התמחות בחשבונאות | המכללה האקדמית תל חי

התמחות בחשבונאות

התמחות בחשבונאות

הדרישה לרואי חשבון הולכת וגדלה. חשבונאות משלבת בין תחומי הכלכלה ומנהל העסקים. החשבונאות אחראית על הרישום והניתוח של האירועים הפיננסיים במערכת כלכלית כלשהי ועל הצגתם בפני בעלי עניין ובהם מנהלי חברות, בעלי מניות או שלטונות המס.  

רואה החשבון משתלבים בעבודה במשרדים פרטיים של רואי חשבון או במשרד ממשלתי כגון במשרד האוצר, משרד הכלכלה, או בחברות פרטיות. מי שמשמש כרואה חשבון צריך להיות בעל יכולות מתמטיות ולוגיות גבוהות. הוא צריך להיות אדם סולידי, שקול, זהיר ומחושב. מעבר לעבודה עם נתונים מספריים, ישנו גם מרכיב ייעוצי ושירותי בעבודת רואה החשבון. עליו להיות בעל יחסי אנוש טובים, כך שיוכל לפתח קשרי עבודה נאותים עם לקוחותיו. כדי לעבור את מסלול ההכשרה לתפקיד של רואה חשבון, צריך להיות בעל נחישות ויכולת התמדה, כמו גם מכוונות ברורה לתחום.

משרדי רואי חשבון רבים מחפשים סטודנטים לביצוע התמחות כבר בשלבים הראשונים ללימודים, כך שהסטודנטים שילמדו במסלול יוכלו לשלב לימודים עם עבודה ולרכוש ניסיון מעשי חשוב תוך כדי הלימודים באקדמיה.

אין ספק כי הדרך הטובה והמוצלחת ביותר להשתלב בעולם התעסוקה המשתנה במהירות מסחררת, היא ללמוד לימודי תואר ראשון הכוללים התמחויות מקצועיות, בתחומים ספציפיים ומבוקשים. לכן מציע החוג לכלכלה וניהול מסלולי התמחות בתחומים מבוקשים מאוד בשוק התעסוקה בנוסף למסלול החדש להתמחות בחשבונאות. מסלולי ההתמחות שמציע החוג כוללים: ההתמחות בתיאוריה כלכלית, התמחות במנהל עסקים, ההתמחות בלימודי שוק ההון, התמחות בשמאות מקרקעין ומסלול התמחות במערכות מידע ניהוליות

מסלול התמחות בחשבונאות יפתח בשנת הלימודים הבאה - תשפ"ב. תכנית הלימודים תיעשה לפי המתווה החדש של המל"ג ותכלול 3.5 שנים שנות לימוד, בשכר לימוד אוניברסיטאי.