שירותי אנוש | לימודי שירותי אנוש לתואר ראשון - המכללה האקדמית בתל חי

שירותי אנוש

B.A בשירותי אנוש
  • שירותי אנוש

למידע נוסף מלא פרטיך

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

שירותי אנוש

כולנו מוצאים את עצמנו במצבים בהם אנחנו מקבלים או נותנים שירותים. המלצר בבית הקפה, נציגי חברת הטלפון, הגננת, עורכת הדין וסוכן הביטוח – כל אלה נותנים שירות. יחסים בין בני אדם שבמרכזם מתן או קבלת שירות כלשהו הם חלק מרכזי בחיינו.

במקביל, במקומות עבודה רבים מבינים שגם את המועסקים, נותני השירות, יש לשרת: יש לדאוג לזכויותיהם ולרווחתם, להבין מה מעלה את שביעות רצונם ומה גורם להם לעזוב. ידע זה הוא קריטי בכל מקום עבודה כמעט ומהווה את בסיס עבודתם של מנהלי/ות משאבי אנוש והעובדים במחלקות כוח אדם.

אנחנו, בחוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי, עוסקים במגוון תחומים אלה, מתוך הבנת הקשר ביניהם. הסטודנטים והסטודנטיות בחוג יוצאים לשוק העבודה כשהם מצוידים בידע עכשווי ורלוונטי אשר מאפשר להם להשתלב בו בהצלחה. יש להם ידע תיאורטי ומעשי רחב ומעודכן בפסיכולוגיה, סוציולוגיה, תקשורת בינאישית, יזמות, משפטים, כלכלה, ראיית חשבון ועוד. חלקם יכולים להתמחות גם בתחומים הספציפיים של ניהול משאבי אנוש, ניהול ושיווק. יש מבין בוגרי ובוגרות החוג שממשיכים בסוף לימודיהם בלימודי תואר שני במגוון רחב של מסלולים. בעידן של הצפת מידע, וחשיפה לפייק-ניוז, רוכשים הסטודנטים בחוג מיומנויות למידה חשובות וכלים ביקורתיים המאפשרים הבחנה בין עיקר לטפל ובין ידע אמין למפוקפק.

החוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי מאפשר לסטודנטיות ולסטודנטים לקחת חלק בחוויה אינטלקטואלית מאתגרת, לשלב לימודים עיוניים עם הכשרה מעשית, ולהיות חלק מחוג מתפתח ודינמי עם סגל מנהלי ואקדמי מצוין. הלימודים בחוג מתקיימים לצד לימודים בחוג נוסף במכללה(מסלול דו-חוגי) על פי בחירת כל סטודנט וסטודנטית בהתאם לתחומי העניין שלהם. שילובים אלה מעשירים את החוויה האקדמית ופותחים אפשרויות מגוונות.

בפני סטודנטים המעוניינים לשלב בין לימודים לתואר לבין עבודה, משפחה וחיי יום-יום אינטנסיביים פתוחה האפשרות להירשם ללימודים במסלול מותאם. המעוניינים במסלול זה ועומדים בתנאי הכניסה אליו יבחרו אם לשלב את לימודיהם בחוג לשירותי אנוש עם לימודים בחוג לכלכלה וניהול או בחוג ללימודים רב תחומיים. שתי אופציות אלו טובות ומעניינות  לפרטים נוספים על שילוב תואר עם עבודה, משפחה וחיי היום יום  

     * אפשרות למכינה למועמדים ללא תנאי קבלה מלאים.

ובקיצור:

יחסים בין בני אדם שבמרכזם מתן או קבלת שירות הם חלק מרכזי בחיינו. ארגונים ככלל, ומקומות עבודה בפרט, מקדישים יותר ויותר תשומת לב לתחומים הקשורים בשירות: שירות ללקוחות, לעובדים, לספקים ועוד.

החוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי עוסק במגוון התחומים הקשורים בכך, מתוך הבנת הקשר ביניהם, ומתוך הבנת מרכזיותם בשוק העבודה של ימינו. הסטודנטים והסטודנטיות יוצאים אל שוק העבודה כשהם מצוידים בידע תיאורטי ומעשי רחב ומעודכן. תוך כדי לימודיהם יוכלו חלקם להשתלב במסלולי לימוד המקנים לבוגריהם תעודת מקצוע כמנהלי משאבי אנוש. הלימודים בחוג נותנים תשתית טובה מאוד למי מבין הסטודנטים שיבחר להמשיך ללימודי תואר שני במגוון תחומי ידע. 

למה ללמוד שירותי אנוש בתל-חי?

למה ללמוד בחוג לשירותי אנוש בתל חי?

  • בבואם לראיון עבודה בוגרי החוג יוכלו להגיד כי אין תחום ארגוני שהם לא למדו: יחסי אנוש, ניהול בכלל וניהול משאבי אנוש בפרט. הבוגרים והבוגרות מצויים ביסודות הכלכלה, המשפט ודיני עבודה. יש להם הכרות עם תהליכי חדשנות ויזמות ורגישות לעבודה בצוות. הם בעלי מיומנויות למידה והבנה של רעיונות מורכבים ומצויים במגוון נושאים ותחומי עשייה שחשובים לכל מעסיק.ה פוטנציאלי.ת.
  • הקורסים בתכנית משלבים התנסות ופתרון בעיות בשטח, ומאפשרים לסטודנטים להיחשף לחיי היום יום בארגונים בזכות חברי הסגל שבאים "מהשטח".
  • בחוג יש מסלול התמחות בניהול משאבי אנוש המיועד למי שמסיים שנה ראשונה בהצטיינות. מסלול זה מקנה ניסיון תעסוקתי ומאפשר הכרות מעשית עם מקצוע מעניין ומתגמל. מסלול התמחות נוסף מוצע גם בתחום הניהול והשיווק. 
  • לימודים בחוג לשרותי אנוש הם חלק מלימודים דו חוגיים. כלומר, בנוסף לחוג לשרותי אנוש, הסטודנט.ית בוחר.ת עוד חוג מהפקולטה למדעי החברה והרוח: כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, חינוך, לימודים רב-תחומיים או לימודי מזרח אסיה.  
  • ניתן ללמוד את החוג במסגרת 'מסלול לאנשים עסוקים' במסלול מרוכז בשילוב עם החוג ללימודים רב תחומיים או בשילוב עם החוג לכלכלה וניהול. לפרטים נוספים אודות מסלול זה יש לפנות ליועץ הלימודים דרך הלינק הזה.

איך זה עובד ?

הלימודים האקדמיים נמשכים כשלוש שנים. להשלמת התואר נדרשות 60 נקודות זכות בלימודי שירותי אנוש ו- 60 נקודות זכות בחוג משלים.

בשנה א נלמדים קורסי חובה במקצועות הבסיס, כגון מבוא לשירותי אנוש, תקשורת בין-אישית, מבוא למדעי ההתנהגות ועוד.

בשנים ב ו-ג נלמדים קורסים מתקדמים כגון מבוא לניהול, המשאב האנושי בעידן הדיגיטלי, פסיכולוגיה חברתית, תקשורת בין נותני שירות ולקוחות, אחריות תאגידית, תמחיר ותמחור שכר, ניהול משאבי אנוש ועוד.

לצפיה בתנאי הקבלה