כלכלה וניהול | לימודי כלכלה וניהול לתואר ראשון - המכללה האקדמית תל חי

.B.A בכלכלה וניהול

תואר בכלכלה וניהול
 • .B.A בכלכלה וניהול

למידע נוסף מלא פרטיך

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

.B.A בכלכלה וניהול

לימודי כלכלה וניהול הם תחומים מבוקשים בשוק העבודה, ויהיו כך עוד שנים רבות. ישנו צורך תמידי בכלכלנים ובמנהלים בעלי הכשרה מתאימה. בנוסף, בוגרי התואר הראשון בכלכלה וניהול הם אזרחים מודעים יותר ומבינים כיצד המשק בכללותו, המגזר העסקי ומשקי הבית מתנהלים ביום-יום, ומפתחים תובנות לגבי התנהגותם העתידית. בכך, הלימודים מאפשרים גם הבנה מעמיקה וגשר ללימודי המשך בתחום זה ובתחומים משיקים.

אנחנו באקדמית תל-חי מבינים את הצורך בהכנה מקצועית לשוק העבודה ובהקניית ידע וכלים המביאים לסיפוק אישי, וכך גם בנויה תכנית הלימודים שלנו אשר מקנה ידע ומיומנות בתחומים אשר בהם תעסקו בעתיד. מקצועות הכלכלה והניהול מקבלים אצלנו אותה דרגת חשיבות, בתכנית מובנית אחת, להבדיל ממוסדות רבים בישראל.

הלימודים מאפשרים לבוגרי החוג להמשיך במגוון מסלולים: יציאה לשוק העבודה במגזר הפרטי או הציבורי, הקמת עסק, וכמובן גם לימודים לתארים מתקדמים. בהמשך תוכלו לקרוא על מבנה הלימודים, אפשרויות שונות להשלים את התואר וכמו כן על ארבעת מוקדי ההתמחות שאנחנו מציעים בחוג: מנהל עסקים, שוק ההוןתיאוריה כלכלית וחשבונאות

 • עבור אלו הרוצים לרכוש ידע טכנולוגי יחד עם התואר בכלכלה וניהול קיים מסלול בניהול מערכות מידע, המשלב לימודי כלכלה וניהול (60% מהתכנית) עם לימודי ניהול ערכות מידע (40% מהתכנית).

ניתן גם לשלב את הלימודים בחוג לכלכלה וניהול עם לימודים לקראת תעודה מקצועית בתחומים הבאים:

 • מסלול בשילוב המכון לאמנויות- המסלול משלב לימודים בחוג לכלכלה וניהול עם לימודים במכון לאמנויות תל-חי, במחלקה לאמנות פלסטית או במחלקה לצורפות. בוגרי המסלול יהיו זכאים לתואר ראשון בכלכלה וניהול ולתעודת בוגר המכון לאמנויות - מדריך לאמנות בקהילה.
 • מסלול התמחות בחשבונאות, האורך 3.5 שנים, שבנוסף לתואר ראשון בכלכלה וניהול מכין את בוגריו לבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון, לתעודת רואה חשבון.

ניתן לבחור גם בלימודים לתואר דו-חוגי: שילוב של לימודי כלכלה וניהול עם מגוון חוגים במכללה, בפקולטה למדעי החברה והרוח עם כל חוג(פרט לעבודה סוציאלית) ובפקולטה למדעים וטכנולוגיה עם מדעי המחשב או מדעי הסביבה.

מלבד לימודים במהלך ימות השבוע עם חיים סטודנטיאליים מלאים ועשירים, קיימים בחוג גם מסלולים דו חוגיים מותאמים לאנשים עובדים בשיתוף עם החוג לשירותי אנוש ועם החוג ללימודים רב תחומיים. המסלול בשיתוף החוג לשירותי אנוש מתקיים בימי חמישי ושישי בלבד, והמסלול בשיתוף החוג ללימודים רב תחומיים מתקיים בימי ראשון וחמישי בלבד. שניהם נמשכים לאורך 11 סמסטרים, אשר כוללים גם לימודים בקיץ.

