תואר שני בטיפול באמנות - המכללה האקדמית תל חי

.M.A טיפול באמצעות אמנויות - טיפול באמנות

.M.A טיפול באמצעות אמנויות - טיפול באמנות
 • .M.A טיפול באמצעות אמנויות - טיפול באמנות

.M.A טיפול באמצעות אמנויות - טיפול באמנות

למידע נוסף מלא פרטיך

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

.M.A טיפול באמצעות אמנויות - טיפול באמנות

תכנית מוסמך בטיפול באמנות במכללה האקדמית תל-חי חושפת את הסטודנטים לתחום מרתק ומתפתח. הלימודים משלבים קורסים התנסותיים בטיפול באמנות עם לימודים תיאורטיים ועבודה בשטח. הסטודנטים מקבלים כלים ותמיכה לפיתוח כישורים קליניים המאפשרים להם לטפל באוכלוסיות רבות ומגוונות באמצעות אמנות. התכנית משלבת את העקרונות הבסיסיים של מדעי ההתנהגות והפסיכותרפיה עם הצורך האנושי לביטוי וליצירתיות. היא שמה דגש רב על טיפוח אישיות טיפולית ועל ההתפתחות המקצועית הקלינית של הסטודנטים, אשר מקבלים הדרכה בקבוצות קטנות בתל-חי על ידי מטפלות באמנות בכירות בעלות ניסיון קליני רב שנים.

טיפול באמנות מציע דרך לטיפול רגשי, לא מילולי, בעזרת שפה של צבעים, חומרים, טקסטורות ותחושות. שפת האמנות פונה לאזורי נפש מגוונים ומאפשרת למטופלים מפגש אותנטי עם עצמם ועם סביבתם, ללא איום וללא שיפוטיות. הטיפול באמצעות אמנות משתמש בחומרי יצירה, בדימויים, בתהליך היצירתי ובקשר הטיפולי, ככלים להתמודדות עם קונפליקטים רגשיים, עם פיתוח מיומנויות בין אישיות, עם חרדה, טראומה, אבדן ושכול, קשיים התפתחותיים, הגברת הקשר עם המציאות ושיפור תחושת המסוגלות וההערכה העצמית, וככלים להתערבויות קהילתיות-חברתיות. 

התכנית לתואר שני בטיפול באומנויות הינה תכנית הכשרה – שחלקה הראשון כולל שנתיים להסמכה של תואר שני. הלימודים בשנים א'+ב' מתקיימים בימי שני. קורסים מרוכזים (אינטנסיביים) מתקיימים בחופשות סמסטר א' ובחופשת הקיץ.

במהלך הלימודים, סטודנט נדרש להשתתף ביום עבודה מעשית אחד בשנה א' ושני ימי עבודה מעשית בשנה ב' - סה"כ 600 שעות התנסות והדרכה בשדה.

חלקה השני של ההכשרה מתקיימת במהלך שנה ג', שהינה שנת ההכשרה המתקדמת. מטרת השנה השלישית הינה לתת לבוגרים 960 שעות נוספות של הכשרה טרם היציאה לשטח כמטפלים באמצעות אמנות. בשנה ג' הלימודים מתקיימים ביחידה ללימודי חוץ על בסיס דו שבוע וקורסים מרוכזים, בימי חמישי, בתיאום והדרכה של המכללה האקדמית תל-חי, ובהתאם למתווה המל"ג. 

למי מיועדת התכנית:

התכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בכל תחום, בעלי רקע מתאים באמנות, בעלי שנתיים לפחות ניסיון בעבודה עם אנשים מאוכלוסיות מיוחדות, ובעלי מוטיבציה ויכולת גבוהה לעבודה טיפולית דרך אמצעים אמנותיים/יצירתיים, המעוניינים להמשיך ולהתפתח באופן אישי ומקצועי כדי להוביל את עתיד המקצוע.

התכנית מיועדת לבעלי ממוצע 85 ומעלה בלימודי תואר ראשון בכל תחום ובלבד שהמועמד/ת למד/ה את מקצועות הפסיכולוגיה הנדרשים בציון 80 וכן 500 שעות למידה בתחום האמנות, מתוכן 300 שעות של לימודי רישום, ציור ופיסול במוסד מוכר. לקבלה לתכנית יש להציג 300 שעות לימוד אמנות, וניתן להשלים את 200 השעות הנוספות במהלך שנת הלימודים הראשונה. לעומת זאת לא ניתן להשלים את הקורסים בפסיכולוגיה במהלך הלימודים, וכלל ההשלמות צריכות להיעשות לפני תחילת הלימודים.

המכללה האקדמית תל-חי מאפשרת למועמדים להשלים קורסים אלה בפסיכולוגיה ובאמנות במכללה האקדמית תל-חי ביחידה ללימודי חוץ.

ועדת הקבלה של המכללה עשויה לדון במועמדים שאינם עומדים באחד מהתנאים הנ"ל במידה והם בעלי ניסיון עשיר או הישגים מיוחדים. מועמדים שיענו על תנאי הסף, יוזמנו לראיון אישי ומורחב לבדיקת התאמתם לתכנית.

למה ללמוד .M.A טיפול באמצעות אמנויות - טיפול באמנות בתל-חי?

 • מסגרת הלימודים אינטימית, במטרה לאפשר הכשרה אקדמית מקיפה, תשומת לב והדרכה אישית של חברי הסגל.
 • תכנית בה מלמדים טובי המרצים המשלבים ניסיון קליני עם ידע אקדמי עכשווי.

איך זה עובד ?

מועמד בעל תואר ראשון ממוסד מוכר בציון גמר של 85.

בעל פטור מלימודי אנגלית ממוסד מוכר.

לצורך קבלה נדרשות 300 שעות אמנות לפחות (משולב מהתנסות מעשית ולימוד עיוני). יש להשלים עד סוף שנה א' ל - 500 שעות סה"כ.

הצגת אישור מעבר קורסי השלמה בשבעה מקצועות יסוד בציון 80 בכל קורס

 • מבוא לפסיכולוגיה בהיקף של 2 נ"ז.
 • פסיכולוגיה התפתחותית בהיקף של 4 נ"ז.
 • תיאוריות אישיות בהיקף של 2 נ"ז.
 • שיטות מחקר בהיקף של 2 נ"ז.
 • סטטיסטיקה בהיקף של 2 נ"ז.
 • פסיכופיזיולוגיה בהיקף של 2 נ"ז.
 • פסיכופתולוגיה בהיקף של 4 נ"ז.

חריגים: ועדת הקבלה תשקול קבלתם של מועמדים חריגים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה המלאים במקרים מיוחדים כגון:

הגברת הנגשה להשכלה הגבוהה, אוכלוסיות ייחודיות, נתונים אישיים ייחודיים לתחום הלימוד. אחוז החריגים לא יעלה על % 10​.

לא עומדים בתנאי הקבלה? המכללה מציעה מגוון אפשרויות לקבלה לאקדמיה.

נשמח למסור לך פרטים נוספים בטלפון: 04-8181855 שלוחה 1 או *9827.

לצפיה בתנאי הקבלה