תואר מתקדם במדעי המים | לימודי תואר שני - המכללה האקדמית תל חי

.M.Sc במדעי המים

תואר מדעי המים
  • .M.Sc במדעי המים

למידע נוסף מלא פרטיך

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

.M.Sc במדעי המים

אפשרות למסלול מחקרי או נלמד

לימודי מדעי המים - מים הם משאב בסיסי שבלעדיו אין חיים.
מדינות עשירות ועניות כאחת מתחבטות כיום בבעיות הספקת מים באיכות טובה לאוכלוסייה המצויה בגידול תמידי.
החברה המודרנית מאופיינת בצריכת מים בכמויות שהן מעבר לכושר ההספקה הטבעי ובשימוש אינטנסיבי של דשנים וחומרי הדברה המשרים בסביבה זיהום תעשייתי-חקלאי נקודתי ומפוזר, הגורם לירידה באיכות המים והקרקע באגני ההיקוות ובמאגרי מי תהום. לכן, החברה המודרנית מכירה היום בצורך הדחוף לשימוש מושכל יותר במשאבי המים ובתיקון ומזעור הנזקים שנגרמו למערכות מים טבעיות כנחלים, מי תהום, מקווי מים, בתי גידול לחים (wetlands) ואחרים.

לפיכך, הפעלת תכנית שתקנה תואר מתקדם במדעי המים נעשתה מתוך צו השעה, במיוחד במדינת ישראל, בה משק המים מהווה אלמנט חיוני ביותר הקובע את רמת החיים, את היקף הפיתוח האפשרי ואת יחסי המדינה עם שכנותיה.
 
התכנית פועלת במסגרת הפקולטה למדעים. משך הלימודים כשנתיים מלאות.
במסלול עם תזה על כל תלמיד/ה לצבור 36 נ"ז, מתוכן 14 בקורסי חובה ועוד 16 בקורסי בחירה באחת או בשני תחומי ההתמחות שבחר התלמיד.
יתרת נקודות הזכות תינתן עבור עבודת התזה. עבודת התזה תתבצע באחת ממעבדות מיגל השותפות בתכנית או בכל מוסד מחקרי אחר בו יימצא מנחה מתאים.
במסלול ללא תזה על כל תלמיד/ה לצבור 40 נ"ז, מתוכן 14 נ"ז בקורסי חובה ועוד 22 נ"ז משתי יחידות התמחות בקורסי בחירת/חובה, ו-4 נ"ז בפרויקט מחקר מסכם.
לתכנית הלימודים המוצעת יתקבלו בוגרי תכניות לימודים לתואר ראשון מכלל מדעי הטבע – B.Sc
(מדעי כדור הארץ, סביבה, הנדסה אזרחית, כימית וחקלאית, ביולוגיה, חקלאות וכדומה). 

למה ללמוד .M.Sc במדעי המים בתל-חי?

  • המכללה האקדמית תל-חי ממוקמת בליבה של "ארץ פלגי מים", אזור המשלב שמירת איכות המים בחקלאות אינטנסיבית עם שמירת ערכי טבע.
  • הייחוד הגיאוגרפי של האזור מאפשר להשתמש באגן ההיקוות של הירדן ללמוד לעומק של רוב סוגי גופי המים המצויים בארץ מאגם הכנרת, נחלים, שלוליות, מאגרים, בריכות דגים, מעיינות, בתי גידול לחים כגון שמורת החולה והאגמון וכדומה.
  • מכון המחקר מיג"ל הידוע באיכות חוקריו ברמה הלאומית והבינלאומית בתחומי הביוטכנולוגיה ומדעי הסביבה מסונף למכללה האקדמית תל-חי ומהווה זרוע מחקרית בתכנית המים.
  • סביבה לימודית משותפת, מאתגרת ותומכת.
  • מעורבות בקהילה ואווירה ייחודית.

אופק תעסוקתי:
בוגרי התכנית יוכלו להיקלט בתעשיית המים או לחילופין להמשיך את לימודיהם לתואר שלישי ולפתח הכשרה מקצועית של מדענים בתחום מים-קרקע-סביבה.