תואר שני בעבודה סוציאלית | עובדים סוציאליים - המכללה האקדמית תל חי
.M.A בעבודה סוציאלית
  • .M.A בעבודה סוציאלית

למידע נוסף מלא פרטיך:

.M.A בעבודה סוציאלית

אם אתה בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית ושואף להרחבת הידע ולשדרוג מקצועי, המכללה האקדמית תל-חי מזמינה אותך להשתלב בלימודי התוכנית לתואר השני בעבודה סוציאלית החזון שלנו הוא להכשיר עובדים סוציאליים בעלי ידע, יכולת ומסוגלות לעסוק בפרקטיקה מתקדמת בתחומי העשייה המגוונים של העבודה הסוציאלית, ובמקביל לשמש כמנהיגים ומובילי שינוי באמצעות פיתוח שירותים חברתיים המאופיינים ברגישות, רלוונטיות, יעילות ואחריות חברתית.

תנאי קבלה:
התוכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון B.A בעבודה סוציאלית אשר סיימו את לימודיהם עם ציון ממוצע 80 ומעלה ואשר עבדו לפחות שנתיים כעובדים סוציאליים, וועדת הקבלה של המכללה עשויה לדון במועמדים שאינם עומדים באחד מהתנאים האלו, במידה והם בעלי ניסיון עשיר או הישגים מיוחדים. 

מבנה התכנית: 

משך תכנית הלימודים הינו שנתיים, הנפרשים על פני ארבעה סמסטרים, הנלמדים ביום אחד בשבוע.
התכנית מורכבת מקורסים כללים וקורסים ייעודיים בהתאם לאשכולות :

אשכול: עבודה קבוצתית
ראש האשכול - ד"ר ורד שנער גולן

האשכול מיועד לעובדים סוציאליים אשר מעוניינים בהכשרה מעמיקה בתחום הקבוצות בהיבט התיאורטי והיישומי. האשכול מכשיר אנשי מקצוע אשר יוכלו ליישם מודלים להתערבות קבוצתית ולממש את המתודה הקבוצתית במגוון אוכלוסיות במסגרות ובארגונים בהם מתקיימת עבודה סוציאלית. הלימודים מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי מעמיק בעולם הקבוצות, תוך ביסוס היכולת להבין ולנתח סוגיות ותהליכים מרכזיים בחייהן של קבוצות. כמו כן, הקניית כלים פרקטיים להבנת שפת ההתערבות הקבוצתית והרחבת הידע היישומי הנוגע להתערבויות במגוון סוגי קבוצות (קבוצות תמיכה, קבוצות משימה וקבוצות לעזרה עצמית). הפרקטיקום מעניק לסטודנטים התנסות בהנחיית קבוצה, בהדרכה וליווי של איש סגל ועבודה משותפת עם קבוצת עמיתים.

קורסים נבחרים:

  • תיאוריות מרכזיות בעבודה קבוצתית (קורס שנתי, בשנה א') – מר שמואל וינשטיין
  • מיומנויות התערבות בהנחיית קבוצות (קורס סמסטריאלי בשנה ב') – ד"ר דוד מלהאוזן
  • שילוב כלים פסיכודרמטיים בעבודה קבוצתית  (קורס סמסטריאלי בשנה ב')  – מר עפר זילברברג
  • התנסות בהנחיית עמיתים וחקר תהליכים בקבוצה - קורס שנתי, בשנה ב' – ד"ר ורד שנער-גולן
  • קורס בחירה: "תהליכים בקבוצה על בסיס גישות פסיכו-דינמיות (אינטנסיב בין שנה א' לשנה ב') – ד"ר עמר לנס


אשכול משפחה

ראש האשכול – ד"ר הדס דורון

האשכול כולל לימוד מעמיק של מודלים ומיומנויות התערבות בזוג ובמשפחה, ומבחר של גישות טיפוליות נוספות, במטרה להכשיר סטודנטים להיות מטפלים משפחתיים מוסמכים, לאחר השלמת דרישותיה של האגודה לטיפול משפחתי. הלימודים מהווים מענה על חלק מדרישות ההכרה של האגודה לטיפול משפחתי לתואר “מטפל משפחתי מוסמך”. ביצוע פרקטיקום בטיפול משפחתי בהדרכה אישית וקבוצתית הכולל טיפול ב-3-4 משפחות.

אשכול טראומה וחוסן

ראש האשכול – ד"ר משה פרחי

האשכול מדגיש את תפקידם של עובדים סוציאליים כמגיבים ראשונים במצבי חרום ומכשיר אותם לכך באופן תיאורטי ומעשי. הלימודים באשכול מכשירים סטודנטים למגוון של תפקידים בטווח רחב של מצבי טראומה, כולל התערבויות כמגיבים ראשונים במצבים של אסון המוני וחירום. בנוסף נלמד על הטיפול במצבי משבר ופוסט טראומה, היכרות עם טראומטיזציה משנית ושיקום אוכלוסיות פגועות. הפרקטיקום ממוקד בסיוע לעובדים סוציאליים ובעלי מקצועות אחרים לפתח תכניות התערבות ולהתמודד במצבי אסון וחירום, ולהכשיר אותם לתפקד כצוותי מניעה במצבים אלה.