מאמרים | המכללה האקדמית תל חי

מאמרים

מאמרים

המסלול לתואר בחינוך מיוחד במכללת תל חי מכשיר את הסטודנט להיות מחנך המהווה חלק מסגל הוראה של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים, במסגרות החינוך המיוחד ובחינוך הרגיל במסגרות משלבות.

אנו במכללת תל חי מאמינים כי התלמיד הוא במרכז התהליך החינוכי, ועל כן בוגרינו יהיו אנשי חינוך אשר רואים בראש ובראשונה את טובת התלמיד ומביאים אותו למימוש יכולתו האישית, עם, למרות ובזכות מוגבלותו או צרכיו המיוחדים. בסיס זה נובע מהמודל החינוכי-הומניסטי בו אנו דוגלים. אנו תומכים ומקדמים סטודנטים המעוניינים בתואר בחינוך מיוחד מפני שאצלנו הבוגרים נעשים מורים וסגל הוראה אכפתי, קשוב ובעל ידע רב התומך בשיקום וליווי התלמידים בחינוך המיוחד. בוגר בעל תואר בחינוך מיוחד יוכל גם להוות מורה משלב....

סטודנטים יושבים על הדשא במכללת תל חי

התכנית להכשרת אקדמאים מיועדת לבעלי תואר ראשון או שני, המעוניינים לעשות הסבה אקדמית וללמוד חינוך והוראה וכן למורים אקדמאים המעוניינים להוסיף להתמחותם תחום דעת אחר נוסף. לימודי הוראה לבוגרי אקדמיה מעניקים להם את האפשרות ללמד בבתי הספר את המקצוע בו בחרו להתמחות. כמו כן הם יכולים להתאים גם למורים העובדים במערכת החינוך אבל אין ברשותם תעודת הוראה.

על מנת להתקבל לתכנית זו, על המועמדים להיות בעלי תואר המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, שממוצע הציונים שלהם 70 ומעלה בתחומי המדעים המדויקים, וממוצע 75 ומעלה בתחומים אקדמיים אחרים שאינם מדעים מדויקים. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור גם ראיון קבלה אישי לבדיקת מידת ההתאמה שלהם לתכנית.

היקפה של תכנית ההסבה תיקבע בהתאם לרקע הלימודי...

סטודנטים בתל חי

גם עם לקות למידה או הפרעת קשב אפשר לסיים תואר אקדמי בהצלחה רבה

מרכז חממ"ה, באקדמית תל-חי, פותח את שעריו באמצעות מכינות קיץ ייחודיות לסטודנטים עם ליקויי למידה.

המכללה האקדמית תל-חי, הניצבת היום בצמרת המכללות הציבוריות בישראל, מציעה מגוון רחב של חוגים אקדמיים ותוכניות לימוד בתחומי מדעי החברה והרוח ובתחומי מדעי החיים. המכללה, ששוכנת בליבו של הגליל המזרחי מוקפת נוף ירוק ומרהיב, מצליחה לסחוף אליה אלפי סטודנטים מכל רחבי הארץ.

מרכז חממ"ה לתמיכה בסטודנטים לקויי למידה באקדמית תל-חי, הוא המרכז הוותיק והמנוסה ביותר בארץ, הפועל בהצלחה רבה כבר למעלה מ- 20 שנה. המרכז הצליח, לאורך השנים, לסייע לאלפי...

מרכז תמיכה במכללה האקדמית תל-חי

חולמים להשיג תואר אקדמי ולהיכנס לתחום מקצועי שאתם אוהבים ורוצים להתקדם בו אבל אין לכם בגרות מלאה או שלא נבחנתם במבחן פסיכומטרי?

שואפים גבוה וצריכים תואר אקדמי כדי להתפתח מקצועית אבל לא רוצים להשקיע המון זמן ומשאבים על השלמת בגרויות וקורס פסיכומטרי?

אנחנו במכללה האקדמית תל-חי מאמינים שהשכלה גבוהה היא כלי מרכזי ומשמעותי לקידום אישי, מקצועי וחברתי ושהאקדמיה צריכה להיות נגישה ופתוחה לכולם ובכל גיל – אפילו בלי בגרות מלאה או בלי ציון פסיכומטרי! לכן במכללה האקדמית תל-חי יש מגוון אפשרויות של לימודים לא פסיכומטרי ואפילו ללא בגרות, בלי להתפשר על איכות המסלולים וההשכלה שאתם מקבלים.

המשיכו לקרוא ותגלו שבמכללה האקדמית תל-חי אתם לגמרי יכולים לקבל תואר במסלול לימודים ללא...

סטודנטים במכללה האקדמית תל חי

נובמבר 2020

אוניברסיטת הגליל

ועידת אצבע הגליל ממשיכה לדון בצעדים שיש לנקוט על מנת לקדם הקמתה של אוניברסיטה בגליל המזרחי

ועידת אצבע הגליל ע"ש אלעד ארליך, אשר מתקיימת השנה באופן ווירטואלי, ממשיכה בפעילותה החשובה למען קידום האזור ובאתר ההיוועצות מקיימים תושבי האזור דיון רחב ומקיף הן ברמה המקומית והן ברמה הלאומית, על מנת לקדם את הסוגיות הבוערות של האזור בארבעה תחומים עיקריים: בריאות, תעסוקה, תרבות והשכלה גבוהה – הקמת אוניברסיטה בגליל. במסגרת הוועידה אמור היה להתקיים יום מיוחד בכנסת שיוקדש כולו לנושאים אלה, אולם בשל משבר הקורונה, נדחה יום זה למועד חדש ובינתיים אתר ההיוועצות פתוח להמשך הדיון...

פרופסור אהרון צ'חנובר