כולנו מוצאים את עצמנו במצבים בהם אנחנו מקבלים או נותנים שירותים. המלצר בבית הקפה, נציגי חברת הטלפון, הגננת, עורכת הדין וסוכן הביטוח – כל אלה נותנים שירות. יחסים בין בני אדם שבמרכזם מתן או קבלת שירות כלשהו הם חלק מרכזי בחיינו.
במקביל, במקומות עבודה רבים מבינים שגם את המועסקים, נותני השירות, יש לשרת: יש לדאוג לזכויותיהם ולרווחתם, להבין מה מעלה את שביעות רצונם ומה גורם להם לעזוב. ידע זה הוא קריטי בכל מקום עבודה כמעט ומהווה את בסיס עבודתם של מנהלי/ות משאבי אנוש והעובדים במחלקות כוח אדם.
אנחנו, בחוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי, עוסקים במגוון תחומים אלה, מתוך הבנת הקשר ביניהם. הסטודנטים והסטודנטיות בחוג יוצאים לשוק העבודה כשהם מצוידים בידע עכשווי ורלוונטי אשר מאפשר להם להשתלב בו בהצלחה. מצוידים בידע תיאורטי ומעשי רחב ומעודכן בפסיכולוגיה, סוציולוגיה, תקשורת בינאישית, יזמות, משפטים, כלכלה, ראיית חשבון ועוד. חלקם יכולים להתמחות גם בתחומים הספציפיים של ניהול משאבי אנוש, ניהול ושיווק. יש מבין בוגרי ובוגרות החוג שממשיכים בסוף לימודיהם בלימודי תואר שני במגוון רחב של מסלולים. 
בעידן של הצפת מידע, וחשיפה לפייק-ניוז, רוכשים הסטודנטים בחוג מיומנויות למידה חשובות וכלים ביקורתיים המאפשרים הבחנה בין עיקר לטפל ובין ידע אמין למפוקפק.
החוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי מאפשר לסטודנטיות ולסטודנטים לקחת חלק בחוויה אינטלקטואלית מאתגרת, לשלב לימודים עיוניים עם הכשרה מעשית, ולהיות חלק מחוג מתפתח ודינמי עם סגל מנהלי ואקדמי מצוין. הלימודים בחוג מתקיימים לצד לימודים בחוג נוסף במכללה (מסלול דו-חוגי) על פי בחירת כל סטודנט וסטודנטית בהתאם לתחומי העניין שלהם. שילובים אלה מעשירים את החוויה האקדמית ופותחים אפשרויות מגוונות.
בפני סטודנטים המעוניינים לשלב בין לימודים לתואר לבין עבודה, משפחה וחיי יום-יום אינטנסיביים פתוחה האפשרות להירשם ללימודים במסלול מותאם. המעוניינים במסלול זה ועומדים בתנאי הכניסה אליו יבחרו אם לשלב את לימודיהם בחוג לשירותי אנוש עם לימודים בחוג לכלכלה וניהול או בחוג ללימודים רב תחומיים. שתי אופציות אלו טובות ומעניינות לפרטים נוספים על שילוב תואר עם עבודה, משפחה וחיי היום יום  
     * אפשרות למכינה למועמדים ללא תנאי קבלה מלאים.


ובקיצור:
יחסים בין בני אדם שבמרכזם מתן או קבלת שירות הם חלק מרכזי בחיינו. ארגונים ככלל, ומקומות עבודה בפרט, מקדישים יותר ויותר תשומת לב לתחומים הקשורים בשירות: שירות ללקוחות, לעובדים, לספקים ועוד.
החוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי עוסק במגוון התחומים הקשורים בכך, מתוך הבנת הקשר ביניהם, ומתוך הבנת מרכזיותם בשוק העבודה של ימינו. הסטודנטים והסטודנטיות יוצאים אל שוק העבודה כשהם מצוידים בידע תיאורטי ומעשי רחב ומעודכן. תוך כדי לימודיהם יוכלו חלקם להשתלב במסלולי לימוד המקנים לבוגריהם תעודת מקצוע כמנהלי משאבי אנוש. הלימודים בחוג נותנים תשתית טובה מאוד למי מבין הסטודנטים שיבחר להמשיך ללימודי תואר שני במגוון תחומי ידע. 
 

