היחידה לשוויון מגדרי | המכללה האקדמית תל חי
היחידה לשוויון מגדרי

לפרטים ולהרשמה למפגשי המתעניינים :

היחידה לשוויון מגדרי

המכללה האקדמית תל חי שמה לה כיעד להוביל  את האקדמיה ואת המחקר המדעי בגליל, כשחרוטים על דגלה המצוינות, היוזמה ורוח החלוציות של מייסדיה. ברוח זו, המכללה האקדמית תל חי שואפת ליצירת סביבה אקדמית המבוססת על חופש המחקר והדעת, צדק ושוויון לכל באיה, ללא הבדל דת גזע ומין.

תחומי המחקר וההוראה במכללה הינם רב גוניים, וכוללים את מדעי החיים והמדעים המדויקים, את מדעי החברה והרוח, הכשרות מקצועיות ולימודי אמנות, כאשר בכול אחד מהתחומים מלמדות וחוקרות נשים. עם זאת, בעוד שיעור הנשים המרצות גבוה משיעור הגברים, ככול שאנו עולות בדרגות האקדמיות ייצוג הנשים הולך וקטן.

המחקר בעולם מלמד שעומדים בפני קידום ושוויון של נשים באקדמיה מגוון חסמים. חלקם נובעים מהבניות חברתיות של תפקידי מגדר בחברה בכלל, חלקם מקורם בערכים ונורמות של הממסד האקדמי, וחלקם מקורם בהטיות תפיסתיות סמויות מהעין.

חסמים אלה, לא רק שמהווים מכשול בפני נשים אקדמיות להצליח ולפרוח במסלול האקדמי, הם מונעים מיצוי הפוטנציאל האנושי הגלום בידע ובכישרון של אותן נשים, ובכך מהווים הפסד של הון אנושי.

לכן, מתוך מחויבות למצוינות בהוראה ובמחקר, הוקמה היחידה לשוויון מגדרי שמטרתה היא ליצור הוגנות מגדרית במכללה האקדמית תל חי, וליצור סביבת עבודה ולימוד שיהוו מודל של הוגנות וצדק מגדריים.

לשם כך, נפעל להשגת שוויון מגדרי במגוון של דרכים, תוך השקעת משאבים, הטמעת תרבות של שוויון, קבלה והוגנות מגדרית, וכן מעקב ובדיקת התקדמותם של תהליכים אלו.   

פעילויות אלה יכללו:

  • מנטורשיפ וליווי לחוקרות
  • קבוצות כתיבה ומחקר
  • קבוצות הדרכה לליווי נשים שהוטרדו מינית
  • סדנאות להעלאת מודעות בנוגע להטיות סמויות
  • מחקר ומעקב אחר קידום נשים במכללה

 

אנחנו מזמינות אתכן ואתכם לפנות אלינו בכל עניין שעשוי לתרום לקידום השוויון המגדרי במכללה. דלתנו פתוחה תמיד להצעות, פניות או חשיבה משותפת. 

ניתן לפנות אלינו ליחידה במייל:

 

חברות היחידה הן :