מאמרים | המכללה האקדמית תל חי

מאמרים

מאמרים

 

שון צ'רנייב בוגר תוכנית אודיסיאה היוקרתית במרכז האקדמי לנוער במכללה האקדמית תל-חי זכה השבוע במדליית כסף באולימפיאדת הפיזיקה.

גאווה גדולה במכללה האקדמית תל-חי: הישג בינלאומי לשון צ'רנייב, אשר זכה השבוע (יום שני) במדליית כסף באולימפיאדת  הפיזיקה. שון הוא תלמיד תוכנית אודיסיאה היוקרתית, הפועלת במרכז האקדמי לנוער ע"ש סדני וורן בתל-חי.

את ישראל יצגו בתחרות  הבינלאומית 4 תלמידים וביניהם שון צ'רנוב, שסיים השנה את לימודי התיכון בבי"ס דרכא דנצינגר בקריית שמונה. לצדו של שון, זכו במדליית כסף גם דולב רונן משוהם וליאור בר הלל ממודיעין. במדליית ארד זכתה רעות גולדברג מחיפה.

"תהליך ההכנה...

שון צרנייב

כנס בינלאומי שערכה המכללה האקדמית תל-חי בחן את התמודדות מוסדות ההשכלה הגבוה בארץ ובעולם עם מגפת הקורונה ואת השלכותיה של המגפה.

המכללה האקדמית תל-חי ערכה, לאחרונה, כנס בינלאומי תחת הכותרת: השכלה גבוהה בעידן הפוסט קורונה. בראש הכנס, שנערך בצורה מקוונת, עמד ד"ר איתן סימון, סגן נשיא המכללה האקדמית תל-חי. בכנס לקחו חלק הנהלת המכללה, יו"ר המל"ג  פרופ' אדו פרלמן ומר אסף וייס סגן מנהל קמפוס IL המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית, חוקרים ומומחים מהמוסדות האקדמיים בישראל ולצדם חוקרים ממוסדות אקדמיים מאירופה, ארה"ב והמזרח הרחוק. 

"עולם  ההשכלה הגבוהה עבר החל ממרץ 2020 טלטלה עזה. לראשונה, מאז מלחמת העולם השנייה, הופסקו הלימודים בקמפוסים ברחבי...

ד"ר איתן סימון נואם בכנס

"חומר מקומי 2021" - תערוכת הגמר של בוגרי המכון לאמנויות במכללה האקדמית תל-חי, מסכמת שנת לימודים מאתגרת, שבמהלכה הצליח המכון לנהל שגרת למידה פרונטלית, כנגד כל הסיכויים, בין סגרים לבידודים.

התערוכה מציגה את עבודותיהם של 16 בוגרי המכון, שסיימו מסלול לימודים של שלוש שנים במחלקות: קרמיקה, צורפות ואמנות פלסטית. עבודות הבוגרים מציגות פרויקטים אישיים עשירים וייחודיים המבוססים על פיתוח שפה רעיונית אישית, בהתאם לשורשיו ותפיסות עולמו של כל סטודנט, לצד שיח ער עם עולם האמנות והעיצוב העכשווי.

לצד עבודות הגמר, יוצגו מבחר עבודות סטודנטים משנים א' ו-ב', שיחשפו את עושר המדיומים, הגישות והטכניקות אליהם נחשפים...

עבודות צורפות של סטודנטים שמוצגות בתערוכה

חגיגת דיבייט שנתית:

בממשלת ישראל ישנם איושים חדשים ב"ממשלה" וב"אופוזיציה" ובמכללה האקדמית תל-חי הסטודנטים כבר מתורגלים בתחום במסגרת משחק הדיבייט.

לאחרונה הסתיים קורס "רטוריקה ודיבייט" בקמפוס אוהלו לחינוך והוראה של המכללה האקדמית תל-חי, במסגרת הקורס למדו הסטודנטים  את רזי תורת הרטוריקה, תורת השכנוע, קיבלו כלים כיצד לעמוד בפני קהל, לבוש והופעה, שפת גוף, דרכים מילוליות להעברת מסרים והעברת פרזנטציות, התנסו וקיבלו משוב בתחום. כמו כן, הסטודנטים למדו את משחק הדיבייט, ספורט אינטלקטואלי המורכב מהצגת סוגיה קונפלקטואלית, בחירה אקראית של הצדדים התומכים או המתנגדים לנושא (ללא קשר לדעתם האישית), אשר מציגים טיעונים שיתמכו...

קורס דיבייט במכללה האקדמית תל-חי

צפון הכנרת מזוויות שונות

במסגרת מחנה המחקר של הסטודנטים בשנה ב' בתוכנית לתואר שני בלימודי גליל במכללה האקדמית תל- חי נערך יום סיור בצפון הכנרת בו נחקרו היבטים שונים ולא שגרתיים של אזור מרתק זה מנקודות מבט רחבות ומגוונות. מטרת מחנה המחקר היא להתמקד בחבל ארץ ספציפי בגליל (בכל שנה נבחר אזור אחר למחקר) ולבחון אותו מנקודות מבט שונות, כדי לעמוד על הרבדים השונים המרכיבים אותו.

מחנה המחקר הפגיש את הסטודנטים עם החידושים האחרונים בחפירות האתר הארכיאולוגי ליד בית הבק, בבקעת הבטיחה. חוקר האתר, פרופסור מוטי אביעם הציג את החידושים שהתגלו בחפירה, המעידים כי יש לזהות את האתר עם העיר בית ציידא. זיהוי זה הוא נושא למחלוקת חריפה בין הארכיאולוגים, אך הממצאים...

מרצה מהחוג ללימודי גליל בסיור עם הסטודנטים של החוג