להשארת פרטים
Accordion Title למה ללמוד שירותי אנוש בתל-חי

למה ללמוד שירותי אנוש בתל-חי

  • בבואם לראיון עבודה בוגרי החוג יוכלו להגיד כי אין תחום ארגוני שהם לא למדו: יחסי אנוש, ניהול בכלל וניהול משאבי אנוש בפרט. הבוגרים והבוגרות מצויים ביסודות הכלכלה, המשפט ודיני עבודה. יש להם הכרות עם תהליכי חדשנות ויזמות ורגישות לעבודה בצוות. הם בעלי מיומנויות למידה והבנה של רעיונות מורכבים ומצויים במגוון נושאים ותחומי עשייה שחשובים לכל מעסיק.ה פוטנציאלי.ת.
  • הקורסים בתכנית משלבים התנסות ופתרון בעיות בשטח, ומאפשרים לסטודנטים להיחשף לחיי היום יום בארגונים בזכות חברי הסגל שבאים "מהשטח".
  • בחוג יש מסלול התמחות בניהול משאבי אנוש המיועד למי שמסיים שנה ראשונה בהצטיינות. מסלול זה מקנה ניסיון תעסוקתי ומאפשר הכרות מעשית עם מקצוע מעניין ומתגמל. מסלול התמחות נוסף מוצע גם בתחום הניהול והשיווק. 
  • לימודים בחוג לשרותי אנוש הם חלק מלימודים דו חוגיים. כלומר, בנוסף לחוג לשרותי אנוש, נבחר עוד חוג מהפקולטה למדעי החברה והרוח: כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, חינוך, לימודים רב-תחומיים או לימודי מזרח אסיה.  
  • ניתן ללמוד את החוג במסגרת 'מסלול לאנשים עסוקים' במסלול מרוכז בשילוב עם החוג ללימודים רב תחומיים או בשילוב עם החוג לכלכלה וניהול. לפרטים נוספים אודות מסלול זה יש לפנות ליועץ הלימודים דרך הלינק הזה.
Accordion Title איך זה עובד

איך זה עובד

הלימודים האקדמיים נמשכים כשלוש שנים. להשלמת התואר נדרשות 60 נקודות זכות בלימודי שירותי אנוש ו- 60 נקודות זכות בחוג משלים.
בשנה א נלמדים קורסי חובה במקצועות הבסיס, כגון מבוא לשירותי אנוש, תקשורת בין-אישית, מבוא למדעי ההתנהגות ועוד.
בשנים ב ו-ג נלמדים קורסים מתקדמים כגון מבוא לניהול, המשאב האנושי בעידן הדיגיטלי, פסיכולוגיה חברתית, תקשורת בין נותני שירות ולקוחות, אחריות תאגידית, תמחיר ותמחור שכר, ניהול משאבי אנוש ועוד.

 

לצפיה בתנאי הקבלה

רוצים לשמוע על אפשרויות קבלה נוספות? המכללה מציעה מגוון מכינות ואפשרויות לקבלה לאקדמיה. 
נשמח למסור לך פרטים נוספים בטלפון: 04-8181855 שלוחה 1 או *9827
 
Accordion Title סטודנטים מספרים

סטודנטים מספרים

Accordion Title אופק תעסוקתי

אופק תעסוקתי

מעל ל- 80% מבוגרינו משולבים במחלקות העוסקות בגיוס עובדים,
מיון, השמה וניהול משאבי אנוש. לדוגמא:
בוגר שלנו שהגיע אלינו מחיפה, מועסק כיום כמדריך בכיר בחברה העוסקת בייעוץ ארגוני, פיתוח תכנים בתחום יחסי אנוש והתקשרות הבינאישית בארגון.
מעביר סדנאות כעצמאי בתחום זה ועוסק בפיתוח הדרכה ומדריכים בתחום זה.
בוגרת שלנו, משמשת כמנהלת משאבי אנוש בחברה ביטחונית ידועה בצפון הארץ.
בוגרת נוספת, משולבת באחת מחברות ההייטק בחיפה, משמשת כמנהלת תחום השמה, גיוס ומיון עובדים.
בוגר שלנו עובד באחת מהעמותות הגדולות בישראל בתחום פיתוח חברתי, בין תפקידיו: בניית תכניות הדרכה, פנימית, לגופים ולתכניות בהן העמותה פעילה.