ניתן לקבל פרטים נוספים על מסלולי הלימוד במוקד הייעוץ וההכוונה של המכללה האקדמית תל-חי.

 

למה ללמוד .B.A בכלכלה וניהול בתל-חי?

 • תכנית לימודים ברמה אקדמית גבוהה עם מרצים מהשורה הראשונה.
 • הקורסים משלבים גישה תיאורטית ומעשית בהיבט הכלכלי ובהיבט הניהולי.  
 • חברי הסגל הינם חוקרים פעילים ואנשי שטח נלהבים הנמצאים בחזית המחקר והעשייה.
 • אפשרות לקבל ניסיון עבודה מעשי במסגרת פרקטיקום במהלך שנת הלימודים השלישית.
 • אפשרות להתמחות בתחומים ספציפיים כגון ניהול מערכות מידע, התמחות שוק ההון, התמחות בתיאוריה כלכלית התמחות בחשבונאות והתמחות בניהול.
 • אפשרות לקשרי לימודים עם תכניות בינלאומיות באוניברסיטאות בחו"ל.
 • שיטת הוראה ייחודית המשלבת הוראה חזותית עם תרגול מעשי במעבדות מחשב ובסדנאות.
 • הלימודים כוללים הכנה לבחינות של הרשות לניירות ערך לצורך קבלת רישיון של יועץ השקעות ומנהל תיקים.
 • ניתן ללמוד כלכלה וניהול במסלול חד חוגי או דו חוגי.
 • אפשרות ללמוד במסלול לאנשים עובדים בו הלימודים מרוכזים ביומיים בשבוע במשך 10-11 סמסטרים (כולל סמסטר קיץ)

אפשרות למלגת עידוד בסך 5,000 ש"ח לשנה א' בלבד לבעלי פסיכומטרי 630 ומעלה*.
* בכפוף לתנאים, מס' המלגות מוגבל כל הקודם זוכה!

הבוגרים שלנו:

 • הבוגרים שלנו בעלי ידע עדכני ומתקדם בכלכלה וניהול, בעלי חשיבה יצירתית וביקורתית ובעלי יכולת התמודדות בעולם העסקי הדינאמי של המאה ה-21 עם רקע תיאורטי עמוק ויכולת יישום הידע באופן מעשי באירועים מורכבים של ארגונים בעולם העסקי והציבורי.
 • בין הבוגרים שלנו יש העוסקים בתחום הבנקאות ומוסדות פיננסיים, בבתי השקעות כיועצי השקעות, ברוקרים בבורסה, מנהלי תיקי השקעות, בחברות מסחריות- באגף הכספים, במכירות, ברכש ולוגיסטיקה, תקציבאים ותמחירנים במשרדים ממשלתיים בסקטור הפרטי והעסקי, כלכלנים ומנהלים בסקטור הציבורי, עצמאים/ יזמים, מנהלי נדל"ן.

איך זה עובד ?

הלימודים האקדמיים נמשכים שלוש שנים. להשלמת התואר במסלול החד חוגי נדרשות 120 נקודות זכות.

שנה א- קורסי חובה במקצועות הבסיס, כגון: מתמטיקה ,סטטיסטיקה, מבוא לכלכלה א' וב' ועוד.
שנה ב- קורסים מתקדמים במקצועות הליבה: כלכלה וניהול-מיקרו ומקרו כלכלה, מימון ועוד. 
שנה ג- לימודים מעשיים ומעמיקים בכלכלה וניהול: דפוסי התנהגות של משק לאומי ודפוסי התנהגות של משק לאומי במגזר בינלאומי, ניהול פיננסי ומימון, ניירות ערך, שוק ההון, אסטרטגיה עסקית, שיווק ועוד.

בנוסף, בשנה ג' ניתנת האפשרות לבחור באחת או יותר* מההתמחויות הבאות:

 1. התמחות בשוק ההון
 2. התמחות בתיאוריה כלכלית
 3. התמחות במנהל עסקים
 4. לימודים כלליים ללא התמחות ספציפית
 5. התמחות בחשבונאות

*ניתן לבחור בהתמחות תיאוריה כלכלית וגם במנהל עסקים.

