דבר דיקן הפקולטה למדעים פרופ' דני קוטלר

דבר דיקן הפקולטה למדעים וטכנולוגיה

דבר דיקן הפקולטה למדעים וטכנולוגיה

שלום,

הגעתם לפקולטה למדעים וטכנולוגיה של המכללה האקדמית תל-חי, להלן כמה פרטים על הפקולטה שלנו שעשויים לעזור לכם להתמצא.
בפקולטה לומדים כ-1200 סטודנטים ב-9 חוגים שונים, 6 מהחוגים מעניקים לבוגריהם תואר ראשון B.Sc.: ביוטכנולוגיה, מדעי הסביבה, מדעי התזונה, מדעי המזון, מדעי החי ומדעי המחשב. בחלק מהחוגים, הסטודנטים משולבים עם התעשיה עם במחקר או בעבודה מעשית תוך כדי מהלך לימודיהם ובאופן כזה רוכשים התנסות וקשרים רבי חשיבות. בחוגים אחרים קיימת לסטודנטים/סטודנטיות מצטיינים במסגרת קורס "פרוייקט", להשתלב בקבוצות מחקר קימות מבין סגל הפקולטה או במסגרות אחרות, ולערוך מחקר עצמאי ומשולב המקנה התנסות יחודית.

הפקולטה למדעים וטכנולוגיה שלנו גאה להיות המכללה הראשונה שמעניקה תואר שני מחקרי ונלמד  M.Sc בביוטכנולוגיה ותואר שני מחקרי ונלמד בתזונה. האפשרות להעניק תואר שני מחקרי ניתנה למכללה האקדמית תל-חי ע"י המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) בזכות יחוד סגל ההוראה שלה שכמעט כולו מורכב ממרצים אשר עיסוקם העיקרי הוא מחקר בכל התחומים בהם הם מרצים.

עובדה זו יחד עם גורמים נוספים כמו רמת הלימודים הגבוהה, המיקום היחודי של המכללה, האווירה המשפחתית, מסגרות לימוד קטנות והיחס האישי לכל תלמיד, הן בפן הלימודי והן בפן החברתי, הם אלה שהפכו את האקדמית תל-חי ואת הפקולטה למדעים למקור לגאווה לתלמידים ולסגל. בוגרי הפקולטה שלנו נקלטו בכל מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ להמשך לימודים לתארים מתקדמים, במכון וייצמן, טכניון, אוניברסיטאות בירושלים, תל אביב ובאר שבע. אחרים השתלבו בתעשיה, בחברות ממשלתיות ופרטיות, כל אחד לפי שאיפותיו ויכולותיו. אנחנו גאים לתרום את חלקנו בהכשרת צעירים ישראלים למקצועות המדעיים ולפתיחת אפשרויות הקידום שלהם באקדמיה ובתעשיה לעצמם ולחברה.   

דרך אתר זה תוכלו לפנות ישירות לחוגים השונים ולראות מה הם מציעים, או דרך מרכז המידע של המכללה או לפנות ישירות לרכזות החוגים. כולם ישמחו לענות לכם על כל שאלה שיש לכם.

נשמח לראותכם בין תלמידנו ולהעניק לכם את המיטב.

בברכה,

פרופ' דני קוטלר, דקן הפקולטה.