איזה מסלול מעניין אותך

מה תלמדו

מה תלמדו

Accordion Title שנה א' – תקשורת בין אישית

שנה א' – תקשורת בין אישית

תקשורת היא הבסיס לכל המערכת האנושית. אולם, היא גם תהליך דינמי ומאתגר. קשיים ומכשולים באפשרות לתקשר בבהירות ולעניין עלולים ליצור תסכול וקונפליקט פרטני וקבוצתי בעבודה, אקלים של אי-אמון בתוך ארגונים וביניהם ובין ארגונים למשתמשים בשירותיהם. הקורס נלמד בקבוצות קטנות בהן יחודדו מיומנויות התקשורת ויבחנו מיומנויות נוספות הנחוצות לפענוח תקשורת בין-אישית מילולית ובלתי מילולית ותקשורת בין-ארגונית.

Accordion Title שנה ב' – מפגשים

שנה ב' – מפגשים

קורס ייחודי בו נפגש עם בעלי תפקידים בארגונים שונים (עמותות, מפעלים, עסקים משפחתיים, מוסדות חינוך ועוד) ונלמד מניסיונם על מודלים שונים של שירותי האנוש והניהול אותם הם מקיימים. לאחר כל מפגש מעבדים בכיתה את המודל שנלמד ובוחנים אותו למול מושגים ותיאוריות ארגוניות מוכרות מקורסים שונים, לצד סוגיות תיאורטיות חדשות שילמדו לצורך הקורס. 
ליבו של הקורס הינו המפגש המרתק בין התיאוריה לבין המעשה בעולם הארגוני.

Accordion Title שנה ג' – שוויון הזדמנויות בעבודה

שנה ג' – שוויון הזדמנויות בעבודה

תחום העבודה במדינת ישראל נגוע באי שוויון ואפליה. בקורס נעסוק בשוויון הזדמנויות בעבודה ונכיר את המצב החוקי והתפתחותו בארץ ובעולם. נתייחס לשוויון בעבודה כחלק מנושא זכויות האדם, תוך שילוב היבטים היסטוריים, אתיים ופילוסופיים. נדון באפליה של קבוצות מוחלשות מגוונות ונקדיש לכל קבוצה (דוגמת נשים, אנשים בגיל השלישי, אנשים עם מוגבלויות, מיעוטים, עולים חדשים) דיון ייחודי בהקשר של עולם העבודה. נחקור מהם שיקולי המדיניות ותפקיד המחוקק, בתי המשפט והממשלה לעניין שוויון בעבודה ונתעמק בפער בנושא בין התיאוריה לפרקטיקה.

Accordion Title שנה ג' – סמינריון

שנה ג' – סמינריון

בשנה ג', במסגרת הפרוייקט המסכם של התואר מוצעים 4 סמינריונים לבחירה. הסטודנטים יכולים לבחור בין סמינריון על התנהגות ארגונית בענפי שירות או סמינריון בנושא תהליכי הערכת עובדים, סמינריון שמוקדש לשולי שוק העבודה או סמינריון בו יבחנו את זמינותם של שירותים בפריפריה הגלילית.

יש לעיין בשנתון החוג על מנת לצפות בתכנית הלימודים המלאה.

* מערכת השעות יכולה להשתנות במהלך או לפני הלימודים בהתאם לתכנית הלימודים של הסטודנט ובהתאם לשיקולי המערכת.

סגל החוג

ד"ר עדנה רבנו

מרצה בכירה
Ph.D.: אוניברסיטת בר-אילן 2012
תחומי מחקר : פסיכולוגיה של עולם העבודה,ניהול משאבי…

ד"ר דלית שמחאי

ראשת החוג לשירותי אנוש
מרצה בכירה
Ph.D.: אוניברסיטת חיפה 2005
תחומי מחקר : דלית שמחאי היא סוציולוגית ואנתרופולוגית…

ד"ר יוסף ג'אברין

מרצה בכיר
Ph.D.: אוניברסיטת ג'ורג'טאון, ארה"ב 2003
תחומי מחקר : רב תרבותיות, משפט וחינוך, זכויות אדם
כל סגל ההחוג

מתעניינים ונרשמים לפני הרשמה ניתן לפנות למרכז לייעוץ לימודים

רכזת החוג לשירותי אנוש

תהילה שאול רז וענבל אשד

טלפון נוסף: 04-8181631

קבלת קהל: בימים ראשון –חמישי בין השעות 9:30-12:30, 14:00-15:00

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
TRUE
843738
qfwjqDvvVpBn-KLDLjLyT5Bp9TVWW0NwIfs_LvJb2x0
Google no captcha
1
דברו איתי!
form-ZxUerc5aq3tmLza8ppsIBjy4YV7ZHnmFyebXYDc-2C0
webform_submission_contact_us_paragraph_1896_add_form