לצפיה בתנאי הקבלה

מידע נוסף

לימודי כלכלה וניהול המכללה האקדמית תל-חי: תואר בעל יסודות תיאורטיים מוצקים בשילוב היבטים פרקטיים

1. לימודי כלכלה וניהול – שילוב חשוב

תואר בכלכלה וניהול נותן מענה לשני תחומי ידע חשובים ומבוקשים. מחד, ידע תיאורטי ויישומי בכלכלה ומאידך מיומנויות ניהוליות מתקדמות. שילוב זה של לימודי כלכלה וניהול מאפשר השתלבות בשוק העבודה כמנהלים אשר מצוידים בכלים לראייה רחבה ומעמיקה של הסביבה העסקית-ניהולית. שילוב זה מאפשר גם עבודה ככלכלנים במגוון מקצועות אשר לכאורה לא דורשים ידע ניהולי אולם יעזרו לכם בעתיד כשתעלו בסולם הדרגות הניהוליות.  

לימודי כלכלה עוסקים בניתוח של הפן המוניטארי בחברה, כולל היבטים של כלכלה ציבורית, עירונית, סביבתית, בינ"ל, בנקאות ועוד. היא גם מאפשרת עבודה בתחומים כגון ניתוח דוחות פיננסיים, ייעוץ בתחומי השקעות וניהול תיקים. לימודי ניהול באים להכשיר את הסטודנטים בטכניקות ניהול מודרניות ומתקדמות. יישום טכניקות אלו חשוב הן בהיבט של ישראל והן בהיבט הבינ"ל.

לימודי ניהול בפני עצמם מתאימים יותר לתואר שני. בכדי להצליח בתכנון שוק התעסוקה העתידי שלכם, רצוי להתחיל מתואר ראשון בתחום אחר כגון, הנדסה, משפטים או תואר במדעי החברה. מבין אלו האחרונים דומה שהשילוב המתאים ביותר הוא בלימודי כלכלה וניהול. חשוב לדעת ראשית כי כלכלה היא תחום מחקר במדעי החברה, לכאורה אין צורך ללמוד מקצועות בתחום הניהול בכדי להיות כלכלן טוב. כלכלן עוסק לרוב בגורמים ובתהליכים המשפיעים על ייצור וצריכה של מוצרים ושירותים. הניתוח נעשה ברמה המיקרו-כלכלית (משקי בית או פירמות בודדות) או לחילופין ברמה המאקרו-כלכלית (ענפים שלמים או המשק בכללותו). כלכלן מתעסק בדרך כלל במדיניות תמחור של מוצרים, כיצד מייצבים את המשק על ידי שימוש בניתוח של שערי חליפין? ניתוח עלות-תועלת של פיתוח תחבורתי ועוד. אין צורך בידע ניהולי בכדי לענות על שאלות כגון אלה.

כיום כמעט כל ארגון עסקי או ציבורי נזקק לכלכלנים אשר ינטרו ויכוונו את הפעילות העסקית שלו. גם בסקטור הציבורי אין משרד ממשלתי או גוף סמך שלא זקוק לכלכלנים אשר יבצעו עבודות של ניתוחים כלכליים שונים. ישנם לא מעט כלכלנים אשר עובדים בחברות לייעוץ כלכלי אשר מספקות את אותם שירותים לפירמות עסקיות וציבוריות.

תואר ראשון בכלכלה וניהול יעניק לכם יתרון יחסי. בו בזמן שההיבט הכלכלי יכוסה בהיבט הליבתי שלו, תוכלו בנוסף ללמוד גם עולמות תוכן חדשים בתחום הניהולי. זה יאפשר לכם התמחות בתחומי עיסוק נוספים. עם תואר בכלכלה וניהול תוכלו להתקדם בכל ארגון שבו תעבדו או לחילופין לבחור לעבוד כעצמאים בעלי עסק משלכם. לימודי החלק הניהולי נועדו להכשיר מנהלים אשר עומדים בראש כוח משימה כלשהו, קטן או גדול. זה יכול להיות מחלקה בארגון וזה יכול להיות בראש הארגון כולו. נושא הניהול חשוב במיוחד להנעה של עובדים, פיקוח ובקרה על הפעילויות השונות ותכנון קצר וארוך טווח. הוא חשוב גם לצורך מו"מ עסקי והשלכות של שירות לקוחות או תחרות מול פירמות דומות בענף.

