סין, על למעלה ממיליארד וארבע מאות מיליון תושביה, מהווה, יחד עם יפן וטאיוואן יותר מחמישית מאוכלוסיית תבל. לימודי מזרח אסיה מציעים שילוב של דיסציפלינות אשר יחדיו מתגבשות להבנה דינאמית של מדינות האיזור, תרבויותיהן, האתגרים השונים והקשרים רבים נוספים. החוג ללימודים רב-תחומיים מציע מצידו קורסים המתגלים כרלוונטיים גם בלימודי מזרח אסיה. השילוב בין שתי התכניות יוצר בסיס להשוואה ולהבנות מעמיקות ומעשירות.

להשארת פרטים
Accordion Title סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

מזרח אסיה מהווה כר נרחב ללימוד ולמחקר אודות תופעות חשובות במדעי החברה. השינויים העצומים שסין ויפן חוות בעשורים האחרונים הופכים את השילוב עם לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה למומלץ ומעשיר במיוחד ויאפשר יישום של מתודולוגיות ממדעי החברה בלימוד השינויים שסין ויפן חוות במעברים בין מסורת לשינוי, בין חברות פטריארכליות בעלות ריבוד מעמדי נוקשה לחברות מודרניות שחוות שינויים דרמטיים בהירארכיה המגדרית ובין חברות חקלאיות מסורתיות לחברות מתועשות המושפעות מתהליכי עיור והגירה מואצים.

Accordion Title מקבץ חברה וסביבה

מקבץ חברה וסביבה

סין חווה כעת את ההגירה הגדולה בהיסטוריה האנושית עם תהליכי עיור ותיעוש מואצים ומיזמי תשתית אדירי ממדים שמשנים את פני כדור הארץ. יפן היא המדינה היחידה בעולם שמתמודדת, שוב, עם אסונות אקולוגיים גרעיניים. יפן וסין גם מתמודדות עם תנאים דמוגרפיים מאתגרים (לדוגמא, הזדקנות האוכלוסייה). במקביל, שתי הארצות מעורבות במהלכים אקולוגיים מרשימים: ביפן זו הגישה המיוחדת והרעיונות המקוריים לשיפור איכות החיים והסביבה. בסין אלו מפעלי הענק לטיהור נהרות ואגמים, וליצירת תנאי חיים יותר נקיים עבור אוכלוסייה עצומה בתנאי עומס ולחץ, לצד הדאגה לטבע ולמשאבים. השילוב בין שתי התכניות יספק רקע חיוני להתמצאות בתופעות סביבתיות המתרחשות כעת במזרח אסיה ולניתוח השפעתן הגלובלית.

Accordion Title מקבץ פילוסופיה

מקבץ פילוסופיה

ביסוד תרבויות סין ויפן עומדות תורות פילוסופיות מורכבות, עתיקות אולם גם דינאמיות ומתחדשות. שילוב לימודי הפילוסופיה עם לימודי מזרח אסיה מאפשר לממש את הרוח הפילוסופית של פתיחות חשיבתית, ביקורתיות, מקוריות ושילובי רעיונות. הפילוסופיה בת-זמננו אינה יכולה להיות מוגבלת לאיזור מסויים. לימודי הפילוסופיה המערבית תורמים להבנת הזרמים במחשבת מזרח אסיה כשם שמחשבת מזרח אסיה תורמת להבנות הפילוסופיה המערבית בזכות מסורת ארוכה ומורכבת של לימודי הנפש, טבע האדם, המוסר, האנושיות, הקשר עם הטבע ועוד. 
 

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
TRUE
3643616
nU935zLa7ELuWKp8VgBELGrgqeIGxVRYP57gaUMN-aE
Google no captcha
1
דברו איתי!
form-E9mbKLWfJw98KGVpWODvE9hRigDjy65RWRW9FNCQxys
webform_submission_contact_us_paragraph_1896_add_form