מאמרים | המכללה האקדמית תל חי

מאמרים

מאמרים

תכנית לימודים חדשה לתואר שני בניהול וכלכלה משותפת למכללה האקדמית תל-חי ולמכללה האקדמית גליל מערבי תנסה לתת מענה למחסור הקריטי בכוח אדם ניהולי ובמומחים כלכליים בגליל המערבי והמזרחי*

המועצה להשכלה גבוהה אישרה, בימים אלה, פתיחתה של תכנית חדשה לתואר שני M.A בניהול וכלכלה המשותפת למכללות האקדמיות תל-חי וגליל מערבי. תכנית ייחודית זו, בראשה יעמוד פרופ' ניר בקר, באה לתת מענה למחסור הקריטי הקיים באזור הגליל המערבי והמזרחי, בכוח אדם ניהולי איכותי ובמומחים כלכליים אשר יכולים לסייע לפיתוח האזורי, למחקר כלכלי, לניהול בהקשריו השונים, למימון מתקדם ועוד.

לדברי פרופ' יוסי יגיל, המשנה לנשיא באקדמית גליל מערבי, ומומחה לניהול פיננסי, תוכנית...

תואר שני בניהול וכלכלה

אלעד מיכאלביץ סטודנט שנה ג' בחוג לפסיכולוגיה, העורך מחקר מרתק במעבדה "לחקר שינה וויסות רגשות" בחוג לפסיכולוגיה, הציג בכנס ישראל השני להורות בגיל הרך- "גוונים של הורות" שהתקיים בחיפה בחודש ספטמבר 2019. 

מחקרו של אלעד מתמקד בתפקידם של נקשרות-הורית ודפוסי שינת התינוק כמנבאים את טמפרמנט התינוק בגיל שנה.

במסגרת הרצאתו, הציג אלעד מיכאלביץ ממצאים ממחקר משותף שנערך בהנחיית ד"ר אילנה הירסטון וד"ר יונתן הנדלזלץ, אשר ביקש לבחון את תפקיד דפוסי שינת התינוק והנקשרות ההורית (Bonding) לטמפרמנט בגיל שנה.

מיכאלביץ הציע כי באמצעות משתנים אלו ניתן להבין ולנבא את ההתפתחות ארוכת הטווח של הילד.

בתחילת ההרצאה, הציע מיכאלביץ סקירה...

אלעד מיכאלביץ בכנס ישראל להורות בגיל הרך

ביוטק

קרה לכם פעם שחשבתם איך אפשר לעצור את ההזדקנות שלכם? או שאולי הייתם רוצים להיות חלק מתהליך ולהפוך את העולם למקום טוב יותר, במיוחד בכל הקשור למצב הסוציו-אקונומי העולמי? אם עניתם לעצמכם כן, (אפילו אם רק בלב בלי שאף אחד ישמע) המאמר הזה הוא בשבילכם. מסתבר שישנם לא מעט חברות אשר עובדות ועמלות וחברות מחקר שחוקרות את הנושאים הללו בשקדנות. לתחום זה קוראים ביוטק, ובמאמר זה ננסה להסביר על קצה מזלג מהו התחום, שמתפתח מאוד בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בפרט.

אז מה זה ביוטק?

ביוטק זה שם קיצור לתחום שנקרא ...

ביוטק

אגרוטק

מדינת ישראל בפרט ובעולם בכלל, מאז ומעולם היה מושתת באופן ניכר על ענף החקלאות. הענף הקדום שבזכותו לבני האדם יש מזון על הצלחת בין אם זה פירות, ירקות והחי. למרות חשיבות הענף בשנים האחרונות נראה שהענף ירד מהפופולריות שלו, אך הרשו לנו לחדש ולספר לכם, שכיום ענף החקלאות זוכה לתשומת לב רבה, בעיקר כאשר תחום האגרוטק נכנס לעולמנו, וכך אנחנו זוכים ונזכה לחלקאות מתקדמת בזכות הטכנולוגיה.

מה זה אגרוטק ?

פירוש המילה אגרוטק מאנגלית הוא "טכנולוגיה חקלאית". כשמו כן הוא תחום מחקר ופיתוח שמסייע לשלב את העולמות שנראים הכי רחוקים אחד מן השני, והם הטכנולוגיה והחקלאות. השילוב מתקיים בזכות הידע המתקדם במדעים השונים כמו ביולוגיה מולקולרית, פיזיולוגיה, גנטיקה ומדעי החיים של בעלי...

אגרוטק

פודטק ישראלי - Foodtech

מדינת ישראל הפכה בשנים האחרונות לאחת מהמדינות בה הטכנולוגיה היא מהטובות בעולם. ניתן לראות את טביעת האצבע הישראלית כמעט בכל תחום, בין אם זה בצבא, בהייטק, ברפואה ובסייבר. תחום נוסף שבו ישראל מצמיחה בשנים האחרונות הוא תחום הפודטק. תחום אשר נוגע לכל מה שקשור למזון, למרכיבים שלו, לאפקט שהוא יוצר בקרב האנשים, זאת באמצעות פיתוחים טכנולוגיים ייחודים. במאמר זה ננסה להסביר על קצה המזלג על הפודטק הישראלי.

מה זה פודטק?

פודטק הוא אחד מהתחומים הטכנולוגיים החדשניים ביותר בתעשיית המזון, שמטרתה היא לשפר את המזון עצמו ואת התוצרת שלו. בנוסף, הפודטק שם כמטרה גם להילחם בתופעות הקשורות למזון כמו השמנת יתר, אנורקסיה, וכמו כן להשפיע על המרכיבים של המזון...

פודטק (Foodtech)