2. למה ללמוד כלכלה וניהול באקדמית תל-חי?

המכללה האקדמית תל-חי פועלת בלב הגליל העליון, מקום של צמיחה ופיתוח שמקבל תקציבים ותמיכה ציבורית הולכת וגדלה בשנים האחרונות. זהו מקום שמזמין אתכם, צעירות וצעירים לממש את הידע  ולמנף אותו בעסקים ופעילות קהילתית משגשגת. זהו המקום שקורא לכם, צעירים ובעלי מוטיבציה לחדש וליזום, להיות בעלי השפעה ולעצב את הכלכלה ואת החברה שאנחנו חיים בתוכה. הקרבה למרכז הפועם של הגליל יפגיש אתכם עם אנשי מפתח באקדמיה ובעסקים, המאפשרים לסטודנטים שלנו לראות מקרוב את החסרים ולהיות הראשונים לספק פתרון ושינוי.

לימודי כלכלה וניהול במכללה האקדמית תל-חי הם לימודים אשר לוקחים במלוא הרצינות את הנושאים החשובים אשר פורטו בתחילת המאמר. הם יסייעו לכם להשתלב בעולם העסקים ובכל ענף כלכלי, יקנו לכם את הידע הנדרש לניהול מערכות ציבוריות באופן יעיל, וגם לניהול משק בית ומשפחה בצורה יעילה יותר. תלמדו איך לבחור בין הזדמנויות ואיך לנהל את ההכנסות, להקטין הוצאות ולבצע השקעות מניבות.

השילוב בין שני התחומים הללו בלימודי כלכלה וניהול, מקנה לסטודנטים ארגז כלים נרחב המאפשר להם להשתלב בתפקידים ניהוליים וכלכליים כאחד כגון כלכלנים במוסדות פרטיים וציבוריים, מנהלי כספים, יועצי השקעות ויועצים פנסיוניים, מנהלי תיקי השקעות[1], משווקים, יזמים ועוד.

דבר חשוב אשר מאפיין את הלימודים במכללה האקדמית תל-חי הוא אווירת לימודים. אווירת הלימודים באקדמית תל-חי, אשר ממוקמת בגליל העליון, נעימה ותומכת מבחינה אקדמית וחברתית וטבולה בסביבה ירוקה. על זאת יעידו אלפי הסטודנטים אשר למדו אצלנו החל ממחצית שנות ה 90 של המאה הקודמת.  

אווירת הלימודים קשורה גם לסגל החוג בלימודי כלכלה וניהול. הוא כאן לרשותכם כדי לספק לימודים באווירה אישית ואיכותית, בקבוצות לימוד קטנות וקורסים ייחודיים. חברי הסגל כאן בכדי לפתוח בפניכם הזדמנויות להשתלבות בשוק העבודה, בכל סקטור ועל פי העניין. הם התקבצו כאן אחרי שהתמחו בתחומי כלכלה וניהול בארץ ובעולם (מימון, שווק, מסחר, ארגון תעשייתי, מאקרו כלכלה, וסביבה), הם זמינים לקדם אתכם ולהביא להצלחתכם.

3. החוג לכלכלה וניהול – מי אנחנו?

לימודי כלכלה וניהול מעניק לבוגריו תואר ראשון .B.A  אשר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ושווה ערך לתואר הניתן על ידי האוניברסיטאות[2]. התיאוריות הנלמדות במהלך השיעורים, מיושמות דרך דיונים בכיתה על מצב חברות כלכליות בארץ ובעולם, בסימולציות ואף בעבודות הגמר והמחקר.

