החוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל-חי מציע לסטודנטים בשנה ג' מסלול לימודים המתמקד בשוק ההון ובבורסה לניירות ערך.

במסגרת התמחות זו יכול הסטודנט לבחור במסלול שבו ניתנים קורסים ייעודיים להכרת שוק ההון, אופן פעילותו וסוגי ניירות הערך הנסחרים בבורסה לניירות ערך בתל אביב. במהלך לימודי ההתמחות מתמקצע הסטודנט בהכרה ובניתוח של כל סוגי ניירות הערך הנסחרים – לומד לתמחר אותם, להכיר את מאפייני הסיכון הכרוכים בהשקעה בהם, לבנות תיקי השקעות מפוזרים, להשוות ביצועים ולנטרל סיכונים באמצעות שימוש במכשירים פיננסיים מתקדמים: אופציות וחוזים עתידיים.

כמו כן, בהתמחות זו לומדים הסטודנטים לקשור בין התאוריה הכלכלית לבין יישומה בכל הקשור להבנה של תהליכים המשפיעים על תמחור ניירות הערך השונים באמצעות המשתנים  המקרו כלכליים כגון: הריבית, אינפלציה, תנועות הון ומדיניות שער החליפין.  

חדר העסקאות הוא מעין מעבדה ללימוד והכרה של הבורסה לניירות ערך. הסטודנטים לומדים להכיר את שוק ההון ואת זירת המסחר באמצעות לימוד מקוון שפותח במיוחד עבור החוג לכלכלה וניהול באקדמית תל-חי. לסטודנטים הפעילים באמצעות "חדר העסקאות" יש מעין מועדון חברים להתכנסות ולדיון בנושאים כלכליים של הפרק. בימים ובשעות קבועות במהלך השבוע ניתנת הדרכה אישית לפונים ע"י מדרכים בחדר העסקאות.

במסגרת הקורסים המועברים בחוג לכלכלה ולניהול נעשה שימוש פעיל בחדר העסקאות והסטודנטים לומדים להתנסות באופן מעשי במסחר, בבניית תיקי השקעות ובניהול התיק השקעות באופן דינאמי.
כמו כן לומדים לנתח אירועים אקטואליים, לערוך דיונים עם אנשי מקצוע בתחום, ולומדים לעקוב אחר המסחר הסימולטני של ניירות ערך בתל אביב ובניו יורק. שיא הפעילות של חדר העסקאות הוא משחק השקעות שבו מוזמנים כל הסטודנטים לבנות תיק השקעות למסחר וירטואלי בוול סטריט. כל סטודנט מקבל 100,000 דולר וירטואלי להשקעות ובמהלך השנה נערך דירוג מתמיד של התוצאות שבסופם מוכרז הזוכה ומוענק לו פרס כספי.

בוגרי ובוגרות ההתמחות בשוק ההון משתלבים בהצלחה רבה במערכת הבנקאית ובחברות הפועלות בשוק ההון. במסגרת הקורסים הנלמדים בתכנית מקבל הסטודנט את הידע הלימודי הנדרש כדי לעבור את הבחינות החיצוניות של הרשות לניירות ערך שהנן תנאי לקבלת רישיון יועץ השקעות ומנהל תיקים.

* בוגרי המסלול יקבלו אישור התמחות בנוסף לתעודת הבוגר.

להשארת פרטים

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
TRUE
3607145
xrvRQBWAuod-kEUCSN8CjmWsrfXhX57QI95llY6SCn0
Google no captcha
1
דברו איתי!
form-os-rhk7Oq8H8nCX9J_mIrcJlV9UrM8CM4aQ27X6KZP0
webform_submission_contact_us_paragraph_1896_add_form