם יש לכם את מה שדרוש או מה מחכה לכם ביום שאחרי התואר? אין ספק כי לימודי חינוך הם אחד מהתארים המעניינים שיש. במהלך התואר צפויים לכם קורסים מגוונים, החל מקורסים הקשורים ישירות לעבודה עם ילדים, דרך קורסים כלליים שמטרתם להעשיר את הידע הכללי שלכם ולימודי פסיכולוגיה ועד ללימודי תרבות ארגונית. עדיין מתלבטים?

שני, 22 יוני, 2020

 

פסיכולוגיה היא תורה העוסקת בחקר הנפש, התודעה וההכרה והשפעת כל אלו על ההתנהגות האנושית. מדובר בתחום מחקר מדעי מרתק שלא בכדי מושך אליו רבים. באמצעות רכישת ידע על יסודות הנפש וההתנהגות האנושית, אנשים יכולים להבין את עצמם טוב יותר, כמו גם להבין טוב יותר אחרים. פסיכולוגים ממלאים תפקיד חשוב וחיוני במערכת הבריאות, ובחיים באופן כללי, בכך שהם עוזרים לאנשים הסובלים מבעיות בבריאות הנפש, מבצעים פסיכותרפיה, חוקרים אפשרויות טיפול שונות וחדשות ומלמדים מטופלים כיצד להתנהל עם הסימפטומים שלהם בצורה יעילה. 

שני, 22 יוני, 2020

 

אתם אינטליגנטיים, אתם אוהבים אנשים ותמיד אמרו לכם שאתם יכולים להיות פסיכולוגים מעולים (ויעידו על כך הכתפיים הלחות מדמעות שלכם אחרי שהקשבתם במשך שעות לחברים…) – מתלבטים האם למנף את היכולות הטבעיות שלכם, ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה ולבחור בקריירה בתחום? כיצד תדעו אם לימודי פסיכולוגיה מתאימים לכם? מהן התכונות הנדרשות מבעל מקצוע בתחום? הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים.

שני, 22 יוני, 2020

 

בשנים האחרונות הלימודים המקוונים נמצאים במגמת עליה, יותר ויותר אנשים משתמשים באינטרנט כדי ללמוד ונרשמים לשיעורים מקוונים הן של מכללות והן של אנשים פרטיים. יחד עם זאת למידה מרחוק זהו מושג יחסית חדש, ומי שלא התנסה בכך לפני כן אולי יזדקק למעט זמן כדי להסתגל. אם אתם צריכים להעביר שיעור מקוון לסטודנטים או לתלמידים שלכם, כך תתכוננו.