התואר משלב הן את תחום הכלכלה, המכיל קורסים מתמטיים, אנליטיים וקורסים בתחום שוק ההון והמימון, ניתוחי עלות-תועלת, כלכלה עירונית, מסחר בינ"ל ועוד. הוא גם כולל כמובן את תחום הניהול אשר מכיל קורסים רבים בתחומי היזמות, השיווק, הניהול, ועוד.

כפי שצוין לעיל, לימודי הניהול נועדו להכשיר את הסטודנטים לתפקידי ניהול ושיווק במגזר הפרטי או הציבורי או להיות יזמים ולפתוח עסק משלהם. במסגרת זאת ניתן למצוא אצלנו מגוון קורסים בניהול, יזמות ושיווק, התנהגות ארגונית, ניהול צוותים, חקר שווקים, משחק מנהלים, התנהגות צרכנים, הגבלים עסקיים, וסמינרים שונים בתחומים אלו.

לימודי כלכלה וניהול אצלינו מורכבים מכמה מסלולי לימוד שחשוב שתכירו לפני שאתם בוחרים באחד מהם:

חד חוגי או דו-חוגי? ראשית ניתן ללמוד כלכלה וניהול במסגרת לימודים חד-חוגיים או דו-חוגיים. לימודים דו-חוגיים עדיין שומרים על האיזון בין כלכלה וניהול אולם מאפשרים גישה לתחום ידע נוסף אשר נלמד במכללה. זה יכול להיות תואר משולב עם פסיכולוגיה, לימודי מזרח אסיה, שירותי אנוש, חינוך, מדעי המחשב ועוד. חשוב לציין שלימודים דו-חוגיים עדיין מאפשרים לסטודנטים להמשיך ללימודים לתואר מתקדם בכלכלה או ניהול. יחד עם זאת הלימודים מכסים רק את תחומי הליבה ללא אפשרות לבחור בהתמחות כלשהיא.

מסלול רגיל או מסלול מותאם לאנשים עובדים? ניתן לקבל תואר ראשון בכלכלה וניהול במסלול מקביל אשר מתקיים אצלנו, מסלול אשר מותאם לאנשים עובדים. הלימודים במסלול זה המתקיימים בימי חמישי ושישי. הם נמשכים לאורך 11 סמסטרים כולל סמסטר קיץ.

ניהול מערכות מידע: סטודנטים אשר מעוניינים בכך יכולים להתמחות בלימודי מערכות מידע. ההתמחות היא בהיקף של כ 40% מהתואר. היא ניתנת רק במסגרת הלימודים במסלול הרגיל. במסגרת שעות ההתמחות ניתנים קורסים ייעודיים כמו גם קורסים בשיתוף החוג למדעי המחשב.

המכון לאמנויות: אנחנו מאפשרים לתלמידים אשר מגיעים אלינו לבחור בשילוב של לימודי כלכלה ביחד עם לימודים במכון לאמנויות אצלנו. אורך המסלול הוא 4 שנים בהתאם למה שנדרש מסטודנטים אשר לומדים רק במכון לאמנויות אולם בסוף התהליך ניתן לקבל גם תואר ראשון בכלכלה וניהול. הלימודים בתחום הכלכלה וניהול הם 75% ממה שנדרש לתלמידים במסלול רגיל.

מוקדי התמחות בשנה ג': תלמידים במסלול החד חוגי הרגיל יכולים לבחור באחת או שתיים משלושת ההתמחויות הבאות בשנה ג'. (1) מנהל עסקים, (2) שוק ההון, (3) תיאוריה כלכלית. ניתן גם לא להתמחות כלל וללמוד קורסים משולבים משלושת התחומים. 

 

[1]  ברשותנו חדר עסקאות אשר משמש את הסטודנטים ללימוד ומסחר סימולטיבי בבורסות העולם.

[2]  לאחרונה אף אושר לנו לפתוח תכנית לתואר שני בניהול וכלכלה בשיתוף עם האקדמית גליל מערבי.

[3]  ניתן לבחור בהתמחויות 1 ו-3 ביחד.