5 סיבות ללמוד בתל-חי | המכללה האקדמית תל חי

5 סיבות ללמוד בתל-חי

5 סיבות ללמוד בתל-חי

חמישי, 28 ינואר, 2021

אי שם, באזור הכי יפה בארץ, הכי ירוק והכי נעים, שוכנת מכללת תל חי. נשמע כמו התחלה של אגדת ילדים פסטורלית? ובכן, הלימודים במכללת תל-חי מזמנים חוויה שאינה שונה מאוד מסיפור האגדה הכי חביב שתפגשו (מינוס החלק שבו השועל סועד את סבתא לארוחת הערב). אז למה 70% מהסטודנטים במכללה האקדמית תל-חי הם בכלל לא תושבי באזור? מה גורם למכללה בצפון להיות פופולרית בקרב סטודנטים צעירים יותר ופחות ומה הוא האקס פקטור שגורם ללימודים להיות מהנים יותר ולתוכניות הלימוד האקדמיות להיות אטרקטיביות? הנה 5 סיבות מעולות ללמוד בתל-חי.

בגלל הקהילה

מסקר שנערך בקרב בוגרי המכללה, 90% מבין הבוגרים ימליצו לאחרים ללמוד בה. מדוע זה כך? אחת הסיבות לכך היא הקהילה המתפתחת, די בקלות, במהלך הלימודים במכללה. המכללה שמה דגש מיוחד על סגנון חיים קהילתי, נעים ומחבר, שהופך כל סטודנט אלמוני לדמות שיש לה את הכוח להשפיע על סביבת המגורים, על הנושאים שעל סדר היום ועל החיים בקמפוס. בסופו של דבר, לא רק שהדבר מסייע להרגשת השייכות – שתורמת לאיכות החיים ואפילו להצלחה האקדמית, אלא גם להרגשת ביטחון לבקש זה מזה דברים בעת הצורך ולהפוך את חווית הלימודים למשמעותית יותר. בנוסף, הפעילות הענפה שיש במכללה, הכוללת אירועי אמנות מעוררי מחשבה, תערוכות מרתקות, כנסים רלוונטיים ופעילויות חברתיות שמהוות הפוגה נעימה בין הלימודים – הופכים את הקהילה בתל-חי למשמעותית מאוד.

בגלל תוכניות הלימוד

תוכניות הלימוד בתל-חי מגוונות מאוד, ומבטיחות שכל סטודנט, מכל רקע ועם כל תחום עניין, ימצא את מקומו. בתואר הראשון מוצעים לסטודנטים 13 תוכניות לימוד וחוגים אקדמיים, המתחלקים לשתי פקולטות שונות: הפקולטה למדעי החברה והרוח (תואר BA), בחוגי החינוך, כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, שירותי אנוש, עבודה סוציאלית, לימודים רב תחומיים ולימודי מזרח אסיה, והפקולטה למדעים וטכנולוגיה (תואר B.Sc), בחוגי מדעי המזון, מדעי החי, ביוטכנולוגיה, מדעי התזונה, מדעי המחשב ומדעי הסביבה. 

גם לבוגרי תואר ראשון יש מגוון רחב של אפשרויות לימוד, בחוגי התואר השני: מדעי התזונה, מדעי המים, ביוטכנולוגיה, לימודי גליל, עבודה סוציאלית וכן טיפול באמצעות אומנויות (דרמה תרפיה, חינוך, טיפול באמצעות אמנות וכן פסיכולוגיה חינוכית).

בגלל הרמה האקדמית

הרמה האקדמית במקום הלימודים הוא שיקול חשוב מאוד, שכן הוא זה שקובע במידה רבה את הכלים שתקבלו במהלך התואר וגם, ברמה מסוימת, את ההצלחה העתידית בקריירה. במכללת תל-חי יש סגל הוראה שיעשה הכל כדי שתצליחו. מיטב החוקרים והמומחים המובילים בתחומם כאן כדי לסייע לכם לקבל את כל הדרוש להצלחה אקדמית, בתחומים נרחבים. לא משנה אם אתם מעוניינים להתמקד בחינוך או עבודה סוציאלית, להתמקצע בחקלאות, סביבה או ביוטכנולוגיה או להיות פסיכולוגים או מטפלים באמנות – במכללה האקדמית תל-חי תיהנו מרמה אקדמית מעולה, בשילוב עם מקום המעודד את הסטודנטים לחשוב, לפתח דיון וחוש ביקורת. 

