דבר דיקן הפקולטה למדעי החברה והרוח | המכללה האקדמית תל חי

דבר דיקן הפקולטה למדעי החברה והרוח

דבר דיקן הפקולטה למדעי החברה והרוח

תמונה של דיקן הפקולטה לחברה ורוח פרופסור ניר בקר

ברוכים הבאים לפקולטה למדעי החברה והרוח במכללה האקדמית תל-חי.

הפקולטה מורכבת כיום מ-7 חוגים לתואר ראשון (חינוך, כלכלה וניהול, לימודי מזרח אסיה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, החוג ללימודים רב-תחומיים והחוג לשירותי אנוש)  ושלוש תכניות לתואר שני (דרמה-תרפיה, לימודי גליל ועבודה סוציאלית). כמו כן הפקולטה מפעילה מרכז מחקר בשם "חוסן" המשמש בית למחקרים ייחודיים בתחום מדעי החברה והרוח. הפקולטה הינה ביתם האקדמי של כ-80 חברי סגל בתקן אשר ממלאים כ-60 משרות אקדמיות. חברי הסגל שלנו בולטים בתחומם המדעי ויותר מכך בדרכיהם להעברת הידע שנרכש בתחום אליכם בכיתות הלימוד. פרט לכך ישנם יותר מ-100 מרצים אשר משמשים כמורים מין החוץ בקורסים רבים ומגוונים.

במסעכם בין החוגים והתכניות השונות תוכלו להתרשם מחזון הפקולטה בנוגע לרכישת תואר ברמה גבוהה בד בבד עם מתן יחס אישי לכל סטודנט וסטודנטית. יחס זה אמור לתת מענה לצרכים הייחודיים של סטודנטים שונים וזאת מבלי להתפשר על הרמה האקדמית של תכניות הלימוד. חוגים לא מעטים אצלנו עברו תהליך של הערכת איכות על ידי ועדות בינלאומיות וזכו לשבחים על אופן התנהלותם. אנחנו רואים חשיבות עליונה בהענקת ידע רחב ומעמיק לסטודנטים שלנו אשר יכין אתכם לקריירה עתידית. זה כולל בין היתר את היכולת להתבטא בצורה ברורה, לחשוב בצורה ביקורתית ויצירתית, לרכוש יכולת לפתור בעיות בתחומים שונים ומגוונים ורכישת כישורי מנהיגות כלליים.

למותר לציין שכל התארים שאנחנו מעניקים מוכרים על ידי המל"ג וניתן להמשיך איתם ללימודים מתקדמים בכל מוסד בישראל ובחו"ל. בוגרינו המשיכו בלימודים מתקדמים בכל האוניברסיטאות בארץ וחלקם אף המשיכו בלימודיהם בחו"ל.

אנחנו רואים בפקולטה כאתגר חשוב מתן ניסיון מעשי בד בבד עם היבט תיאורטי עד כמה שניתן. פרט לחוג לעבודה סוציאלית שמחייב את הסטודנטים שלו לעבודה מעשית, סטודנטים בחוג לחינוך, שירותי אנוש ופסיכולוגיה זוכים אף הם באפשרות לעבודה מעשית במהלך שנה אקדמית אחת במסגרת לימודיהם.

המכללה נמצאת במקום ייחודי. בפינה הצפון מזרחית של מדינת ישראל. היות והמכללה רחוקה ממרכז הארץ (כשעתיים וחצי בנסיעה רצופה), הסטודנטים כאן מפתחים חיי חברה עשירים. נכסי הטבע באזור (ארץ פלגי מים) אף הם עוזרים להשראה ואווירה מיוחדת הבאים לידי ביטוי באפשרות ל"נקות את הראש", להתבודד, לבלות עם ידידים בחיק הטבע ואף להתגורר בחיק הטבע במספר רב של יישובים כפריים אשר משכירים יחידות מותאמות לסטודנטים. למכללה כמובן יש מעונות סטודנטים אשר גם בהם ניתן להיעזר.

תוכלו לפנות לחוגים השונים או דרך מרכז המידע של המכללה או ישירות לרכזות החוגים. כולם ישמחו לענות לכם על השאלות הרבות שעשויות להיות לכם לפני החלטתכם היכן לרכוש את התואר האקדמי שלכם.

שוב, אני מברך אתכם ומקווה שהמידע באתר יתגלה כמועיל עבורכם.

בברכה

פרופ' ניר בקר, דקן הפקולטה. 

לעלון הפקולטה למדעי החברה והרוח >>לחץ כאן