לימודי תעודת הוראה - הסבת אקדמאים | המכללה האקדמית תל חי

לימודי תעודת הוראה - הסבת אקדמאים

​הסבת אקדמאים להוראה
  • לימודי תעודת הוראה - הסבת אקדמאים

לימודי תעודת הוראה - הסבת אקדמאים

למידע נוסף מלא פרטיך

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לימודי תעודת הוראה - הסבת אקדמאים

התכנית להכשרת אקדמאים מיועדת לבעלי תואר ראשון או שני, המעוניינים לעשות הסבה אקדמית וללמוד חינוך והוראה וכן למורים אקדמאים המעוניינים להוסיף להתמחותם תחום דעת אחר נוסף. לימודי הוראה לבוגרי אקדמיה מעניקים להם את האפשרות ללמד בבתי הספר את המקצוע בו בחרו להתמחות.  כמו כן הם יכולים להתאים גם למורים העובדים במערכת החינוך אבל אין ברשותם תעודת הוראה.

על מנת להתקבל לתכנית זו, על המועמדים להיות בעלי תואר המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, שממוצע הציונים שלהם 70 ומעלה בתחומי המדעים המדויקים, וממוצע 75 ומעלה בתחומים אקדמיים אחרים שאינם מדעים מדויקים. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור גם ראיון קבלה אישי לבדיקת מידת ההתאמה שלהם לתכנית.

היקפה של תכנית ההסבה תיקבע בהתאם לרקע הלימודי הקודם של הסטודנט, לתחום הלימודים שלו לתואר ראשון ובהתאם לתעודת ההוראה המבוקשת. מערכת השעות תותאם לכל סטודנט באופן אישי בהתאם לאילוצי זמנים אישיים, וניתן לפרוס את הלימודים. במרבית המקרים תכנית הלימודים נעה בין שנה אחת לשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסי חובה ובחירה בתחום החינוך ובתחום ההתמחות שלהם. נוסף על כך, הם מבצעים התנסות מעשית, המהווה חלק מחייב בתכנית זו. ההתנסות מאפשרת לסטודנטים להכיר מקרוב את העשייה החינוכית בשדה ולתרגל באופן פרקטי את הכישורים שנלמדים בכיתה. את ההתנסות עורכים בליווי של מדריכים פדגוגיים מטעם המכללה וכן של מורים מבית הספר בו מתרחשת ההתנסות.

לימודי הוראה - הסבת אקדמאים

למה ללמוד לימודי תעודת הוראה - הסבת אקדמאים בתל-חי?

תכנית הלימודים כוללת ארבעה תחומים: לימודי יסוד, לימודי חינוך, הוראה ולימודי התמחות.

לימודי יסוד  - הסטודנטים רוכשים ידע בלימודי לשון עברית ומשתתפים בקורס עזרה ראשונה וזהירות בדרכים.

לימודי חינוך - בהם מוצעים קורסים גנריים בחינוך בתחום הפסיכולוגיה, הפילוסופיה והסוציולוגיה של החינוך.

לימודי הוראה ופדגוגיה - ההתנסות בהוראה במסגרת הלימודים בקמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה, נעשית בדגם התנסות קלינית, המאפשרת לסטודנט ליישם תיאוריות שלמד, תוך התנסות בשדה החינוך, קבלת מודל ממורה מנוסה והדרכה ספציפית ממדריך פדגוגי מטעם הקמפוס.

ההתנסות בהוראה מבקשת לחשוף בפני הסטודנט את עבודת המורה, תוך פעילות יזומה והשתלבות בחיי בית הספר ,לטפח בו את תחושת הייעוד והשליחות למקצוע, לשכלל את יכולות ההוראה שלו בסביבה תומכת ומעצימה ולשפר את הביטחון העצמי שלו במקצוע ההוראה.

לימודי ההתמחות - מעמיקים את הידע בתחום הוראת המקצוע. היקף הלימודים ייקבע בהתאם בהתאם לרקע הלימודי הקודם של הסטודנט לתחום הלימודים של הסטודנט לתואר ראשון ובהתאם לתעודת ההוראה המבוקשת.

איך זה עובד ?

ישנם מספר מסלולים אפשריים:

הסבת אקדמאים לחינוך והוראה בגיל הרך:

התוכנית לגיל הרך מתבססת על תפיסה הוליסטית, הרואה את הילד כשלם ואת סביבת חייו כמכלול.  סגל התכנית שם לו למטרה לשמור על "רוח הגן" ולהוביל את הסטודנטיות והסטודנטים בתפיסת עולם זו, המבוססת על הגישה הקונסטרוקטיביסטית- פרוגרסיבית הומניסטית, אשר מכבדת את עולמו של הילד והידע שהוא מביא עמו. גישה זו תבוא לידי ביטוי בלמידה חווייתית התנסותית, המעוררת סקרנות ותשוקה ללמידה של הילד והמחנך כאחד, מתוך הדדיות, שיח והקשבה.

בוגרי התוכנית יהיו מחנכים המהווים דוגמה אישית, ערכיים, קשובים ומכבדים את האדם באשר הוא, בעלי יכולת לחקור וללמוד בדרכים המותאמות לרוח התקופה: גמישות חשיבתית, עבודה שיתופית, פתרון בעיות ויצירתיות. בוגרינו, בעלי כישורים אלו, ידעו להוביל ולטפח את קבוצת הילדים בגיל הרך, להיות בעלי כישורים ועולם ערכים דומה. המחנכים, הילדים וההורים, המהווים את קהילת הגן, יהיו שותפים לקהילה לומדת, המתפתחת מתוך דיאלוג והקשבה.

 

הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר היסודי:

הסטודנטים במסלול זה סוקרים תיאוריות ותהליכים חינוכיים ופדגוגיים הנוגעים להוראת ילדים בגילי בית הספר היסודי, בוחנים גישות בהוראה ובלמידה וכן לומדים על שלבי ההתפתחות החברתית והרגשית של ילדים בגילים שונים. כמו כן, הם דנים בדרכים לפיתוח יוזמות ואתגרים ערכיים וחינוכיים בכיתות הלימוד ובבית הספר באופן כללי.

החוגים והתוכניות בהם ניתן להתמחות:  יהדות, מדעים, מתמטיקה, לשון עברית, חינוך גופני, אנגלית, חינוך מיוחד ליסודי.

 

הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד רב גילאי 6-21:

תחום החינוך המיוחד מתאים ומיועד לאנשים שיש להם את הרצון ואת התכונות הנדרשות לחינוך ולטיפוח ילדים עם צרכים מיוחדים. המטרה של אנשי חינוך אלה היא לא רק לתרום להשכלתם של אותם הילדים, אלא לסייע להם להשתלב בחברה, אם בבית הספר ואם בחיים האמתיים שמחוצה לו.

 

הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי:

במהלכה של התכנית, המשתתפים רוכשים מיומנויות בתחום החינוך ובונים כישורים להוראת תחום הדעת שלהם בבתי ספר על יסודיים. הם לומדים על תהליכים וגישות בעולם ההוראה ובוחנים כיצד ניתן להתאים את חומרי הלימוד לצורכים של בני נוער, כדי להפוך שיעורים לחווייתיים ומשמעותיים. החוגים והתוכניות בהם ניתן להתמחות:  מתמטיקה, ביולוגיה, לימודי ארץ ישראל, יהדות, לשון עברית, אנגלית, חינוך מיוחד לעל יסודי, חינוך גופני.

לצפיה בתנאי הקבלה