5 יתרונות של לימודים בצפון הארץ | המכללה האקדמית תל חי

5 יתרונות של לימודים בצפון הארץ

5 יתרונות של לימודים בצפון הארץ

שני, 22 יוני, 2020

אי שם מעבר להרי החושך של פארק אריאל שרון והפקקים האינסופיים של איילון, ניצב לו בגאון חבל ארץ יפהפה, הכי יפה שיש לנו בישראל – אזור הצפון. שם, באזור חיוג 04, העולם הופך צלול יותר, האוויר נהיה נקי יותר, האנשים נחמדים יותר ולא פחות חשוב – גם הלימודים נעשים נעימים יותר. לא משנה אם אתם פונים ללימודי פסיכולוגיה או לימודי כלכלה, לא משנה אם אתם הומניים או ריאליים וממש לא משנה באיזה מקצוע תבחרו – הנה 5 יתרונות שיגרמו לכם לרצון לבחור מכללה בצפון ולא באף אזור אחר בארץ.

1. כי הטבע במרחק נגיעה

אזור הצפון מלא בשכיות חמדה מהממות – נהרות שוצפים, מפלים עצומים, שפע של עצים ומסלולים ירוקים בכל ימות השנה. כשאתם בוחרים ללמוד בצפון, אתם נהנים מכל יופיו של הטבע – במרחק נגיעה. לא צריך לנסוע רחוק מדי כדי ליהנות מפיקניק באמצע יער מהמם, אין צורך לצאת למסע ארגונים ארוך כדי לצאת למסלול כיפי בלב הירוק הירוק הזה וממש לא צריך לחכות יותר מדי כדי לטבול במימיו של מעיין מרענן. במקום לחטוף ברייק מהלימודים בבר תל אביבי הומה, אתם יכולים פשוט לפרוש שמיכה באמצע הטבע, לקחת ספר טוב, חברים ללימודים ומוזיקה טובה ופשוט ליהנות מהמשאב הכי יפה (וחינמי) שיש – העולם הפתוח!

2. כי לא יפריעו לכם ללמוד

בחירה בלימודים בצפון מאפשרת לכם ליהנות משפע של שקט. אם אתם רוצים ליהנות משגרת לימודים שתוכלו באמת להתמסר אליה בלי מסיחי דעת, אם אתם רוצים לפצוח בדרך חדשה, להכיר עולם חדש ולשמור על הריכוז בשנות הלימודים האקדמיות – הצפון הוא אחד האזורים בו תוכלו לעשות זאת באופן הכי טוב. כשאתם בוחרים בצפון, אתם מנטרלים "רעשי רקע" מהעולם. נכון, יש בזה אלמנט מעט בודד, אבל אחרי הכל – יהיו לכם חברים סופר טובים שתכירו בלימודים והבית שלכם נמצא במרחק נסיעה, כך שתמיד תוכלו להתחבר מחדש כשתתגעגעו. 

3. כי הצפון מושך אליו אנשים מיוחדים

העובדה שמדובר באזור הצפון, השקט והפסטורלי, גורמת לו להיות מוקד משיכה לאנשים מיוחדים במינם. כפי שתגלו ברגע שתנחתו בבר מקומי באחד מקיבוצי הצפון או תצאו לטיול במרכז המסחרי של אחת הערים הגדולות – אתם צפויים לגלות זאת בעצמכם. ככל שמתרחקים מהמרכז, כך משתנה גם האטמוספרה. האנשים נעימים יותר, רגועים יותר ואתם צפויים לגלות שיש להם אופי מיוחד במינו, כזה שיש רק אחרי שסופגים במשך כמה עשרות שנים אוויר נקי וצלול. אם מתחשק לכם לשנות אווירה ולפגוש אנשים מיוחדים עם סיפורי חיים מיוחדים – אתם חייבים את זה לעצמכם!