לצד סגל אקדמי מוביל וסילבוס איכותי ומעמיק, במכללה יש מערך טכנולוגי מתקדם מאוד המאפשר לכל סטודנט וסטודנטית ליהנות ממחקר אקדמי איכותני. התשתיות המצוינות כוללות מעבדות מחקר, ציוד טכנולוגי וגם שעות מעבדה מרובות המאפשרות לסטודנטים להתנסות בעצמם בחקר ולהיחשף ברמה המעשית לחומר התיאורטי הנלמד בכיתות. 

בגלל הנופים

אין הרבה נופים שיכולים להתחרות באלו של הגליל המערבי. גם אם אתם לא חובבי טבע מושבעים ולא הולכים לישון מחובקים עם עצים, הלימודים בתל-חי מזמנים נחת אמיתית, כזו שהיא פשוט בסיס טוב יותר ללמידה איכותית ומרוכזת. המכללה ממוקמת באזור ירוק להפליא, עם חיבור לטבע באופן בלתי אמצעי, הרחק מהמולת גוש דן, הפיח והצפירות. 

כדאי לדעת: מחקרים שבדקו את הקשר בין סביבה משרדית ירוקה לבין אפקטיביות בעבודה, מצאו כי יש קשר הדוק בין השניים. מחקר שפורסם בכת העת Environmental Psychology, בחנה חוקרת בשם קייט לי מאוניברסיטת מלבורן את רמת ההצלחה של עובדים המבלים את שעות העבודה בסביבה הכוללת עציצים נעימים או גגות ירוקים, ומצאו כי עצם השהות בסביבה שכזו סייעה לעובדים לעבוד למשך זמן ארוך יותר ולהשלים יותר משימות בפרק הזמן שנבחן. התוצאות לא מפתיעות מאוד, בטח לא בראשי מכללת תל-חי, המאמינים שהתפיסה של גוף ונפש היא תפיסה שהיא לא מותרות או דרך השמורה למעטים, אלא דרך חיים של ממש, המסייעת לסטודנטים לשאוף ליותר, לממש יותר ובסופו של דבר – להצליח. 

בגלל המקפצה לקריירה

בסופו של דבר, כשאנחנו בוחרים מקום לימודים, חשוב לנו לקבל את הכלים הטובים ביותר שיאפשרו לנו להצליח במימוש התואר – בקריירה. במכללת תל-חי פועלות תוכניות מיוחדות המעודדות את הסטודנטים להשתלב כבר בשלב התואר בתחומי התעסוקה העתידיים. בין השאר, התוכנית גורמת לסטודנטים, במהלך השלב האקדמי שלהם, להתקבל למשרות סטודנטים במקומות תעסוקה נחשקים. כך למשל, סטודנטים מהחוג למדעי המחשב עובדים כבר במהלך התואר במשרדי הייטק מובילים, דוגמת מלאנוקס, בי.אם.סי ותדירן קשר. לצד ההשתלבות בשוק העבודה, מקבלים הסטודנטים מלגה חודשית גבוהה המאפשרת להם ללמוד באין מפריע. המטרה של שילוב הסטודנטים בשוק התעסוקה היא לא רק כלכלית ומשתלמת עבור הסטודנטים, אלא היא גם הופכת את תקופת הלימודים למשמעותית יותר ונותנת הקשר ללימודים האקדמיים, התיאורטיים.

המהלך הזה, חשוב לומר, נושא פירות. 72% מהבוגרים, כך על פי מחקר שנערך במכללה, עוסקים בתחום הקשור לחוג שבחרו ללמוד במכללה. העובדה שהסגל האקדמי והמרצים המלמדים בתל-חי מגיעים עם ניסיון עשיר וקריירה מבוססת תורמת לכך גם היא, שכן הם יודעים כיצד לכוון את הסטודנטים למצוא את הנישה המתאימה להם ומבינים כיצד לשקף את "העולם הגדול" לסטודנטים, זה שנמצא מעבר לספרים ולחומר האקדמי התיאורטי.