מיזוג מכללה אוהלו עם המכללה האקדמית תל-חי | המכללה האקדמית תל חי

מיזוג מכללה אוהלו עם המכללה האקדמית תל-חי

מיזוג מכללה אוהלו עם המכללה האקדמית תל-חי

המכללה להוראה אוהלו התמזגה עם המכללה האקדמית תל-חי.

אנו שמחים לבשר על מיזוגה של המכללה להוראה אוהלו עם המכללה האקדמית תל-חי.

המיזוג שנחתם בדצמבר 2021 הינו חלק מהתכנית לאיחוד מכללות, שיצאה לדרך בשנת 2015, במסגרת הסכם שנחתם בין משרד החינוך לבין המועצה להשכלה גבוהה, על-פיו תקצובן של המכללות האקדמיות לחינוך, יועבר ממשרד החינוך, לתקצוב הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה.

משמעות המיזוג היא שמכללת אוהלו בקצרין סיימה את פעילותה כמוסד להשכלה גבוהה עצמאי והפכה לחלק מהמכללה האקדמית תל-חי, שתמשיך להעניק את התארים האקדמיים בתכניות שמכללת קצרין באוהלו הייתה מוסמכת להעניק.

המכללה האקדמית תל-חי הפכה עם האיחוד למכללה הגדולה בצפון ופועלת כמכללה רב- קמפוסית, הכוללת כ- 5000 סטודנטים, הלומדים בשלושה קמפוסים: קמפוס מערב בו נמצאת הפקולטה למדעים וטכנולוגיה, קמפוס מזרח בו נמצאת הפקולטה למדעי החברה והרוח וקמפוס קצרין בו נמצאת הפקולטה לחינוך והוראה.  החוג לחינוך המעניק תארים B.A  ו-  M.A הנמצא בקמפוס מזרח של תל-חי אף הוא משתייך לפקולטה לחינוך והוראה.     

המיזוג  מאפשר לתל-חי לבנות פקולטה לחינוך והוראה עם מודל חדשני להכשרת אנשי חינוך ומורים בישראל, שיהיה רלוונטי לעידן החדש ולאתגרים הרבים של מערכת החינוך.

לתל-חי מסונף  גם מכון המחקר המדעי יישומי – מיגל וכל אלה יוצרים אקדמיה מובילה וחזקה, אשר מהווה תשתית איתנה לאוניברסיטת הגליל, שתהיה עוגן משמעותי לפיתוחו וקידומו של הגליל והגולן.    

 

החוגים הנלמדים בקמפוס קצרין תל-חי לתואר ראשון הם:

B.Ed  בחינוך גופני

B.Ed  בחינוך והוראה

תוכנית רג"ב למצטיינים

 

החוגים הנלמדים בקמפוס קצרין תל-חי לתואר שני הם:

M.Ed  ניהול וארגון מערכות חינוך

M.Ed תואר שני בהוראת החינוך הגופני

M.Ed  תואר שני בעיצוב ופיתוח למידה והוראה

M.Teach תואר שני בשילוב תעודת הוראה על-יסודי

והסבת אקדמאים להוראה