4. כי המחייה זולה יותר

ככל שמתרחקים מאזור המרכז, כך עלויות המחייה צונחות באופן דרמטי – וכסטודנטים מדובר בנתון חשוב מאוד. חישוב מהיר של עלויות מחייה כסטודנט יעלו שעליכם לממן מגוון רחב של הוצאות לאורך תקופת הלימודים. ראשית, הלימודים עצמם לא זולים כלל. גם אם קיבלתם מלגות מסוימות, לעתים תגלו שהן מותנות במתן שירותים שונים (כמו מלגת פר"ח למשל, הנותנת מענק לימודים בתמורה לחניכה של ילד או ילדה בגילאי יסודי) – שדורשים מכם זמן. על אף שיש הלוואות מיוחדות הניתנות לסטודנטים וייתכן ואתם מגיעים לתקופת הלימודים כשאתם מצוידים בחסכונות או עזרה מההורים, אתם עדיין צפויים לגלות שהוצאות המחייה הנוספות עשויות להיות גבוהות למדי. שכר דירה עשוי לשאוב מכם כמה אלפים טובים, אך אתם מתגוררים עם שותפים אז המחיר הזה כמובן הופך להיות זול יותר. מלבד זאת יש הוצאות שוטפות על רכב אם יש ברשותכם, וכמובן – אוכל, שתייה, הוצאות ביגוד וכדומה. בקיצור: כפי שאתם וודאי יודעים, לא חסר על מה להוציא את כספיכם היקרים. 

אבל החדשות הטובות הן, שזה לגמרי בשליטתנו! סטודנטים מכל רחבי הארץ שבחרו ללמוד בצפון מדווחים על הוצאות נמוכות באופן משמעותי מחבריהם הלומדים בערים הגדולות במרכז או בירושלים, והאמת היא שדי בצדק. שכר הדירה נמוך יותר דרמטית אל מול ערי המרכז, הוצאות על אוכל ומחייה נחשבים לזולים משמעותית ויש המון גופים המעניקים סבסוד לסטודנטים שבוחרים ללמוד בערי פריפריה – כך שאתם יכולים ליהנות מכל העולמות.  

כשאתם בוחרים ללמוד בצפון, אתם מפנים את המשאבים והאנרגיות שלכם ללימודים עצמם, שומרים על הכסף היקר שלכם ואפילו יכולים לעבוד הרבה פחות תוך כדי הלימודים. שווה? לגמרי!

5. כי האווירה יותר אינטימית

החלום על הכפר הפסטורלי, העולם הירוק תמיד ואווירה אינטימית ורגועה יכול להיות לגמרי בהישג ידכם. לא צריך לחכות לפנסיה, להמתין עד שתחסכו מספיק כסף כדי לגור בבית רחב ידיים במושב או לשמור את החלומות שיש לכם על מגורים באווירה נעימה ושקטה לימים אחרים – זה הזמן! האווירה באזור הצפון, ובוודאי ביישובים, במושבים ובקיבוצים בסביבה, אינטימית הרבה יותר בהשוואה לערי המרכז הסואנות, ואתם לגמרי יכולים לרתום את האווירה הזו להצלחה שלכם. יש משהו בעובדה שמדובר באזור מרוחק שהופך את הסביבה כולה למיוחדת יותר. הזכרנו קודם לכן את האנשים המיוחדים המתגוררים באזור הצפון, אך הכלל הזה לגמרי חל גם על חפצים דוממים. כשאתם בוחרים בלימודים בצפון, אתם נותנים לעצמכם שקט נפשי, הזדמנות ליהנות מלימודים באווירה ייחודית, כזו שאין באף מקום אחר ולמעשה – מעניקים לעצמכם מתנה של ממש, כזו שתזכרו גם המון שנים אחר כך. זה הזמן לעצור לרגע, ליהנות מחברה מיוחדת, מסביבה שקטה ונעימה, ממסיבות מדליקות כמו שרק בצפון יודעים לארגן ולהעביר את שנות הלימודים האקדמיות בדרך הכי כיפית שיש – וזה עוד לפני שהזכרנו את הלימודים המעניינים בהם תבחרו, ואת האנשים המיוחדים שתפגשו במהלך הדרך! לא משנה באיזו עיר תבחרו, צפויה לכם חוויה של פעם בחיים.