עבודה סוציאלית היא מקצוע טיפולי העוסק בבעיות חברתיות וסיבותיהן, על ידי קידום יחידים, משפחות וקהילות מעבר למגבלות והקשיים בהם הם נתונים. מקצוע העבודה הסוציאלית, מתבסס על תפיסת עולם הומניסטית, חברתית-סוציאלית וכוללנית. 
תפיסה זו מדגישה את חשיבות הסביבה הטבעית והמוכרת המקיפה את הפרט. תכליתה להרבות משאבים העומדים לרשות בני אדם, לסייע בעיצובה של פעילות הגומלין בין בני האדם, להעצים את שליטתם על תנאי חייהם ולשפר את איכות חייהם. עבודה סוציאלית דרושה במיוחד במצבים של משבר, בשינויים אישיים וחברתיים, בזמנים של מגבלות אישיות וקיפוח חברתי. לעובדים הסוציאליים מחויבות חברתית ומקצועית לסייע לנזקקים, לעזור להם להתגבר על קשייהם ולמצות את הפוטנציאל האישי שלהם.
 
העבודה הסוציאלית מיוצגת כיום בכל תחומי החיים: עובדים סוציאליים משולבים בפעילות בשירותים ממשלתיים וציבוריים ופועלים במחלקות לשירותים חברתיים. בבתי-ספר, במוסדות ילדים ונוער, בבתי חולים, במרפאות (כלליות ופסיכיאטריות), בבתי-אבות, בשירותי מבחן, בשרות בתי הסוהר, בשירותי הגירה וקליטה, בארגונים כלכליים ובמפעלי תעשיה, בצבא ועוד.
עבודה סוציאלית למרות היותה מקצוע צעיר יחסית, מעוגנת ערכית ושורשית במסורת היהודית, בתנועת ההתחדשות הלאומית ובתנועת הרפורמה החברתית שהתרחשה בעולם המערבי במחצית השניה של המאה התשע עשרה.
מקצוע זה יונק מבסיס ידע רחב שפותח במסגרת מדעי החברה וההתנהגות ועושה שימוש בתפיסות מדעיות מתחומי הפסיכולוגיה, נויורופסיכולוגיה, סוציולוגיה כלכלה ועוד. שילוב תפיסות אלה מאפשר לאיש המקצוע לעסוק בתחומי ההתערבויות לפתרון בעיות ובמקביל לפתח תוכניות מניעה שתפעלנה כמנועים מחוללי צמיחה של משפחות, קבוצות, ארגונים וקהילות. 
בישראל מוסדרת עבודתם של העובדים הסוציאלים בחוק העובדים הסוציאליים, התשנ"ו-1996.
הלימודים משלבים עקרונות וערכים של עבודה סוציאלית עם הידע המדעי החדשני שנצבר במחקרים בשטח ובמעבדה.
החוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל-חי, ממוקם בלב ליבה של העשייה החברתית בצפון ומאפשר יחסי חליפין/שיתוף פעולה עם האוכלוסיה באזור באמצעות מסגרות להכשרה בשדה של הסטודנטים והסטודנטיות, פרויקטים קהילתיים משותפים, הדרכה, מפגשי העשרה, כנסים מקצועיים וקורסים מקצועיים ללימודי המשך.
תכנית הלימודים עוצבה כך שתאפשר לבוגריה להתפתח לאישיות מקצועית תוך הקניית ידע, ערכים ותפיסה מערכתית של המקצוע. תכנית זו מבטיחה את יכולתם של הבוגרים לפעול כעובדים סוציאליים בעידן המודרני ואף להמשיך ללמוד לתארים מתקדמים.

להשארת פרטים

פרופ' רחל לב ויזל

ראש אשכול קליני גוף נפש
פרופ' מן המנין
Ph.D.: האוניברסיטה העברית 1996
תחומי מחקר : אלימות במשפחה, טראומה בילדות, משאבים…

פרופ' איריס מנור בנימיני

פרופ' חבר
Ph.D.: University of Liverpool 2002
תחומי מחקר : Interprofessional collaboration. Coping…

פרופ' אילת שביט

ראשת החוג לפילוסופיה ויו״ר האגודה הישראלית לפילוסופיה
פרופ' חבר
Ph.D.: האוניברסיטה העברית בירושלים 2004
תחומי מחקר : פילוסופיה של המדע

ד"ר קרולין גוטמן

מרצה בכירה
Ph.D.: Yeshiva University 2005
תחומי מחקר : לימודי מוגבלות, עבודה סוציאלית ביקורתית

ד"ר איילת גור

ראשת תוכניות התואר השני
מרצה בכירה
Ph.D.: אוניברסיטת חיפה 2015
תחומי מחקר : היבטים פסיכולוגיים וחברתיים של מוגבלות.
לכל הסגל

הם משלנו

מצטערים, אין תוצאות שתואמות את החיפוש שלך.

אנא בדוק את קריטריוני החיפוש שלך ונסה שוב.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
TRUE
797803
ilRSoyysvI2MCEXuIOTVHAzAX_zN-LmqN-JE0hWs9_U
Google no captcha
1
דברו איתי!
form-EykYhW14WLAuboWD8jI-qhTJK4NX8pcHXXQ_lpV7IUE
webform_submission_contact_us_paragraph_1896_add_form